logotyp

Aktuality naší třídy

Září – od 1. září 2021 jsme žáci ZŠ. Ve třídě je nás 10 – 4 dívky a 6 chlapců. Početně nejsme příliš silná třída, ale o co je nás méně, o to jsme větší kamarádi. Pomalu si zvykáme na školní režim. Můžeme se už pochlubit prvními úspěchy: poznáme už několik písmen, umíme přečíst první slabiky a jednoduché věty. V matematice už víme, co je sčítání a odčítání, příklady nám jdou na jedničku.

     V pátek 24. září jsme měli sportovní den. Na novém hřišti jsme si změřili síly ve skoku z místa a ve štafetovém běhu. Nejlepší výkony byly odměněny sladkou odměnou. Den se vydařil a my se společně těšíme na další nové zážitky.

       Z pohádky do pohádky – projektový den byl přímo pohádkový. Začal hned jakmile jsme se převlékli do kostýmů pohádkových postaviček. Nechyběla čarodějnice ani kočička, hrůzu naháněl pirát, šlechetný byl zase rytíř, legraci zajistil roztomilý šašek, zastoupení tam měly i moderní pohádky např. robot a další pohádkové postavy.

    Užitečná pro nás byla beseda s paní knihovnicí Mgr. Blankou Auterskou ze Strakonic. Vysvětlila nám, jak to v takové knihovně chodí. I jak se máme ke knihám chovat. Po příjemném povídání zbyl čas i na hry a soutěže. Poznávali jsme známé i méně známé pohádky a postavičky atd.

    V žádné pohádce nesmí chybět hostina a ta naše byla přímo královská. Nazdobili jsme si slavnostní tabuli a nanosili na ní všechny dobroty, které jsme nachystali. Hostina se nám povedla i díky maminkám, kterým za to děkujeme.

Nejvíce jsme se těšili na boj s drakem a černým rytířem. Ve všech byla malá dušička, ale přesto jsme se hrdinně chopili meče a statečně se vydali do boje. Že se draka některým nepovedlo skolit nikomu nevadilo. Navzájem jsme se povzbuzovali a udržovali si při tom dobrou náladu. Zápolení se nám všem líbilo.

    A to nebylo ještě všechno, čekalo nás slavnostní pasování na školáky. Při slavnostní fanfáře nám byly předány šerpy a my si uvědomili, že už nejsme malé dětičky, ale žáci ZŠ.

    Byl to hezký den, který si budeme jistě dlouho pamatovat.

   

72 hodin – Ruku na to (projekt, který se zabývá ochranou přírody) jsme v letošním roce pojali spíše symbolicky. Nejprve jsme si společně o přírodě povídali. Uvedli jsme několik příkladů, čím se přírodě ubližuje, ale také jsme se všichni společně shodli, jak se dá přírodě pomáhat – např. budeme řádně třídit odpad, budeme šetřit vodou, při pobytu v přírodě se budeme chovat zodpovědně atd. Následně jsme na školní zahradě s žáky 9. ročníku zasadili náš třídní keř (motýlí keř). Už se těšíme na jaro a my uvidíme, jak roste, kvete a tím láká motýly.

Nástěnka

Aktuální plán práce

Sledujte aktuální plán práce tohoto měsíce.

Přijímací řízení na SŠ 2021/2022

Aktuální info k přijímacímu řízení na SŠ 2021/2022 naleznete v sekci výchovné poradenství

Přijímací řízení do 1. ročníku ZŠ

Kritéria pro přijetí žáků do 1. ročníku ZŠ 2021/2022 - viz. Úřední deska.

Virtuální prohlídka školy

Jsme škola otevřená rodičům

obrázek
Získali jsme certifikát - známku RODIČE VÍTÁNI. Splňujeme kritéria partnerské komunikace a přátelské spolupráce.

Škola pro demokracii

obrázek
Jsme zapojeni do programu.

Ovoce a zelenina/ Mléko do škol

obrázek

Aktuální jídelníček

obrázek
Vaříme chutně a zdravě.
www.zssteken.cz

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
HOME
ZŠ a MŠ Štěkeň
Slatinská 155
387 51 Štěkeň
IČ: 75000521ID dat. schránky: j35mh8r
Ředitelka školy:
Mgr. Vladimíra Cimrhanzlová
skola@zssteken.cz
ZŠ 730 700 144
ŠJ 730 700 143
ŠD 721 174 864
ŠD 728 233 132
MŠ 730 700 142
 

Kontakt
Formuláře ke stažení
Mapa stránek
Napište nám
Kniha návštěv
   ZŠ a MŠ Štěkeň www.zssteken.cz

Created by © 2014 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy