logotyp
Login

Archiv nedávných aktualit ZŠ

Úřední hodiny v období hlavních prázdnin

Úřední záležitosti je nutno vyřizovat písemně na mail skola@zssteken.cz.
Osobně v ředitelně školy od 24. 8. 2022 v době od 10.00 do 13.00 hodin.

Anglické divadlo

Anglické divadlo

Začátkem června k nám do školy přijelo anglické divadlo. Azyzah Theatre založila v roce 2010 Kanaďanka Vanessa Gendron, která v té době přesídlila do České republiky a začala nabízet představení pro školy, ve kterých využívá divadlo jako výukovou metodu angličtiny. Postupně s ní začalo hrát pět dalších kolegyň, tři Češky, Chorvatka a Angličanka. Divadlo bylo v naší škole už počtvrté, naposledy před více jak tři a půl roky. Pro 3., 4. a 5. třídu se hrálo představení Travel Machine a pro 6., 7., 8. a 9. třídu představení The Decoding Mission. Hlavně nižší třídy si to svoje užily. Děti mohly slyšet angličtinu v podání rodilých mluvčích, protože spolu s Vanessou přijela tentokrát Angličanka Nicole. Představení pro 3., 4. a 5. třídu Travel Mission bylo hodně interaktivní a zapojilo do děje většinu dětí. Těm se divadlo velice líbilo, takže minimálně pro ně se divadelní dopoledne vydařilo.

Projekt - IROP Badatelské dopoledne

Žáci I. třídy strávili 22.6. 2022 „Badatelské dopoledne“ společně s předškoláky z MŠ Čejetice. Celé dopoledne zaplnili vědeckou činností. Na školní zahradě prozkoumali rostliny i živočichy. K dispozici měli lupy a mikroskop.

Znalostní čtyřboje

ZNALOSTNÍ ČTYŘBOJ pro žáky 2. stupně naší školy se stává téměř tradicí... V letošním ročníku (od března do června) se soutěže formou power-point zúčastnily asi 3 desítky žáků. Okruhy představovaly otázky zcela faktické, ale i podporující logické myšlení a některé i lehce humorné. Naši žáci tak soutěžili postupně v historii našeho regionu, zeměpisu, ekologii i v němčině. Za 6. třídu prvenství získal Jan Kulha a jeho sestra Anna Kulhová potom zvítězila za 7. třídu. Mezi "osmáky" na 1. místo dosáhla Adéla Pašavová a v 9. třídě suverénně vyhrál Václav Žižka. Za vítězství i za účast si žáci odnesli zajímavé ceny - jako knihy, střepy keltských nálezů nebo keramiku.

Schůzka s rodiči žáků budoucího 1. ročníku

Ve středu 22. června 2022 se bude od 15:00 hodin konat v budově školy schůzka rodičů žáků, kteří 1. září 2022 na stoupí do 1. třídy. Rodiče se seznámí s paní učitelkou a budou jim sděleny potřebné informace k nástupu dětí do školy.

Mgr. Václav Vrba
zástupce ředitelky školy

Dárek z Lega

Dárek z LegaV pátek 3. června k nám zavítal zástupce firmy Lego pan Jan Pešl. Nepřišel s prázdnou, ale rovnou se dvěma velkými krabicemi, které byly plné Lego kostiček. Přinesl je do první a druhé třídy a děti byly uchvácené. S rozzářenýma očima vyprávěly, jaké stavebnice Lego mají doma a živě mezi sebou diskutovaly. Když otevřely Lego krabice, zjistily, jaké překvapení na ně čeká. Zkrátka děti zažijí s kostičkami Lego spoustu zábavy, zapojí kreativitu, myšlení a jemnou motoriku. Velký dík patří firmě Lego za jejich dar, který dokáže vykouzlit úsměv na tváři každého dítěte.

Sběr papíru

Sběr papíru Sběr papíru byl v naší škole každoroční akcí, dokud tuto pravidelnost nenarušil covid. Teprve letos na jaře jsme mohli opět uskutečnit týdenní akci, kdy měli žáci konečně možnost přinést papír, který nasbírali. Někteří ho pečlivě střádali už od začátku školního roku, protože původní termín byl ohlášený na podzim, ale kvůli covidovým omezením se musel nakonec zrušit. Jarní termín v posledním březnovém týdnu už naštěstí nic neohrozilo a žáci naší školy přinesli úctyhodných 7515 kg papíru. Obrovský kontejner, ve kterém celý týden od 28. do 31.března postupně přibývaly balíky papíru a kartonů, byl ve čtvrtek ráno, poslední den sběrného týdne, úplně plný. Jako vždy byly po skončení akce vyhlášeny nejlepší třídy a také nejlepší jednotliví sběrači. Největší váhou letos do celkového sebraného množství přispěli Laura Půbalová ze 4.A se 480 kg (1.místo), Valentýna Šímová z 8.A se 462 kg (2.místo) a Roman Řezníček z 2.A s 250 kg (3.místo). Všem žákům, kteří sběr nehodili za hlavu, ale podle svých možností se na tom letošním podíleli, patří poděkování. Využívat a recyklovat suroviny, včetně papíru, je důležité pro ochranu přírody i pro udržitelnost životního prostředí a každý, komu nebylo zatěžko nasbírat a přinést alespoň pár kilo, k tomu přispěl důležitým, třebas malým dílem.

Den dětí 01. 06. 2022

Den dětí 01. 06. 2022
Kolektiv školní jídelny se dnes připojil k Mezinárodnímu dni dětí. Paní kuchařky se rozhodly pro tento den připravit nadýchané lívance s malinovo-pudinkovým přelivem. Čím jiným děti potěšit než tradičními lívanci, a ještě k tomu s malinami. Pro zajímavost lívanců bylo kolem 1500 a pracovalo se na nich od brzkého rána. Velkou odměnou pro nás bylo vidět radost na dětských tvářích. 

Výlet za indiány s 2. třídou

Výlet za indiány s 2. třídou V úterý 31. května se naše druhá třída vypravila za lovci kožešin na daleký západ. Indiánská pevnost Fort Hary se nachází nedaleko Mirotic, tedy pár kilometrů od nás. Přesto byl tento kousek země ...

Naši žáci v krajském kole biologické olympiády

Naši žáci v krajském kole biologické olympiády

Ve čtvrtek 19. května se žáci naší školy zúčastnili krajského kola biologické olympiády v Českých Budějovicích v kategorii D – 6. a 7. ročníky. Olympiáda se skládala z písemného testu, praktické laboratorní činnosti a poznávání rostlin a živočichů. Z celkového počtu 30 účastníků se Anna Kulhová (7.A) umístila na 8. místě a Jan Kulha (6.A) na 3. místě. Oběma žákům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Přejeme mnoho úspěchů v dalších soutěžích.

Okresní kolo "Poháru rozhlasu" v lehké atletice

Mladší dívky - ve složení: Anna Štůsková, Nikola Hradská, Kateřina Beránková, Nela Zíková, Adéla Solusová, Kristýna Taubrová, Adéla Ruso, Klára Myslivcová, Karolína Hávová a Viktorie Bauerová se 4. 5. v Blatné, kde se „Pohár rozhlasu“ konal, docela blýskly. Mezi 8 družstvy obsadily pěkné 5. místo. Mezi jednotlivci dosáhla nejlepšího umístěni Anička Štůsková v běhu na 60 m, která byla v čase 9,56 s pátá. Adélka Solusová skončila ve skoku vysokém na děleném 4. - 8. místě, za výkon 130 cm.

5. 5. se konala soutěž staršího žactva za účasti našich chlapců. V soutěži družstev skončili na 7. místě z 9 účastníků. Parádními disciplínami byly skok vysoký a vrh koulí. Jirka Kostěnec dokonce zvítězil ve skoku vysokém výkonem 158 cm a Václav Žižka se 150 cm obsadil krásné 5. místo. Ve vrhu koulí obsadil Martin Matějovský 4. místo, o pouhé 4 cm mu uniklo 3. místo. Radek Kuneš skončil v kouli na 8. místě. Úspěšnou sestavu starších žáků tvořili: Ondra Štůsek, Martin Matějovský, Radek Kuneš, Jan Čapek, Václav Žižka, Jiří Kostěnec, Jan Háva, Jakub Švehla, Pavel Šindel a Václav Sokol.

Jiří Vlasák

Okresní kolo kopané - "McDonald´s cup 2022"

Ani nejmenší fotbalisté z 1. - 3. třídy se na McDonald´s Cupu neztratili. Ve složení: Jaroslav Kovanda z 1. třídy, Martin Chabr z 2. třídy a třeťáci – Tomáš Váchal, Thomas Hokr, Václav Hanuš, Jan Zíka, Tomáš Lebeda, Tony Fligiel, Martin Štěpánek a Jitka Kuboušková, v základní skupině vybojovali postup do skupiny o 7. – 9. místo, kde si zahráli už úplně všichni a získali 9. místo z 11 účastníků. Nejlepší střelcem týmu byl Tomáš Váchal s třemi góly.

Jiří Vlasák 

Galaden 2. 5. 2022

Galaden 2. 5. 2022

V pondělí 2. 5. 2022 naše škola zažila tzv. Galaden. Tento den probíhal na naší škole jako návaznost na Galaden, který se na naší škole konal v červnu loňského školního roku. Podmínkou bylo, aby se žáci tzv. hodili do gala. Tj, aby přišli do školy svátečně oblečeni.

Účast letos nebyla tak hojná, jako v loňském roce. Nicméně z každé třídy se našlo aspoň pár žáků, kteří do školy svátečně oblečeni přišli. Tudíž se jich dohromady sešel přijatelný počet na to, udělat společnou fotku o velké přestávce. S největším nadšením se toho dne zúčastnili žáci 9. třídy. 

Všem to moc slušelo.  

Úspěch mladých fotbalistů

Úspěch mladých fotbalistů

V úterý 3.5.2022 se ve Strakonicích konalo okresní kolo McDonalds Cupu v kategorii II (žáci 4. a 5.roč.). Naši žáci se mezi 14 zúčastněnými školami rozhodně neztratili.

Ve skupině postupně porazili Volyni 2:1 a Sedlici také 2:1. Se ZŠ Poděbradova (získala celkově 3.místo) prohráli 2:6.

Ve čtvrtfinále jsme prohráli se ZŠ Povážská 0:2. Následovalo malé semifinále, které skončilo remízou 2:2 se ZŠ Vodňany. Tak se šly kopat penalty, které dopadly lépe pro ZŠ Vodňany. V závěrečném utkání o 7.-8. místo jsme porazili Bavorov 2:0.

Konečné 7. místo ze 14 škol je pro nás výrazným úspěchem. Jako vesnická škola jme byli 2.nejlepším družstvem.

Branky: Vít Čadek 7, Pepa Šonský 3.

O dobrou reprezentaci školy a dobré umístění na turnaji se postarali: Vít Čadek, Pepa Šonský, Petr Valíček, Jan Pixa, Nicolas Němec, Lukáš Bečvář, Adam Vaněček, Štěpán Fiala, Erik Prener, Ondřej Plášil a Lucie Holá.

                                                                                                            Josef Mráz  

Okresní kolo Biologické olympiády

Okresní kolo Biologické olympiády

22.4. se konalo okresní kolo Biologické olympiády. Po covidových omezeních z minulého roku proběhlo tentokrát prezenčně. I letos se této olympiády zúčastnili žáci naší školy a dosáhli skvělého úspěchu.Jan Kulha
, žák 6.A, se umístil na 1.místě

Anna Kulhová, žákyně 7.A, se umístila na 3.místě

Veronika Čejková, žákyně 7.A, se umístila na 11.místě

 

Všech třem žákům gratulujeme ke skvělým umístěním a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Jan s Aničkou postupují do krajského kola, které se uskuteční 19.5. v Českých Budějovicích. Přejeme oběma hodně štěstí v krajském kole a budeme jim držet pěsti.

Charitativní akce Stonožka - pěvecký sbor Kaštánek

Charitativní akce Stonožka - pěvecký sbor KaštánekJako každým rokem tak i letos se konala tradiční charitativní akce Stonožka, která byla založena Češkou Bělou Gran Jensen. Náš pěvecký sbor Kaštánek se této akce pravidelně zúčastňuje spolu s dalšími sbory okresu. Kostel sv. Markéty ve Strakonicích se stal ve středu 20.4. 2022 místem tohoto setkání všech sborů. Náš pěvecký soubor Kaštánek pod vedením paní učitelky Ivy Loubalové se velmi úspěšně připomněl na tomto setkání. Tímto paní učitelce I. Loubalové velmi děkujeme a vážíme si její práce.

Velikonoční jarmark

Velikonoční jarmark 11.4.2022

V ZŠ a MŠ Štěkeň jsme všichni velice rádi, že jsme se po covidové pauze mohli navrátit k naší tradici velikonočních jarmarků. Pečlivě a poctivě se na tento den připravujeme. Vyrábíme a tvoříme ...

pohádkový zápis do 1. třídy 4.4.2022

Vynášení Morany

Vynášení Morany V úterý jsme se s dětmi z 1. a 2. třídy rozloučili se zimou a přivítali jaro. Děti si do školy přinesly řehtačky, naučily se koledu a společně jsme vyrazili na cestu k řece. Zastavili jsme se v ...

Lyžařský kurz 7. třídy 2021/2022

Lyžařský kurz 7. třídy 2021/2022Ve dnech 13. 3. až 18.3. 2022 uspořádala naše škola lyžařský kurz pro žáky 7. třídy. Zúčastnilo se celkem 19 žáků, z toho 12 děvčat a 7 chlapců. Lyžařský kurz probíhal pod vedením lyžařských instruktorů z Lyžařské školy Zadov. Ze ZŠ Štěkeň tvořili doprovod Jiří Vlasák a Petra Rajtmajerová. Všechny naše děti se díky obětavým a trpělivým cvičitelům lyžování Ondrovi, Filipovi a Páje naučily obstojně lyžovat a dokážou bez problémů vykrajovat obloučky na zadovské sjezdovce. Ve volných chvílích se žáci při přednášce seznámili s historií lyžování, nebezpečím na horách a s krásami zimní Šumavy. Zpestřením pobytu na horách byly i návštěva běžkařského areálu, večerní společenské hry a závěrečná diskotéka. Protože se nám podařilo absolvovat lyžařský výcvikový kurz bez sebemenšího zranění a z dětí čišelo jen nadšení a spokojenost, lyžařský kurz splnil stoprocentně svůj účel.--
------------------------------
Jiří Vlasák

Lyžařský kurz 7. třídy ve školním roce 2021/2022

Ve dnech 13. 3. až 18.3. 2022 uspořádala naše škola lyžařský kurz pro žáky 7. třídy. Zúčastnilo se celkem 19 žáků, z toho 12 děvčat a 7 chlapců. Lyžařský kurz probíhal pod vedením lyžařských instruktorů z Lyžařské školy Zadov. Ze ZŠ Štěkeň tvořili doprovod Jiří Vlasák a Petra Rajtmajerová. Všechny naše děti se díky obětavým a trpělivým cvičitelům lyžování Ondrovi, Filipovi a Páje naučily obstojně lyžovat a dokážou bez problémů vykrajovat obloučky na zadovské sjezdovce. Ve volných chvílích se žáci při přednášce seznámili s historií lyžování, nebezpečím na horách a s krásami zimní Šumavy. Zpestřením pobytu na horách byly i návštěva běžkařského areálu, večerní společenské hry a závěrečná diskotéka. Protože se nám podařilo absolvovat lyžařský výcvikový kurz bez sebemenšího zranění a z dětí čišelo jen nadšení a spokojenost, lyžařský kurz splnil stoprocentně svůj účel.

Valentýnský týden

Valentýnský týdenV době od 14. 2. 2022 do 18. 2. 2022 probíhal na naší škole "valentýnský týden." V pondělí 14. 2. členové žákovského parlamentu spustili tzv. valentýnskou poštu. Na každé patro naší školy byly rozmístěny krabice, do kterých žáci dávali sladkosti a přáníčka pro své přátelé. 
Přáníčka se bohužel nesešla v příliš velkém počtu. Nicméně, našla se tu jedna třída, kde se nadělovalo opravdu ve velkém počtu. 4. A! Každý z žáků něco dostal. Bohužel, vzhledem k tomu, že někteří žáci byli nemocní, ne každý si mohl své přáníčko rozbalit. Nicméně, je vidět, že v této třídě panují mezi žáky opravdu dobré přátelské vztahy.

Od notičky k písničce-projektový den v ŠD

Od notičky k písničce-projektový den v ŠD Dnes u nás v družině proběhl další z projektových dnů. Tentokrát na téma "Od notičky k písničce". Jak lze usuzovat z názvu, hlavním tématem byla hudba a hudební nástroje. Ze strakonické ZUŠ k nám se ...

Den černé barvy: náhradní termín

Den černé barvy: náhradní termín Jak zcela jistě víte, koncem ledna 2022 se na ZŠ Štěkeň konal Duhový týden. Žáci se tehdá nejvíce těšili na pátek, který byl dnem černé barvy. Avšak, třídy 3. A, 4. A a 6. A se toho dne nedočkaly, neboť druhou polovinu Duhového týdne musely strávit v karanténě. Nicméně, žákům těchto tříd byla nabídnuta možnost, že "den černé barvy" prožijí dodatečně. Náhradní termín připadl na čtvrtek 10. 2. 2022. Žáci byli z tohoto nápadu nadšení a většina z nich si na sebe vzala černé oblečení a někteří dokonce i černé brýle. Všem to moc slušelo.

Valentýn v ŠD

Valentýn v ŠD Valentýn se kvapem blíží. Naše družina se tedy oblékla do srdíčkového hábitu. Před dveřmi nás vítá nádherná srdcová dáma, kterou vytvořila spolu s děvčaty naše úžasná paní učitelka Kristýnka. Je u ...

Barevný (Duhový) týden 24. 1. - 28. 1. 2022

Barevný (Duhový) týden 24. 1. - 28. 1. 2022Poslední lednový týden (24. 1 - 28. 1. 2022) byl členy žákovského parlamentu určen jako "Barevný" neboli "Duhový týden." Ke každému dni v týdnu byla přiřazená nějaká barva a od žáků se čekalo, že si podle daných barev zvolí na každý den i barvu oblečení. 
Pondělí bylo ve znamení modré barvy. Na úterý připadla primárně žlutá barva, nicméně, žáci mohli chodit i v zeleném. Ve středu jsme mohli vidět naše žáky, jak po chodbách naší školy chodí v červené a oranžové barvě. Čtvrtek byl hnědý a pátek černošedý. 
S větším nadšením se této události zúčastnili mladší žáci. Nejvétší natěšenost byla na černošedý pátek. Avšak, bohužel, epidemická situace nedovolila 3 třídám v tento den přijít do školy. 
Během prvních tří dnů v týdnu jsme mohli vidět velký počet žáků, kteří přišli do školy tématicky oblečeni. Třebaže 3 třídy byly na černošedý pátek v karanténě, tohoto dne se zúčastnili i žáci vyšších ročníků, kteří předešlé dny ignorovali. Nejméně úspěchu sklidil čtvrtek, pro který byla vybraná hnědá barva.

Vánoční soutěž

Vánoční soutěžV době před vánočními prázdninami probíhala na naší škole soutěž o "nejkrásnější třídu." Cílem soutěže bylo, aby každá třída měla pestrou vánoční výzdobu. Členové žákovského parlamentu poté rozhodovali o "vítězi" soutěže. 
Všechny třídy se zapojily. Některé si daly s výzdobou záležet více a některé méně. Na základě rozhodnutí parlamentu, první tři pozice obsadily 5., 4. a 2. třída, které svými výzdobami vyčnívaly nad ostatními třídami. Celou soutěž vyhrála 5. A, která se mimo jiné mohla pyšnit největším a nejpestřeji zdobeným vánočním stromečkem. Žáci 5. A dostali odměnu v podobě bonparů. Páťákům gratulujeme a ostatním třídám děkujeme za účast v soutěži.

Krásné vánoční svátky ve zdraví prožité a šťastné vykročení do roku 2022

Krásné vánoční svátky ve zdraví prožité a šťastné vykročení do roku 2022

Přejí žáci a pedagogický sbor ZŠ a MŠ Štěkeň

Mikulášský den

Mikulášský denTak jsme se letos zase dočkali toho, že po chodbách naší školy chodili Mikuláš, čerti a andělé. Byl to pro naší školu velký zážitek, neboť vloni nás epidemie o tuto událost ochudila. Školní parlament je pozval na pátek 3. 12., neboť 5. prosinec, kdy Mikuláši a čerti chodí běžně, připadl letos na neděli. Samozřejmě, ještě se nabízelo pondělí 6. 12., kdy je den svatého Mikuláše, nicméně členové školního parlamentu shledali pátek jako den, více přijatelný pro tuto událost. 
Mikuláš se společně s čerty a anděly dostavil do naší školy brzy ráno. V 8:00 se skupina vydala navštěvovat jednotlivé třídy. Začali u prvňáčků a postupně tak behem prvních dvou vyučovacích hodin obešli všechny naše třídy. 
V každé třídě byli vybráni žáci, kteří celý rok zlobili a čerti je předvolali před tabuli. Zde museli zazpívat nějakou písničku, aby se ze svých hříchů vykoupili. Naštěstí vše dobře dopadlo a žádného z našich žáků čerti do pekla neodnesli. Poté, co hříšníci zazpívali písničky, mohli usednout zpět do svých lavic. Následovalo rozdávání sladkostí. 
Doufejme, že se všichni zlobiví žáci poučili a budou v příštím roce hodnější. My děkujeme Mikuláši, čertům i andělům za návštěvu a doufejme, že se s nimi za rok opět shledáme.

Středoevropský týden

Středoevropský týden Na konci listopadu 2021 na naší škole proběhl "týden středoevropské kuchyně," který byl školním parlamentem naplánován na týden od pondělí 22. 11 do pátku 26. 11. Událost se nesla ve znamení tradičních jídel, typických pro země střední Evropy. 
V pondělí 22. 11. naše kuchařky připravily maďarský guláš s rýží. Z názvu je zřejmé, že v tento den mělo v naší jídelně své zastoupení Maďarsko. Úterý 23. 11. bylo ve znamení slovenské kuchyně. Podávaly se halušky s uzeným masem. Česká republika připadla na středu 24. 11. a reprezentovala ji svíčková s knedlíkem. Další zemí bylo Německo a jeho bavorská sekaná. Na závěr celého týdne nás překvapily špagety se smetanovou omáčkou a pestem, reprezentující Rakousko. 
Velké poděkování patří školní družině, která vytvořila vlajky příslušných zemí. Tyto zdobily vchod do jídelny. Především však si zaslouží velké poděkování vedoucí jídelny Bc. Zdeńka Kopuncová a všechny kuchařky, které zvládly tato jídla tak skvěle připravit. Všem nám moc chutnalo.

Halloweenský den 2. 11. 2021

Halloweenský den 2. 11. 2021Naše škola zažila v úterý 2. 11. 2021 Halloweenský den. Třebaže se tento svátek slaví 31. října, členové školního parlamentu vybrali 2. listopad, neboť 31. říjen letos připadl na neděli. Žáci mohli přijít do školy v kostýmech nebo v jiném oblečení s tématikou Halloweenu. Tato příležitost nadchnula převážně mladší žáky. 
Opět zhoršující se epidemická situace bohužel způsobila, že Halloweenský den nevypadal, jak bychom si představovali. Mnozí žáci nebyli přítomni ve škole, tudíž se nemohli zúčastnit. Kvůli nedoporučovanému shlukování jsme nepořizovali ani žádnou hromadnou fotku všech žáků ze všech tříd. 
Nicméně i tak jsme byli rádi, že se Halloweenský den mohl vůbec konat, neboť v loňském roce jsme si to z důvodu online výuky nemohli dovolit. Všem žákům jejich Halloweenské kostýmy moc slušely. A doufejme, že se tato příležitost bude v příštím roce opakovat.

Oznámení o výuce ve dnech 25. 10. a 26. 10. 2021

21.10. 2021

Vzhledem k tomu, že naše škola nemá mezi žáky ani mezi zaměstnanci školy hlášený výskyt onemocnění covidem 19, nebudeme ve dnech 25. 10. a 26. 10. 2021 ředitelské volno vyhlašovat.

Výuka bude v těchto dnech probíhat podle plánu.

Ředitelství školy

"Kdo si hraje, nezlobí"
 
Dne 20.10. bylo krásné počasí, a tak se sluníčkem přišla i dobrá nálada v naší školní jídelně. Paní kuchařky si daly tu práci a vytvořily 
pro děti z mateřské školy chléb se sýrem ve tvaru myšky a kočičky.  A aby byla svačinka ještě k tomu zdravá, přizdobily
ji čerstvou zeleninou. 
 
Věříme, že se dětem veselé svačinky líbily.

S pozdravem, Bc. Zdeňka Kopuncová
Vedoucí školní jídelny 

Burza škol

Burza škol

V pondělí 18.10. žáci devátého ročníku vyjeli na Burzu škol do Kulturního domu ve Strakonicích. Mnozí si ujasnili a potvrdili správnost výběru, někteří byli inspirováni novou nabídkou. Na závěr proběhla exkurze na SPŠ a SOŠ Řemesel a Služeb. Prohlédli jsme si dílny a dozvěděli se velmi zajímavé informace o studiu.

72 hodin

72 hodin

Již osmým rokem se naše škola zapojila do celorepublikového projektu 72 hodin. Cílem projektu je zapojit co nejvíc mladých lidí a ukázat jim, že společně můžeme něco změnit, někoho potěšit a hlavně mít dobrý pocit, že jsme přiložili ruku k dílu pro správnou věc. Prvňáčci za pomoci žáků  devátého ročníku zasadili motýlí keř, který budou pozorovat ještě dalších devět let, jak roste. Žáci devátého ročníků pilně pracovali na školní zahradě, ostatní třídy  uklízely okolí. Jako každý rok nezklamala nepořádnost našich spoluobčanů, pro které je jednodušší zahodit odpadky, než je donést do kontejnerů. Všem žákům a vyučujícím patří poděkování za realizaci letošního projektu.

Slavnostní otevření multifunkčního hřiště v areálu ZŠ a MŠ Štěkeň

V pátek 24.9.2021 bylo slavnostně otevřeno naše nové multifunkční hřiště. Událost zahájili žáci základní školy písničkou „Když nemůžeš, tak přidej“ od hudební skupiny Mirai. Za přítomnosti pana starosty a paní ředitelky byla přestřižena páska, která zahájila sportovní zápolení družstev z naší školy.

V 9:15 žákyně 2. stupně ZŠ Štěkeň začaly hrát přehazovanou. Od 10:15 byl k vidění fotbalový zápas mezi žáky 6. a 7. ročníku. Událost zakončil florbalový zápas žáků 8. a 9. ročníku, který skončil velkolepým vítězstvím žáků 8. ročníku. Vítězné týmy obdržely sladké odměny. Mezitím, co se hrály přehazovaná, kopaná a florbal, žáci prvního stupně ZŠ a MŠ Štěkeň skákali do písku a běhali sprinty.
V blízkosti dětského hřiště byl po celou dobu k dispozici stánek s občerstvením.

Akce se vyvedla, všichni si ji moc užili. Doufáme, že se naše nové hřiště bude co nejvíce využívat nejen v rámci hodin tělesné výchovy, ale že bude v odpoledních hodinách sloužit i veřejnosti. Takže, pokud si chcete zasportovat, neváhejte, nové hřiště je vám k dispozici.

ŘEDITELSKÉ VOLNO

Mgr. Vladimíra Cimrhanzlová, ředitelka ZŠ a MŠ Štěkeň, vyhlašuje podle § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb. (školský zákon) z organizačních a hygienických důvodů (bezproudí) ředitelské volno na středu 6.10.2021 a na středu 13.10.2021.

Vyhlášené ředitelské volno platí pro ZŠ. Provoz MŠ bude řádně zajištěn.

Slavnostní otevření nového hřiště

Vážení rodiče,
městys Štěkeň a ZŠ a MŠ Štěkeň Vás zvou na slavnostní otevření nově zrekonstruovaného 
víceúčelového hřiště pro děti a veřejnost v areálu ZŠ a MŠ Štěkeň.

Slavnostní otevření za přítomnosti starosty městyse Štěkeň pana B. Bláhy a ředitelky ZŠ a MŠ Štěkeň Mgr. Vl. Cimrhanzlové se bude konat

v pátek 24. 9. 2021 v 9. 00 hodin na novém hřišti.

Víceúčelový areál je vybaven kvalitními běžeckými drahami, volejbalovou plochou, posilovacími stroji, herními prvky pro předškolní děti a dalšími moderními zařízeními.

Po slavnostním zahájení provozu budou probíhat sportovní soutěže žáků základní školy.

Venkovní výuka anglického jazyka

Venkovní výuka anglického jazyka

V pátek 10. 9. 2021 si žáci 9. třídy vyzkoušeli venkovní výuku anglického jazyka. Využilo se krásného letního počasí a 5. vyučovací hodinu se šlo se v rámci výuky anglického jazyka do areálu školní zahrady. Žáci byli rádi, že mohli uvítat změnu od běžného vyučování v klasické třídě a hodinu si velice užili. Též se do výuky zapojovali s mnohem větším nadšením.

UPOZORNĚNÍ NA ZRUŠENÍ TELEFONNÍCH LINEK

Upozorňujeme, že původní pevné telefonní linky do základní školy a do školní jídelny jsou zrušeny.
Prosíme, používejte již pouze níže uvedená mobilní telefonní čísla:
základní škola: 730 700 144
mateřská škola: 730 700 142
školní jídelna: 730 700 143
školní družina: 721 174 864, 728 233 132

Nové sportoviště

08.09. 2021
Nové sportoviště 1. září se pro naše žáky otevřela nejen škola, ale také nové školní sportovní hřiště. Je vybaveno posilovacími prvky, hřištěm pro atletiku, ale rovněž je zde spousta aktivit pro naše nejmenší družinové děti a školku. Děti si hned našly svá oblíbená herní místa a chtějí na hřiště chodit každý den. Dovádějí, sportují, běhají, zkrátka, užívají si na hřišti jako, no jako malé děti.

První školní den

První školní den
Je 1. září a začal nový školní rok. Z předškoláků se přes prázdniny rázem stali školáci a nemohli radostí dospat. Do první třídy nastoupilo 10 žáků - z toho čtyři děvčata a šest chlapců. Všichni se těší na to, co se naučí, co zažijí a co nového poznají. Od městyse Štěkeň obdrželi věcný dárek - krásnou knihu "O školním strašidýlku", kterou si na konci roku společně přečtou. Ve třídě na děti čekalo na lavicích ještě spousta dárečků. 

Informace k zahájení školního roku 2021 / 2022

První školní den začne kromě 1. třídy testováním všech žáků. Žáci 1. třídy budou testováni druhý den, ve čtvrtek 2. 9. 2021.

Testování proběhne následujícím způsobem:

středa 1. 9. 2021:

  • 2. – 5. třída ....… …… v 7:15 – 8:00 hodin – žáci budou vcházet zadním vchodem do tělocvičny a dále se budou řídit pokyny pracovníků školy (obdobně jako v loňském školním roce na jaře).
  • 6. – 9. třída ………….. v 7:30 – 8:00 hodin – žáci vstoupí do budovy hlavním vchodem, přezují se v šatně a neprodleně odejdou do svých tříd, kde bude testování probíhat.

čtvrtek 2. 9. 2021:

  • 1. třída – bližší informace budou předány ve středu 1. 9. 2021

Další testování všech žáků pak proběhne v pondělí 6. 9. 2021 a ve čtvrtek 9. 9. 2021.

 Kdo se nemusí testovat?

Testování nepodstupují děti a žáci, kteří

  •  splní podmínky stanovené pro bezinfekčnost po očkování (14 dnů po plně dokončeném očkování) nebo
  •  po prodělaném onemocnění covid-19 (po dobu 180 dní od prvního pozitivního testu na covid-19),
  • případně dítě nebo žák, který doloží negativní výsledek testu provedeného v odběrovém místě.

Ve všech výše uvedených případech musí žák tuto skutečnost doložit písemně v den testování.

Všichni žáci se potom budou ve společných prostorách pohybovat s ochranou dýchacích cest rouškou nebo respirátorem. Během výuky tuto ochranu mít nemusí.

 Pokud se žák screeningovému testování nepodrobí, bude se moci prezenční výuky účastnit, ale za podmínek nastavených mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví (použití ochrany dýchacích cest po celou dobu pobytu ve škole a školském zařízení včetně výuky). Uvedená opatření budou v platnosti po dobu trvání screeningového testování.

 Mgr. Václav Vrba, zástupce ředitelky školy

Nástěnka

Přijímací řízení do 1. ročníku ZŠ

Virtuální prohlídka školy

Aktuální plán práce

Sledujte aktuální plán práce tohoto měsíce.

Doučování žáků

obrázek
Podpora doučování žáků ZŠ v rámci Národního plánu obnovy.

Přijímací řízení na SŠ 2022/23

Aktuální info k přijímacímu řízení na SŠ naleznete v sekci výchovné poradenství

Jsme škola otevřená rodičům

obrázek
Získali jsme certifikát - známku RODIČE VÍTÁNI. Splňujeme kritéria partnerské komunikace a přátelské spolupráce.

Škola pro demokracii

obrázek
Jsme zapojeni do programu.

Ovoce a zelenina/ Mléko do škol

obrázek

Aktuální jídelníček

obrázek
Vaříme chutně a zdravě.
www.zssteken.cz

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
HOME
ZŠ a MŠ Štěkeň
Slatinská 155
387 51 Štěkeň
IČ: 75000521
ID dat. schránky: j35mh8r
Ředitelka školy:
Mgr. Vladimíra Cimrhanzlová
skola@zssteken.cz
ZŠ 730 700 144
ŠJ 730 700 143
ŠD I.   728 233 132
ŠD II.  731 314 668
ŠD III. 606 529 078
MŠ 730 700 142
 

Kontakt
Formuláře ke stažení
Mapa stránek
Napište nám
Kniha návštěv
   ZŠ a MŠ Štěkeň www.zssteken.cz

Created by © 2014 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy