logotyp
Login

2. třída: archiv

1.9.2020

Vzhledem k velké kapacitě prezentace z 1.9.2020 (185 MB) jsme museli uložit tento soubor na úložiště. Zde je odkaz:

https://www.uschovna.cz/zasilka/CILB7HPCT5HTS8WE-XYT/

Soubor je možno stáhnout do 21.9.2020.

Čertovská nadílka

Čertovská nadílkaPrvní třída se i přes nepříznivou situaci snaží pracovat jako v běžném režimu. Připomínáme si jednotlivá roční období a s nimi spojené svátky a tradice vztahující se k tomuto období. Před Vánocemi jsme měli na návštěvě dokonce i čerta. Mikuláš ani anděl nepřišli a jelikož s námi šijí všichni čerti, poslali k nám ostatní pekelníci jednoho svého zástupce. Pověděli jsme mu básničky. Čert nám za to přinesl spoustu sladkostí a drobných dárečků.

Vysvědčení

28. leden 2021 byl pro nás výjimečným dnem. Mělo nám být předáno první vysvědčení. Slavnostní den si vyžádal neobvyklý průběh školní výuky. Nejprve jsme si připravili báječnou hostinu, se kterou nám doma pomohli naši rodiče. Společné stolování a hodování ve třídě nám navodilo velmi příjemnou atmosféru plnou radosti, veselí a smíchu. A pak přišel ten slavnostní okamžik, zazněla fanfára a my jsme s napětím očekávali výsledky našeho půlročního snažení. Všichni jsme jásali nad jedničkami. Byla to pro nás nezapomenutelná chvíle.

Veselé zoubky

Veselé zoubkyNaše třída se zapojila do preventivního programu "Veselé zoubky". Každý žák obdržel sadu přípravků v péči o svůj chrup. Balíček obsahoval zubní kartáček, pastu na zuby, přesýpací hodiny k určení přesné délky potřebné k čistění zubů a balíček větrových žvýkaček. Rovněž má každý svůj pracovní list, který je plný informací, luštěnek a veselých obrázků. Hravé pexeso a samolepky nám pomohou uvědomit si, jak je důležité správně pečovat o své zoubečky, aby nám krásně bílé a zdravé vydržely co nejdéle. Pracujeme také společně na interaktivní tabuli, kde jsme se naučili rozpoznat od sebe jednotlivé zuby a umíme je i správně pojmenovat. Víme také, co je pro naše zuby zdravé a naopak, co jim škodí. Současně jsme se dověděli, že bychom měli chodit každého půl roku na preventivní prohlídku k našemu zubnímu lékaři, kterého se už teď, když víme, jak se starat o naše zuby, nemusíme vůbec bát. Sledujeme výukový program "Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek". Úsměvný příběh vypráví poutavě o Hurvínkově trápení s bolavým mléčným zubem a plyne z něj ponaučení, že správnou péčí a prevencí docílíme krásných a zdravých zoubků.

Rozloučení s prvňáčky

Žáci 1. třídy mají za sebou první rok školní docházky. Začátek pro ně nebyl vůbec jednoduchý, neboť i oni se museli zapojit do distanční výuky. Konec školního roku ale prožili pohromadě, ve třídě mezi kamarády. Takže nakonec vše dobře dopadlo. Prvňáčci jásali nad svými jedničkami a zamávali první třídě v přízemí. Od příštího roku už budou mezi velkými žáky ve druhém patře.
Všichni si po rozdání vysvědčení vzájemně podávali ruce s přáním krásných prázdnin. Ahoj ve 2. třídě.

Nástěnka

Přijímací řízení do 1. ročníku ZŠ

Kritéria pro přijetí žáků do 1. ročníku ZŠ 2021/2022 - viz. Úřední deska.

Virtuální prohlídka školy

Aktuální plán práce

Sledujte aktuální plán práce tohoto měsíce.

Přijímací řízení na SŠ 2022/2023

Aktuální info k přijímacímu řízení na SŠ 2021/2022 naleznete v sekci výchovné poradenství

Jsme škola otevřená rodičům

obrázek
Získali jsme certifikát - známku RODIČE VÍTÁNI. Splňujeme kritéria partnerské komunikace a přátelské spolupráce.

Škola pro demokracii

obrázek
Jsme zapojeni do programu.

Ovoce a zelenina/ Mléko do škol

obrázek

Aktuální jídelníček

obrázek
Vaříme chutně a zdravě.
www.zssteken.cz

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
HOME
ZŠ a MŠ Štěkeň
Slatinská 155
387 51 Štěkeň
IČ: 75000521
ID dat. schránky: j35mh8r
Ředitelka školy:
Mgr. Vladimíra Cimrhanzlová
skola@zssteken.cz
ZŠ 730 700 144
ŠJ 730 700 143
ŠD I.   728 233 132
ŠD II.  731 314 668
ŠD III. 606 529 078
MŠ 730 700 142
 

Kontakt
Formuláře ke stažení
Mapa stránek
Napište nám
Kniha návštěv
   ZŠ a MŠ Štěkeň www.zssteken.cz

Created by © 2014 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy