logotyp
Login

3. třída: archiv

První školní den

První školní denDnes 2.9.2019 jsme zasedli poprvé do školních lavic. Sešli jsme se v počtu 25 žáků. Všichni jsme se těšili na první den ve škole. Dostali jsme výtvarné pomůcky, svačinovou krabičku, školní desky a pohádkovou knihu. Přišel se na nás podívat pan starosta a paní ředitelka. Více už u nás ve fotogalerii.

Měsíc ve škole

Měsíc ve škole Máme konec září. Už jsme se toho hodně naučili a dozvěděli. V matematice počítáme hezky do 5, sčítáme a odčítáme, také umíme porovnávat, čeho je více a méně. Při čtení už zvládneme přečíst všechny samohlásky, díky tomu začínáme číst první slabiky MA, ME, MI, MO, MU. V psaní jsme dokončili modrou písanku a dostali novou fialovou, kde trénujeme na psaní a psaní číslic. Prvouka nás seznámila s prostředím školy, dopravou a spousta dalších zajímavostí. Při výtvarné výchově a pracovních  činnostech nás to baví, naše výtvory zdobí chodbu školu.

Divadlo

DivadloDnes 25.9.2019 za námi přijelo divadlo, které bylo zaměřené na ekologii. Na začátku jsme se naučili, jak správně třídit odpad, jaké barvy mají kontejnery. Poté za krásného hudebního doprovodu následovala pohádka O prasátku Arturovi, více už u nás ve fotogalerii.

Pasování

Pasování Už je to měsíc, co jsme zasedli poprvé do školních lavic. Dneska nás čekalo pasování na prňáčky. Paní učitelka nám dala na krk medaili a moudrý klobouk nám řekl, do jaké skupiny patříme. Čeká nás totiž spousta dobrodružství, sbírání kouzelných klíčů, které nám odemknou české pohádky. Více už u nás ve fotogalerii. Strašidla, Bubáci, Hastrmani, Trpaslíci a Skřítkové

Divadlo - Medvíďata

Divadlo - MedvíďataDnes 22.10.2019 jsme se šli podívat do mateřské školky na divadelní představení Medvíďata - Luk. Bylo to velice zábavné a všem se nám představení moc líbilo. Více už u nás ve fotogalerii.

Dýňování

DýňováníTenhle týden je tzv.dýňování. Každá třída dostala jednu dýni, které byly vypěstované na školní zahradě. Naším úkolem bylo dýni vydlabat a ozdobit.

Halloween

HalloweenDnes 31.10 se v naší škole objevilo hodně dětí ve strašidelných kostýmech. Slavil se totiž halloween. Do akce se zapojila i školní jídelna a někteří učitelé. Moc nám to slušelo a dnešní den jsme si užili, posuďte sami v naší fotogalerii.

Divadelní představení

Divadelní představení Dnes 21.1.2020 jsme navštívili mateřskou školu, kam dorazil divadelní soubor Luk. Shlédli jsme pohádku O Smolíčkovi a všem se nám představení moc líbilo. Více už u nás ve fotogalerii.

První vysvědčení

První vysvědčení Naše první vysvědčení.My jsme malé dětičky ze štěkeňské školičky a nosíme jen jedničky.

Preventivní program

Preventivní program Dnes jsme si první dvě hodiny hráli, povídali,kreslili a užili si spoustu legrace v rámci programu Školská primární prevence.Těšíme se na další. Více už u nás ve fotogalerii.

Konec školního roku

Konec školního rokuJsme prvňáčci.Těšili jsme se na vysvědčení i přes to, že jsme se učili distančně. Naše maminky měly velikou trpělivost. Při výuce seděly vedle nás, poslouchaly paní učitelku  a moc nám pomohly. Velmi pěkná vysvědčení jsme zcela netradičně převzali před budovou školy. A že to bylo rozloučení opravdu zvláštní, doprovázené sluníčkem, je vidět na fotografiích. Umíme krásně číst, psát, počítat a ......hurááá na prázdniny !!!!     Mgr.Jarmila Koželuhová
   ŠKOLNÍ ROK 2020/2021   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2019/2020   

Už jsme druháčci!

Už jsme druháčci!

Školní rok 2020/2021 začal pro nás všechny zcela obyčejně 2.9.2020, kdy jsme poprvé usedli do lavic s novou p. učitelkou Mgr. Lucií Kořánovou. Vše se změnilo v říjnu 2020, kdy nám vláda nařídila všechny ročníky uzavřít. Ve středu 14.10. začala výuka netradičně a to tak, že jsme zasedli doma k počítačům a museli se distančně vzdělávat.

Naše třída byla rozdělena do 3 skupin, abychom lépe zvládali nástrahy distanční výuky. Výuka trvala 45 minut s přestávkami a mezi vyučované předměty patřil Český jazyk, Matematika, Prvouka. Z pracovních činností a výtvarné výchovy děti posílaly krásné výrobky a obrázky.

Zpět do školních lavic se vrátila 1. a 2. třída 18.11.2020, kdy výuka pokračuje v rouškách. Od té doby se vzděláváme prezenčně, kromě hudební a tělesné výchovy ( z důvodu nařízení vlády se nesmí zpívat ani cvičit). V těchto hodinách chodíme na procházky a pouštíme si hudební kvízy, dětské muzikály nebo oblíbené písně, též se věnujeme teorii.

28.1. jsme završili  1. pololetí vysvědčením.

Maškarní přehlídka 5.2.2021

Maškarní přehlídka  5.2.2021Druhé pololetí jsme si zpestřili Maškarní přehlídkou. Této přehlídky se zúčastnila Šípková Růženka, Kočičí žena, Harry Potter, Jednorožci a mnoho dalších. Moc se nám to líbilo.

Gala den 28.5. 2021

Gala den 28.5. 2021V pátek 28.5. se konal ve škole Gala den.Tento den byl pro celou školu slavnostní a to proto,že jsem se konečně sešli celá škola.Děvčata si na sebe oblékla šaty, chlapci košile s motýlky a paní učitelky slavnostní šat. O velké přestávce došlo ke společnému focení a vyučování bylo zakončeno slavnostním oběděm od našich kuchařek.


Školní výlet Protivín Krokodýlí zoo a Království času

Školní výlet Protivín Krokodýlí zoo a Království časuDne 10.6. se 1. a 2. třída vypravila na školní výlet do Protivína. Navštívili jsme Krokodýlí zoo,kde byla možnost si i pohladit mláďátko krokodýla,vidět nejvetsiho aligátora,nejstaršího krokodýla a také si zakoupit nějaké suvenýry.
Po prohlídce zoo jsme se vydali do muzea Království času,kde jsme si prohlédli kukačkové hodiny, nejstarší hodiny a poslechli si moc hezkou a zajímavou přednášku o minulosti hodin a hodinek.
Nakonec si děti vytvořily v dílničce budík a dva druhy hodinek.

Rozloučení a hurá na prázdniny

Rozloučení a hurá na prázdninyŽáci se úspěšně rozloučili s 2.třídou.Tento školní rok jsem začali ve školní lavici,ale to netrvalo dlouho.V říjnu jsme všichni přešli na distanční výuku.Bylo to pro všechny náročné,ale zvládli jsme vše na výbornou.V dubnu jsme opět zasedli do lavic a měli možnost se zase vidět s kamarády a s paní učitelkou.A dnes jsme to završili krásným vysvědčením celé třídy. Loučení bylo smutné,ale dva měsíce utečou jako voda a z nás budou třeťáci.

Nástěnka

Přijímací řízení do 1. ročníku ZŠ

Kritéria pro přijetí žáků do 1. ročníku ZŠ 2021/2022 - viz. Úřední deska.

Virtuální prohlídka školy

Aktuální plán práce

Sledujte aktuální plán práce tohoto měsíce.

Přijímací řízení na SŠ 2022/2023

Aktuální info k přijímacímu řízení na SŠ 2021/2022 naleznete v sekci výchovné poradenství

Jsme škola otevřená rodičům

obrázek
Získali jsme certifikát - známku RODIČE VÍTÁNI. Splňujeme kritéria partnerské komunikace a přátelské spolupráce.

Škola pro demokracii

obrázek
Jsme zapojeni do programu.

Ovoce a zelenina/ Mléko do škol

obrázek

Aktuální jídelníček

obrázek
Vaříme chutně a zdravě.
www.zssteken.cz

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
HOME
ZŠ a MŠ Štěkeň
Slatinská 155
387 51 Štěkeň
IČ: 75000521
ID dat. schránky: j35mh8r
Ředitelka školy:
Mgr. Vladimíra Cimrhanzlová
skola@zssteken.cz
ZŠ 730 700 144
ŠJ 730 700 143
ŠD I.   728 233 132
ŠD II.  731 314 668
ŠD III. 606 529 078
MŠ 730 700 142
 

Kontakt
Formuláře ke stažení
Mapa stránek
Napište nám
Kniha návštěv
   ZŠ a MŠ Štěkeň www.zssteken.cz

Created by © 2014 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy