Login

Aktuality naší třídy

   ŠKOLNÍ ROK 2019/2020   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2018/2019   
5. třída ze Štěkně na 15km běžkařské trase Kvidla - Bučina - Knížecí pláně - Borová Lada

Exkurze - expedice Boubín 2018/2019

Exkurze - expedice Boubín 2018/2019V úterý 16.10. jsme navštívili oblast Boubínského pralesa. Cestou jsem okoukli malý vojenský řopík. Obdivovali jsme až 350 let staré lesní velikány. Někomu se nejvíce líbila rozhledna na vrcholu Boubína, jinému chudové smrky, zádumčivé jezírko či 500 let staré ležící kmeny smrků.

Školní rok 2018/2019 zahájen

Školní rok 2018/2019 zahájenPo prázdninách zase spolu, navštěvujem naší školu. Zírá na nás bílá křída : ,, Děti, už jste pátá třída. Pilně počítáme, píšem, čteme. Dovídáme se vše, co chceme. Za odměnu každý pátek budeme mít mokrý svátek. 11 kaprů a 11 štik jezdí plavat do Strakonic.
   ŠKOLNÍ ROK 2018/2019   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2017/2018   

Rozloučení

RozloučeníMilí čtvrťáci,
děkuji vám za krásný rok, který nám společně tak rychle utekl. Přeji vám hezké prázdniny a mnoho úspěchů v příštím roce v 5. třídě.

Vaše Markéta Ševčíková

Přednáška o houbách

Přednáška o houbách Dnes jsme se zúčastnili přednášky o houbách. Učili jsme se o jednotlivých druzích, které sbírat, a které ne. Seznámili jsme se se spousty druhů hub. Z přednášky si odnášíme poučení, abychom vědeli, které houby sbírat.

Výlet

Výlet Dnes 10.5.2018 jsme se vydali na vodní hrad Švihov, o kterém jsme se ve vlastivědě učili a moc se na něj těšili. Před prohlídkou jsme se nasvačili a koupili si malé suvenýry. Hrad byl moc krásný a prohlídka nás bavila, více v naší fotogalerii. Poté nás čekalo město Klatovy, kde jsme se zašli podívat do místních katakomb. Na závěr jsme si dali sladkou tečku v podobě zmrzliny. 

Velikonoční jarmark

Velikonoční jarmark
Dnes 27.3.2018 jsme se stali prodavači a nakupujícími na velikonočním jarmarku, kde jsme nabízeli naše výrobky. Děkujeme všem rodičům, kteří se také podíleli na výrobě (pečení, za šití,... ) Skoro všechno jsme prodali.
Také jsme měli krásné maskoty - dva zajíčky a jednu včelku.

Bruslení

BrusleníMrazivý pátek 2.3.2018 jsme vyrazili na bruslení. Někteří si zahráli hokej a my ostatní jsme se věnovali zlepšování stylu v bruslení. Všichni jsme si ve zdraví užili páteční den.

Představení - Staré pověsti české

Představení - Staré pověsti českéDnes 1.3.2018 nás přijel navštívit šermířský soubor Pernštejn, který nám přiblížil svým vystoupením Staré pověsti české.

Andělská pošta radosti

Andělská pošta radosti5.12.2017 Od rána jsme čekali, jestli k nám dorazí Andělská nadílka. Nakonec přišli nejen andělé s Mikulášem, ale navštívili nás i čerti. Nikoho nám nevzali, dostali jsme velkou nadílku a hezky si zazpívali.

Divadlo ve škole

Divadlo ve školeVe středu 30.listopadu jsme se kulturně obohatili o pohádku O hloupém Honzovi. Herci nás zaujali nejen divadelním vystoupením, ale i legračními kostýmy.

Mladý záchranář

Mladý záchranářNa podzim 4.10. nás navštívili hasiči a policie, od kterých jsme se dozvěděli zajímavé informace.  Vyzkoušeli jsme si deset disciplín jako je například střelba ze vzduchovky na terč, hod granátem a nejvíce nás bavilo stříkat z hasičské hadice. Podívejte se do naší fotogalerie obrázků :)

Akce PROUD

Akce PROUD
Dne 20.9.2017 jsme vyrazili na první společnou exkurzi do Horažďovic. Jako první zastávkou pro nás bylo náměstí, kde jsme navštívili některé obchody, cukrárnu a lehce posvačili. Poté nás čekal hlavní program v budově Envicentrum PROUD, kde jsme se zabývali tříděním odpadu. Všechny připravené aktivity nás moc bavili.

 

   ŠKOLNÍ ROK 2017/2018   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2016/2017   

Návštěva předškoláčků z Čejetic

Návštěva předškoláčků z ČejeticVe středu 14.6.2017 k nám zavítali předškoláci z Čejetic. Nachystali jsme si pro ně naši novou pohádku "Jak se Vojtěška naučila bát". Do pohádky jsme přizvali i prvňáčky a společně pohádku předškolákům zahráli.
Tak k nám přišel po roce - Bovýsek a ovoce
 Prosinec byl bohatý na program. 3.12. jsme vystupovali s Vánoční pohádkou na nádvoří strakonického hradu.5. prosince k nám zavítal sv. Mikuláš a rozdal všem malé dárečky, hříšníci mu slíbili, že už budou hodní. 16. prosince jsme si v KD Čejetice na školní Vánoční akademii připomněli blížící se Vánoce. A je tu nový rok 2017. Naše třída Vám všem přeje hodně štěstí a zdraví.
Máme 2. listopad a bilance III. třídy je: začátek školního roku jsme zvládli téměř na jedničku, dobře jsme se zapojili i do nových předmětů. Anglický jazyk nás baví a máme radost z každého nového slovíčka. Z dopravní výchovy už si  pamatujeme některé předpisy, které se týkají chodců. V dramatické výchově jsme si zahráli různé scénky ze života a nyní nacvičujeme představení na Vánoční akademii.
      V říjnu se naše třída připojila k projektovému dni "72 hodin" a úklidem v okolí školy pomáhala přírodě. 21.10. nás navštívil Bovýsek, což je maskot celoroční akce "Ovoce a zelenina do škol". Bovýsek nás vyzkoušel ze znalosti ovoce a zeleniny, za odměnu nám rozdal pitíčka.
   ŠKOLNÍ ROK 2016/2017   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2015/2016   

Hopsárium


12.5. 2016 jsme vyrazili na výlet. První zastávka byla v Českých Budějovicích, kde jsme si užili prima dopoledne v HOPSÁRIU. Vyzkoušeli jsme si zkluzavky, prolézačky, hopsadla a hodně se nám ...

Dopoledne s dopravní tematikou

Máme před sebou Jarmark

Máme před sebou Jarmark

    9.12. 2015 jsme v Písku navštívili představení Zimní příhody včelích medvídků. Pohádka byla veselá a zaznělo v ní mnoho písniček. I my, diváci, jsme byli vtaženi do děje. Mohli jsme zpívat, tleskat, foukat, křičet, dupat a tím jsme ovlivňovali příběh včelých medvídků. Pohádka se nám moc líbila.

Druháci jedou na plný plyn

Rok uběhl jako voda a my jsme nastoupili už do 2. třídy. Copak nás v ní asi čeká? Jistě spousta nových poznatků, počtů, písmenek, no zkrátka vědění. Tak hurá, zpátky do lavic!
   ŠKOLNÍ ROK 2015/2016   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2014/2015   

1.6. jsme my děti měly svátek a naše paní učitelky na nás nezapomněly. Připravily nám dopoledne plné her - skákaly jsme v pytlích, jezdily na koloběžce, luštily luštěnky, přecházely pohyblivý chodník, házely kroužky na tyč a ještě mnoho dalších soutěží. Za naše výsledky byla i sladká odměna. Dopoledne plné her se nám moc líbil.

Náš stromek

Náš stromekKdyž jsme nastooupili do 1. třídy, zasadili jsme si u školy náš stromeček, který nám bude připomínat naše školní léta. Teď, na jaře jsme se přišli podívat, jak nám krásně poprvé rozkvetl a nádherně voní. Zkusili jsme si také, zda na něj dosahneme a necháme se překvapit, kolik z nás na něj dosahne, až budeme za osm opouštět školu.
Více ve fotogalerii 1. třídy.

Veselé zoubky

27.3. 2015 se naše třída zapojila do projektu "Veselé zoubky". Dověděli jsme se, jak zuby fungují, k čemu je máme, jak rostou a mění se, a co je zubní kaz, jak se máme o zuby starat a proč navštěvovat zubního lékaře. Během celého projektu nás čekala dvě překvapení - 1) film - Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek, 2) preventivní balíčky (kartáček na zuby, pasta, žvýkačky a přesýpací hodiny, které odpočítávají čas čištění zubů).

Počítáme - píšeme - čteme, tak jak se sluší na správné žáky

Začali na jedničku

Začali na jedničkuVesele do práce vykročili žáčci 1. třídy. Vždyť už se na ně paní učitelka Drahoslava Havránková moc těšila. Ve vyzdobené třídě se všem líbí. Důkazem toho je skutečnost, že děti znají již několik písmen a hravě počítají do pěti. Jen se zkuste zeptat, kolik už mají jedniček!

Nástěnka

Přijímací řízení do 1. ročníku ZŠ

Kritéria pro přijetí žáků do 1. ročníku ZŠ 2019/2020 - viz. Úřední deska.

Virtuální prohlídka školy

Aktuální plán práce

Sledujte aktuální plán práce tohoto měsíce.

Přijímací řízení na SŠ 2018/2019

Aktuální info k přijímacímu řízení na SŠ 2018/2019 naleznete v sekci výchovné poradenství

Jsme škola otevřená rodičům

obrázek
Získali jsme certifikát - známku RODIČE VÍTÁNI. Splňujeme kritéria partnerské komunikace a přátelské spolupráce.

Škola pro demokracii

obrázek
Jsme zapojeni do programu.

Ovoce a zelenina/ Mléko do škol

obrázek

Aktuální jídelníček

obrázek
Vaříme chutně a zdravě.
www.zssteken.cz
HOME
ZŠ 383 393 115
ZŠ 730 700 144
ŠJ  383 393 232
ŠJ 730 700 143
ŠD 607 808 024
ŠD 728 233 132
MŠ 730 700 142
ZŠ a MŠ Štěkeň
Slatinská 155
387 51 Štěkeň
IČ: 75000521
ID dat. schránky: j35mh8r
Ředitelka školy:
Mgr. Vladimíra Cimrhanzlová
skola@zssteken.cz

Kontakt
Formuláře ke stažení
Mapa stránek
Napište nám
Kniha návštěv
   ZŠ a MŠ Štěkeň www.zssteken.cz

Created by © 2014/19 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy