logotyp
Login

Aktuality naší třídy

Náš rekord v plavání

V pátek 24.6.  ukončila naše třída plavecký výcvik. Deset týdnů jsme jezdili každý pátek na plavecký bazén ve Strakonicích. Lekce plavání jsme si užívali plnými doušky. Pod vedením skvělých lektorek jsme si všichni zlepšili svůj plavecký výkon. Na začátku výcviku uplavala naše třída celkem  908 metrů. Kdybyste měli tipovat, na kolik metrů jsme se  zlepšili, určitě byste to neuhádli. Bylo to 4 419 metrů! To je dobrá zpráva hlavně nyní, kdy začnou letní prázdniny.

Užili jsme si Den dětí

Užili jsme si Den dětíNa 1. červen se žáci každý rok těší. Letos jsme tento den využili pro sportování. Společně se třetí třídou jsme vytvořili smíšená družstva a utkali se ve vybíjené. Vítězi se stali všichni, protože jsme si toto zápolení hezky užili. Sladká odměna pak byla už jen "třešničkou na dortu".

Valentýnský týden

Valentýnský týden Než začaly prázdniny, proběhl ve škole valentýnský týden. Žáci celý týden nadělovali sladkosti a přáníčka svým kamarádům. Házeli je do krabice, která byla na chodbě, kde máme třídu. V naší třídě se počet přáníček sešel opravdu ve velkém. V žádné jiné třídě jich nebylo tolik, jako u nás. Každý z nás něco dostal, avšak 8 žáků bylo nemocných, tudíž ne každý  si mohl své přání rozbalit. U nás ve třídě panují dobré vztahy.

Den s lidovou písničkou

Den s lidovou písničkouV tomto školním roce probíhá na naší škole projekt Společné vzdělávání v ZŠ a MŠ Štěkeň II. Tento projekt nám otvírá řadu možností, jako prožít pobyt ve škole trochu jinak. Protože rádi zpíváme, zvolili jsme hudební tématiku. Náš projektový den jsme nazvali Den s lidovou písničkou. Přizvali jsme si do třídy dva muzikanty. Tím prvním byl pan Štěpán Komrska, který nám přiblížil dechové nástroje. Přinesl flétny, klarinet a saxofon. O těchto nástrojích nám řekl mnoho nového a vyslechli jsme si krásné melodie. Také jsme si s chutí zazpívali několik písniček. Druhým hostem byla dudačka paní Eliška Nováková. Měli jsme možnost se podrobně seznámit s hudebním nástrojem, dokonce si někteří sami vyzkoušeli, jak se hraje na dudy. Bylo velmi příjemné si zazpívat lidové písničky jinak, než jsme zvyklí. Za doprovodu dud. Tyto hezké chvíle nám bude připomínat řada fotografií, které najdeme ve fotogalerii naší třídy.

Den černé barvy

Den černé barvy Poslední týden v lednu se na naší škole konal tzv. Duhový týden. Každý den ve znamení jiné barvy. Nejvíce jsme se těšili na pátek, který byl "dnem černé barvy". Avšak, bohužel, toho dne jsme se nedočkali, neboť jsme museli být už od čtvrtka v karanténě. Všechny nás to moc mrzelo.
Nicméně, bylo nám přesto nabídnuto zažít tento den dodatečně, ve čtvrtek 10. února. Udělalo nám to ohromnou radost a většina z nás přišla v ten den v černém oblečení. Někteří si přinesli i černé brýle. Všem to moc slušelo a někteří z nás vypadali obzvlášť drsně.

Vánoce ve škole

Vánoce ve školeI ve škole jsme si užili vánoční náladu. Ozdobený vánoční stromeček ve třídě nám pomohl naladit tu správnou atmosféru a s chutí jsme si zazpívali koledy spolu se školním pěveckým sborem. Těšíme se na prázdniny, ale také jsme plni očekávání, co nám přinese nový rok 2022. Přáli bychom si, aby nám přinesl samé příjemné věci. Aby se nám dařilo doma i ve škole, abychom byli zdraví. Totéž přejeme i vám všem, kteří sdílíte naše stránky.
Žáci 4. třídy.

72 hodin

72 hodinV pátek 15. 10. 2021 jsme šli do školy, ale neučili jsme se. Naše škola se zúčastnila projektu, nesoucí název 72 hodin," který spočívá v dobrovolnické pomoci přírodě a okolí, kde bydlíme. Naše třída šla pomáhat formou úklidu do okolí zámku ve Štěkni. 
Byli jsme rozděleni do 3 skupin. Každá skupina měla svůj pytel, kam putovaly veškeré odpadky, které členové dané skupiny našli. Obávali jsme se, že se vrátíme s prázdnou, neboť 2 dny předtím jsme šli trasu projít s naší paní učitelkou, ale skoro žádné odpadky nebyly k vidění. K našemu velkému překvapení jsme toho posbírali docela dost. Každá skupina naplnila svůj pytel určitým množstvím odpadků. Ve výsledku, když se to sečetlo a podtrhlo, 4. A toho dohromady našla opravdu hodně. 
Po vykonané práci jsme se dočkali vytouženého oběda, na který jsme se všichni těšili. Největší radost nám udělaly dárečky, které jsme obdrželi za tento pracovní výkon, a které symbolizovaly naši dnešní pomoc. Nejvíce nás potěšily píšťalky, které jsme museli okamžitě vyzkoušet.
Den nám zpestřilo příznivé počasí a celkově to bylo hezké dopoledne.

Podzimní zátiší

Podzimní zátišíPodzim může být příjemným obdobím, i když už nejsou tak teplé a slunné dny. Líbí se nám, jak se pomalu barví příroda kolem nás. Kousek jsme si jí také přinesli do naší třídy. Sebrali jsme různé přírodniny, ze kterých jsme si vyrobili podzimní dekorace.

Zase zpátky ve škole 1. září

S velkou chutí do práce se sešla naše třída 1. září. Všichni se těšili, že až usednou do lavic, bude všechno zase tak, jak má být. Dokonce nám přibyli dva noví spolužáci - Anetka a Adam. Hned jsme se pustili do práce a těšíme se na všechno nové, co nás ve čtvrté třídě čeká.
   ŠKOLNÍ ROK 2021/2022   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2020/2021   

Nástěnka

Aktuální plán práce

Sledujte aktuální plán práce tohoto měsíce.

Přijímací řízení na SŠ 2022/2023

Aktuální info k přijímacímu řízení na SŠ 2021/2022 naleznete v sekci výchovné poradenství

Přijímací řízení do 1. ročníku ZŠ

Kritéria pro přijetí žáků do 1. ročníku ZŠ 2021/2022 - viz. Úřední deska.

Virtuální prohlídka školy

Jsme škola otevřená rodičům

obrázek
Získali jsme certifikát - známku RODIČE VÍTÁNI. Splňujeme kritéria partnerské komunikace a přátelské spolupráce.

Škola pro demokracii

obrázek
Jsme zapojeni do programu.

Ovoce a zelenina/ Mléko do škol

obrázek

Aktuální jídelníček

obrázek
Vaříme chutně a zdravě.
www.zssteken.cz

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
HOME
ZŠ a MŠ Štěkeň
Slatinská 155
387 51 Štěkeň
IČ: 75000521
ID dat. schránky: j35mh8r
Ředitelka školy:
Mgr. Vladimíra Cimrhanzlová
skola@zssteken.cz
ZŠ 730 700 144
ŠJ 730 700 143
ŠD 721 174 864
ŠD 728 233 132
MŠ 730 700 142
 

Kontakt
Formuláře ke stažení
Mapa stránek
Napište nám
Kniha návštěv
   ZŠ a MŠ Štěkeň www.zssteken.cz

Created by © 2014 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy