logotyp
Login

7. třída: archiv

Začali jsme zvesela

Začali jsme zveselaS velkým elánem se zapojili žáci 1. třídy do života školy. Hned první den si zazpívali a naučili se první společnou říkanku.

Prvňáčci se dočkali!

Prvňáčci se dočkali!Na naší škole je již tradicí, že si každá 1. třída zasadí svůj strom. Dočkali se i ti letošní. Tentokrát to nebyl strom, ale keř krásného šeříku.
Jak je vidět, nebyli na to sami. Za podpory ředitelky školy Mgr. V. Cimrhanzlové se s chutí zapojili i žáci 9. třídy.
Však jim za to prvňáčci zatleskali.

Byl u nás Mikuláš

Usmívající seV pátek obcházel Mikuláš s čerty naši školu. Naštěstí jsme byli všichni hodní, takže nás naše paní učitelka před čerty uchránila.

Připravujeme se na Jarmark

Připravujeme se na Jarmark

Divadélko LUK

Divadélko LUK
V pátek 15.4. jsme společně s dětmi z MŠ zhlédli pohádku O Budulínkovi.

Všem se moc líbila.

Dopoledne s dopravní tematikou

Dopoledne s dopravní tematikou

Výlet do krokodýlí Zoo a Pohádkové kovárny

Výlet do krokodýlí Zoo a Pohádkové kovárnyVe čtvrtek 12.5.2016 jsme se se čtvrťáky vydali na školní výlet. Cílem byla krokodýlí Zoo v Protivíně a rovněž Pohádková kovárna v Selibově. V Zoo jsme měli průvodce, který nás zásobil informacemi o krokodýlech, ale také ochotně odpovídal na všetečné otázky dětí. V Zoo nás překvapilo nejen množství krokodýlů, ale také hadi nebo želvy. Za to, že se děti chovaly ukázkově, si mohly pohladit živého malého krokodýlka. Pro mnohé neskutečný zážitek. V Selibově na nás čekaly víly, které se nám po celou dobu skvěle a ochotně věnovaly. Pro děti měly připravenu soutěž, při které děti hledaly na zahradě kovárny soutěžní otázky a za odpověď na ně získaly razítko. Odměnou za vyplněný diplom, jim bylo sladké lízátko. V tematické dílničce ve stodole si děti mohly ozdobit a vymalovat sádrové odlitky a své výtvory odnést domů.
   ŠKOLNÍ ROK 2016/2017   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2015/2016   

72 hodin

72 hodinTo jsme my - druháci - nejmladší účastníci celoškolní akce " 72 hodin - Ruku na to !". V rámci této akce jsme uklidili
okolí školy a školní hřiště. To jsme se divili, co všechno lidé odhazují!

Bovýsek

BovýsekDo naší třídy zavítal Bovýsek. Nejedná se o nového žáka, ten by se k nám asi nevešel. Byl to maskot akce "Ovoce a zelenina do škol". Jako v minulém školním roce se naše škola zapojila do této akce, která podporuje zdravou výživu dětí. Každý pátek dostáváme zdarma "zdravou svačinku", abychom si osvěžili jídelníček.

Šmidingerova knihovna

Šmidingerova knihovnaV úterý 1.11. si naše třída udělala malý výlet. Jeli jsme do Strakonic navštívit dětskou knihovnu. Seznámili jsme se se zajímavými knihami pro děti a taky jsme se zasmáli. Paní knihovnice nám totiž četla úryvky z legračních knih. Někteří z nás se rozhodli, ža se stanou členy knihovny, aby si zde mohli knihy také vypůjčovat. Naše návštěva určitě nebyla poslední!

Vánoční akademie

Vánoční akademiePo dudáckých stopách jsme se vydali na vánočním vystoupení.
Atmosféru předvánoční nálady jsme si užili. Zpívání nás bavilo a už nyní se těšíme na další vystoupení.

Čtenářské dovednosti

Čtenářské dovednostiŽáci naší třídy už jsou zdatní čtenáři. Mohou se pochlubit tím, že každý z nich přečetl nějakou jinou knihu, než je čítanka. Proto si právě v současné době zakládají své první čtenářské deníčky. Velmi je to baví. Řada z nich si do deníčku zaznamenává další přečtené knihy. Ty si zapůjčují ve školní nebo obecní knihovně. Inspirací jim byla motivační návštěva dětské knihovny ve Strakonicích.

Bovýsek navštívil 2. třídu

Bovýsek navštívil 2. tříduPo roce k nám opět zavítal panáček Bovýsek, aby dětem připomněl, že zelenina a ovoce patří do našeho jídelníčku.

Výlet na Karlštejn

Výlet na KarlštejnVe středu 17.5.2017 jsme se vypravili spolu s 1. až 4. třídou na školní výlet do Divadla kouzel a magie Pavla Kožíška na kouzelnické představení. Dětem se kouzla moc líbila a možná se naučily i nějaký ten trik a doma si jej vyzkouší. Pa čarování už na nás čekal hrad Karlštejn, k jehož vrcholu jsme dostoupali pěšky. Po cestě na hrad nás vábila spousta lákadel, kterým jsme nemohli odolat a tak se našimi peněženkami prohnal pěkný vítr. Za to jsme si ale udělali radost a přivezli nejen drobné dárečky pro naše blízké, ale také spoustu zážitků třeba z Kaleidoskopu, ve kterém se nám vyobrazovaly jednotlivé korunovační klenoty a královská města. Na samotný závěr jsme si prohlédli muzeum voskových figurín, kde jsme mohli zblízka pohlédnout do očí katovi, ale i králi Karlu IV. Výlet byl báječný a děti nadšené. Tak to má být.
   ŠKOLNÍ ROK 2017/2018   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2016/2017   

Zpátky do školy

Zpátky do školy"Není nač čekat!" Pod tímto heslem jsme zahájili vyučování ve 3. třídě. Všichni jsme se do školy těšili. Hlavně nás potěšila výuka plavání, kterou jsme zahájili už 8. září.

PROUD

PROUDJiž v půlce září jsme navštívili centrum ekologické výchovy PROUD v Hražďovicích. Kromě toho, že jsme se dověděli řadu nových věcí, jsme si i pohráli se zvířaty, která jsou zde chována.

Mladý záchranář 2017

Mladý záchranář 2017Letos poprvé jsme se aktivně zapojili do akce Mladý záchranář. Pečlivě jsme se připravovali ve všech oblastech a vyplatilo se nám to. V celkovém hodnocení jsme dosáhli skvělého výsledku.

Rozloučení

Milé děti,
děkuji za hezké tři roky s vámi, přeji vám hezké prázdniny a hodně úspěchů ve 4. třídě.
Děkuji také rodičům za výbornou spolupráci a za milé rozloučení v poslední den školy. 

                                              Dana Koubová
   ŠKOLNÍ ROK 2018/2019   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2017/2018   

4. třída zahájena

Školní rok 2018/2019 jsme zahájili v plném počtu. Startujeme nové téma - vesmír, který nás bude provázet po celý školní rok. Připoutejte se 3,2,1, startujeme.

Tak nám začalo plavání

Tak nám začalo plaváníHurá máme zase plavání :) Už v loňském roce jsme zvládli uplavat hodně metrů, které se budeme snažit přeplavat. Plavání nás všechny moc baví, přesvědčte se sami v naší fotogalerii.

Korespondence

KorespondenceDnes jsme dostali dopis od našich nových kamarádu ze Zdislavic. Dozvěděli jsme se něco nového o jejich městysu a také něco málo o jejich zálibách. Už se těšíme, až jim pošleme něco my o Štěkni.

Poplach

Poplach5.11.2018 se po 10 hodině ozvalo ze školního rozhlasu, že se máme evakuovat z budovy školy. Na chodbách byl dým a s paní učitelkou jsme rychle opustili třídu. Vše jsme zvládli za krátký čas a po 9 minutách dorazily hasičské vozy, více u nás v galerii.

Už jsou z nás plavci!

Už jsou z nás plavci! Dnes 16.11.2018 jsme byli na posledním plaveckým výcviku. Hodně jsme se zlepšili a vyplavali si mokrá vysvědčení jako kapři a delfíni. Všechny lekce jsme si moc užili, ale tu poslední asi nejvíce. Proběhly závody, kde jsme porovnali své plavecké dovednosti a vystoupali na stupínky vítězů. Poté nás za odměnu čekalo zasloužené volno v podobě tobogánu, výřívky, malého bazénku a plovacích desek. Všichni jsme uplavali alespoň kousek bazénu.

Rozsvěcování stromu - Štěkeň

Rozsvěcování stromu - ŠtěkeňV neděli 2. prosince se někteří žáci šli podívat na rozsvěcování vánočního stromku ve Štěkni. Žákyně ze 4. třídy dokonce zahrály i koledy na zobcové flétny. Vystoupení se povedlo, i přes nepříznivé počasí. ,, Ať je léto nebo zima, při hraní je vždycky prima.´´ 
Zveme Vás i na další vánoční vystoupení 9.12.2018 ve Strakonicích pod rumpálem v 10 hodin.

Adventní hraní

Adventní hraníDruhou adventní neděli si zahrály Štěkeňské zobcové flétny na adventních trzích pod rumpálem ve Strakonicích. Dopolední vystoupení se nám povedlo a já moc děkuji všem rodičům za dovezení dětí. Také děkujeme za hojnou účast kamarádů a spolužáků.

Vánoční dílničky

Vánoční dílničkyVe středu 12.12.2018 u nás ve škole probíhalo vánoční tvoření. Děti si vyrobily spoustu výrobků například svíčky, zápichy, čokolínu, oříšek na větvi,.... více se podívejte u nás ve fotogalerii.

Vánoce 2018

Vánoce 2018Dnešní vánoční den jsme si užili, co jen to šlo. Zahájili jsme ho tradiční pohádkou Tři oříšky pro Popelku, při tom popíjeli čaj a jedli cukroví. Netrpělivě jsme čekali, až půjdeme rozbalovat nadílku pod stromečkem. Více v naší fotogalerii.

Divadlo a tlakohrátky

Divadlo a tlakohrátkyTenhle týden jsme měli divadelní představení na téma Vikingové. Připluli k nám do tělocvičny na svojí lodi, více se podívejte do naší fotogalerie. 
Ve čtvrtek nás čekal edubus, ve kterém jsme prováděli spousta zajímavých pokusů.

Jarní výzdoba

Jarní výzdobaZapojili jsme se do jarní soutěže o nejlépe vyzdobenou třídu na škole. Dneska ráno se ze školního rozhlasu ozvalo, že právě naše 4.třída vyhrála první místo! Školou se otřásl veliký jásot a radost. Více už u nás ve fotogalerii.

Ponožkový den

Ponožkový den Když se dají dvě ponožky patami k sobě, připomínají chromozom X. Jelikož právě jeho porucha způsobuje Downův syndrom, staly se ponožky symbolem Světového dne Downova syndromu. Lidé po celém světě tak 21. března vyjadřují symbolickou podporu lidem s tímto onemocněním nošením rozdílných ponožek.
I naše třída se zapojila.

Úniková čarodějnická hra

Úniková čarodějnická hra

Dnes 30.4.2019 nás čekalo překvapení. Na tabuli jsme měli napsané pokyny, co máme dělat. Byli jsme rozřazeni do skupinek a v obálkách nás čekal dopis. Naše hra začala. Plnili jsme různé úkoly a poté se napili kouzelného lektvaru, který nás zachránil.

Mléčná svačinka

Mléčná svačinkaDnes jsme si ve škole pochtnali na mléčných výrobcích. Dostali jsme krabici, která byla plná sýrů, mléka, kefírů, cottage sýrů a dalších dobrot. Moc nám chutnalo, více v naší galerii.

Konec planety 4.A

Konec planety 4.ADnes 26.6.2019 jsme dostali vysvědčení a všichni pokračujeme za dalším dobrodružstvím jako páťáci. Školní rok utekl vesmírnou rychlostí a doufám, že jste si ho užili jako já. Přeji všem krásné prázdniny, tř.učitelka Markéta Ševčíková
   ŠKOLNÍ ROK 2019/2020   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2018/2019   
   ŠKOLNÍ ROK 2020/2021   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2019/2020   

Exkurze žáků 6. a 7. třídy na Šumavu

06.10. 2020
Fotogalerie

Fotogalerie

V úterý dne 6. října se žáci naší 6. a 7. třídy zúčastnili velmi zdařilé exkurze do míst centrální Šumavy. Akce proběhla v rámci jednoho z více školních projektů; tentokrát směřoval přímo do volné přírody. Žáci společně s pedagogy navštívili Informační centrum Svinná Lada, které je v gesci Národního parku Šumava se sídlem ve Vimperku.
I přes zpočátku deštivé počasí si žáci velmi zblízka a aktivním způsobem prohlédli nejkrásnější šumavskou slať zvanou Chalupská a také absolvovali celou řadu opravdu zajímavých interaktivních her. Připravenost obou lektorů ze správy NP byla vynikající. Při vyhodnocení této environmentální akce charakterizovaly naše obě třídy exkurzi na Šumavu do regionu Borových Lad jako velmi zajímavou a pro ně přínosnou.

Tak nakonec se vše povedlo!

01.07. 2021


Letošní školní rok byl opravdu výjimečný. V září jsme nastoupili do 6. třídy a očekávali jsme, co se na druhém stupni bude dít. Noví učitelé, nové vyučovací předměty a kdoví, co ještě. Ale že se budeme ve škole potkávat přibližně pouhé tři měsíce, asi málokdo z nás čekal.

A tak jsme se museli začít zostra vypořádávat s distanční výukou. Někdy to byl boj, někdy zase pohoda a každý dělal, co uměl. I to, co se teprve naučit musel.

Jedna věc je ale jistá, i když si to možná všichni ještě neuvědomujeme – byli jsme při něčem, co se do této doby ještě nestalo. Je pravda, že to začalo už v loňském školním roce, ale to byla jen malá ukázka. Letos jsme si takové práce „užili“ plně. A tak se můžeme považovat za průkopníky v úplně jiném způsobu výuky na základní škole.

A ještě jedna věc se stala. Kvůli distanční výuce jsme se museli učit nové dovednosti a okamžitě je při školní i domácí výuce používat. To je přesně důvod, proč do školy chodíme – naučit se něco, co bude důležité pro život. A tak nás už teď nepřekvapí, když se budeme muset někdy v budoucnosti vypořádat s videokonferenčním hovorem, s prací na home office a podobně. A někteří z nás taky přišli na to, k čemu jsou doma ty krabičky s anténkami.
Smějící se

Školní rok to byl skutečně neobvykle zajímavý a je dobře, že se nám ho podařilo úspěšně 30. června zakončit. Vysvědčení byla velmi pěkná a přejeme si, aby byly pěkné i právě začínající prázdniny. A těšíme se, až se 1. září zase sejdeme a společně vstoupíme do 7. třídy.

 

Nástěnka

Přijímací řízení do 1. ročníku ZŠ

Kritéria pro přijetí žáků do 1. ročníku ZŠ 2021/2022 - viz. Úřední deska.

Virtuální prohlídka školy

Aktuální plán práce

Sledujte aktuální plán práce tohoto měsíce.

Přijímací řízení na SŠ 2022/2023

Aktuální info k přijímacímu řízení na SŠ 2021/2022 naleznete v sekci výchovné poradenství

Jsme škola otevřená rodičům

obrázek
Získali jsme certifikát - známku RODIČE VÍTÁNI. Splňujeme kritéria partnerské komunikace a přátelské spolupráce.

Škola pro demokracii

obrázek
Jsme zapojeni do programu.

Ovoce a zelenina/ Mléko do škol

obrázek

Aktuální jídelníček

obrázek
Vaříme chutně a zdravě.
www.zssteken.cz

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
HOME
ZŠ a MŠ Štěkeň
Slatinská 155
387 51 Štěkeň
IČ: 75000521
ID dat. schránky: j35mh8r
Ředitelka školy:
Mgr. Vladimíra Cimrhanzlová
skola@zssteken.cz
ZŠ 730 700 144
ŠJ 730 700 143
ŠD I.   728 233 132
ŠD II.  731 314 668
ŠD III. 606 529 078
MŠ 730 700 142
 

Kontakt
Formuláře ke stažení
Mapa stránek
Napište nám
Kniha návštěv
   ZŠ a MŠ Štěkeň www.zssteken.cz

Created by © 2014 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy