logotyp
Login

3. třída: archiv

1.9.2020

Vzhledem k velké kapacitě prezentace z 1.9.2020 (185 MB) jsme museli uložit tento soubor na úložiště. Zde je odkaz:

https://www.uschovna.cz/zasilka/CILB7HPCT5HTS8WE-XYT/

Soubor je možno stáhnout do 21.9.2020.

Čertovská nadílka

Čertovská nadílkaPrvní třída se i přes nepříznivou situaci snaží pracovat jako v běžném režimu. Připomínáme si jednotlivá roční období a s nimi spojené svátky a tradice vztahující se k tomuto období. Před Vánocemi jsme měli na návštěvě dokonce i čerta. Mikuláš ani anděl nepřišli a jelikož s námi šijí všichni čerti, poslali k nám ostatní pekelníci jednoho svého zástupce. Pověděli jsme mu básničky. Čert nám za to přinesl spoustu sladkostí a drobných dárečků.

Vysvědčení

28. leden 2021 byl pro nás výjimečným dnem. Mělo nám být předáno první vysvědčení. Slavnostní den si vyžádal neobvyklý průběh školní výuky. Nejprve jsme si připravili báječnou hostinu, se kterou nám doma pomohli naši rodiče. Společné stolování a hodování ve třídě nám navodilo velmi příjemnou atmosféru plnou radosti, veselí a smíchu. A pak přišel ten slavnostní okamžik, zazněla fanfára a my jsme s napětím očekávali výsledky našeho půlročního snažení. Všichni jsme jásali nad jedničkami. Byla to pro nás nezapomenutelná chvíle.

Veselé zoubky

Veselé zoubkyNaše třída se zapojila do preventivního programu "Veselé zoubky". Každý žák obdržel sadu přípravků v péči o svůj chrup. Balíček obsahoval zubní kartáček, pastu na zuby, přesýpací hodiny k určení přesné délky potřebné k čistění zubů a balíček větrových žvýkaček. Rovněž má každý svůj pracovní list, který je plný informací, luštěnek a veselých obrázků. Hravé pexeso a samolepky nám pomohou uvědomit si, jak je důležité správně pečovat o své zoubečky, aby nám krásně bílé a zdravé vydržely co nejdéle. Pracujeme také společně na interaktivní tabuli, kde jsme se naučili rozpoznat od sebe jednotlivé zuby a umíme je i správně pojmenovat. Víme také, co je pro naše zuby zdravé a naopak, co jim škodí. Současně jsme se dověděli, že bychom měli chodit každého půl roku na preventivní prohlídku k našemu zubnímu lékaři, kterého se už teď, když víme, jak se starat o naše zuby, nemusíme vůbec bát. Sledujeme výukový program "Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek". Úsměvný příběh vypráví poutavě o Hurvínkově trápení s bolavým mléčným zubem a plyne z něj ponaučení, že správnou péčí a prevencí docílíme krásných a zdravých zoubků.

Rozloučení s prvňáčky

Žáci 1. třídy mají za sebou první rok školní docházky. Začátek pro ně nebyl vůbec jednoduchý, neboť i oni se museli zapojit do distanční výuky. Konec školního roku ale prožili pohromadě, ve třídě mezi kamarády. Takže nakonec vše dobře dopadlo. Prvňáčci jásali nad svými jedničkami a zamávali první třídě v přízemí. Od příštího roku už budou mezi velkými žáky ve druhém patře.
Všichni si po rozdání vysvědčení vzájemně podávali ruce s přáním krásných prázdnin. Ahoj ve 2. třídě.
   ŠKOLNÍ ROK 2021/2022   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2020/2021   

A už jsou z nás druháčci

Od záři jsme již ve druhé třídě. Vyrostli jsme, zmoudřeli a hlavně se jeden na druhého moc těšili. Přivítali jsme mezi námi novou spolužačku a hned jsou z nás kamarádi. Pracujeme pilně a těšíme se z našich úspěchů. Při dopravní výchově nás navštívily dvě policistky v uniformách a prožili jsme s nimi krásný dopravní den. Paní učitelka pro nás sehnala úžasné dopravní hřiště i s dopravními značkami a my si přinesli z domova naše koloběžky. Nejprve jsme se něco dověděli o dopravních značkách a k čemu vůbec na silnicích slouží a pak to začalo. Nasedli jsme na své stroje a rázem jsme byli účastníky silničního provozu.
V nejbližší době nás čeká strašidelná stezka na Halloween. Budeme se krásně bát, ale jistě to všichni zvládneme. Už se moc těšíme. Rodiče jsou srdečně zváni ku pomoci.

Dosavadní události školního roku 2021/2022

Sportovní den

V pátek 26.9. jsme se všichni žáci a učitelé  naší školy zúčastnili slavnostního otevření víceúčelového hřiště. S radostí jsme si všichni zazpívali píseň „Když nemůžeš, tak přidej víc“ od skupiny Mirai a velmi se těšili z toho, že máme takové hřiště k dispozici. Po přestřihnutí pásky paní ředitelkou a panem starostou jsme si mohli vše prohlédnout zblízka. Hned jsme si také zasoutěžili v člunkovém běhu a ve skoku do dálky. Výherce čekala sladká odměna.

72 hodin

V pátek 15.10. jsme šli do školy, ale tentokrát jsme v lavicích neseděli a neučili se. I naše oblečení neodpovídalo školnímu prostředí. Všichni jsme přišli pracovně oděni. Obdrželi jsme ochranné rukavice a velké pytle na odpadky. Velmi jsme se těšili. Ještě nikdy jsme neuklízeli v okolí školy. Bylo to pro nás velké dobrodružství. Naše úklidová trasa vedla k autobusové zahrádce, kolem pošty a pokračovala na fotbalové hřiště. Vyrazili jsme ze školy a okamžitě se zapojili do sběru odpadků. Pracovali jsme poctivě. Zpočátku jsme se i zaradovali, že vidíme volně pohozené odpadky a my je můžeme sbírat. Ovšem s naplňováním pytlů jsme si ale uvědomili, že je smutné žít v nepořádku. Všude jsou přeci odpadkové koše, popelnice a kontejnery. Posmutněle jsme dorazili na fotbalové hřiště. Až po vybalení svačin a proběhnutí se po trávníku se nám smutek pomalu vytrácel. Nakonec jsme se do školy vraceli s úsměvem na tváři a s pocitem, že jsme dnes vykonali správnou věc.

 

Vánoce ve škole

Vánoční nálada u nás ve třídě začala již 28.11.rozsvícením Vánočního stromu ve Štěkni. Náš pěvecký sbor Kaštánek byl pozván panem starostou, aby zpěvem vánočních písní a koled otevřel adventní čas občanům Štěkně a okolí. Byli jsme odměněni potleskem i sladkou odměnou. Bylo to naše první veřejné vystoupení a měli jsme z něj velikou radost.

Vánoční atmosféra ve škole dále pokračovala. Zpívali jsme koledy a poslouchali vánoční příběhy. Zdobili jsme třídu předlouhým vánočním řetězem, ustrojili stromeček, malovali obrázky s vánoční tématikou, vystřihovali vločky z papíru a lepili vánoční přání. Dali jsme si s tím velkou práci a v soutěži tříd jsme vyhráli pěkné třetí místo.

Před odchodem na prázdniny jsme potěšili žáky a učitele zpěvem. Připravili jsme varhany a všechny sezvali na školní chodbu, kde si s námi zazpívali nejznámější koledy. Po návratu do třídy nás čekal Ježíšek se svými dárky. Nadílka byla opravdu bohatá, při jejím rozbalování jsme popíjeli čaj a ochutnávali cukroví. Na závěr tohoto dne jsme prošli Vánoční spirálou, která plní všechna přání.

 

Vysvědčení

Leden byl pro nás smutným měsícem. Každý z nás byl nějakou dobu nemocen. Trápila nás rýma, kašel, někdy i horečky. Učili jsme se na dálku. Proto jsme termín rozdávání vysvědčení v písemné podobě odložili až na 14.února. To už jsme byli všichni ve škole. Radovali jsme se, že už jsme všichni pospolu a školní život se nám vrací do starých pořádků. To se musí oslavit!!! Hurá na hostinu.

 

Bovýskovy ochutnávky

Firma Bovys nám do školy celoročně dodává ovoce. Všichni se z toho těšíme. Velkým překvapením pro nás byla poslední dodávka. Bovýsek nám připravil ochutnávku exotického ovoce. V přepravce jsme našli kiwi, mango, bílé ředkve a mapa výskytu těchto plodů. Ovoce jsme oloupali, nakrájeli, naservírovali na tácky a ochutnávali. Mango zvítězilo.

1. červen - Den dětí

Den plný překvapení, radosti a veselí. " Vyučování " jsme zahájili v tělocvičně pozdravem ke Dni dětí. A hned po té následovala jedna hra za druhou. Rybičky, Mrazík, Dobyvatelé hradu a nejoblíbenější Ředkvičky. Dobrodružství bylo i stavění a překonávání překážkové dráhy. Zhoupnutí na laně přes " řeku plnou krokodýlů " vyžadovalo velmi velké obratnosti a hbitosti. Celý den jsme zakončili sladkou odměnou - velkou míchanou zmrzlinou. Více ve fotogalerii 2. třídy.

Nástěnka

Doučování žáků

obrázek
Podpora doučování žáků ZŠ v rámci Národního plánu obnovy.

Přijímací řízení do 1. ročníku ZŠ

Virtuální prohlídka školy

Aktuální plán práce

Sledujte aktuální plán práce tohoto měsíce.

Přijímací řízení na SŠ 2022/23

Aktuální info k přijímacímu řízení na SŠ naleznete v sekci výchovné poradenství

Jsme škola otevřená rodičům

obrázek
Získali jsme certifikát - známku RODIČE VÍTÁNI. Splňujeme kritéria partnerské komunikace a přátelské spolupráce.

Škola pro demokracii

obrázek
Jsme zapojeni do programu.

Ovoce a zelenina/ Mléko do škol

obrázek

Aktuální jídelníček

obrázek
Vaříme chutně a zdravě.
www.zssteken.cz

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
HOME
ZŠ a MŠ Štěkeň
Slatinská 155
387 51 Štěkeň
IČ: 75000521
ID dat. schránky: j35mh8r
Ředitelka školy:
Mgr. Vladimíra Cimrhanzlová
skola@zssteken.cz
ZŠ 730 700 144
ŠJ 730 700 143
ŠD I.   728 233 132
ŠD II.  731 314 668
ŠD III. 606 529 078
MŠ 730 700 142
 

Kontakt
Formuláře ke stažení
Mapa stránek
Napište nám
Kniha návštěv
   ZŠ a MŠ Štěkeň www.zssteken.cz

Created by © 2014 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy