logotyp
Login

Aktuálně z naší školy

Cíl dosažen - přes Slatinu na Brdo - 508 m n.m.

Cíl dosažen - přes Slatinu na Brdo - 508 m n.m. Tak jsme opět s dětmi z ŠD využili celkem slušného počasí a vyrazili do lesního terénu. Ze školy jsme vystoupali po silnici směrem na Slatinu, do které jsme došli přes les po Klostermannově stezce. Pořídili jsme spoustu krásných fotografií, které jsou k vidění ve fotogalerii ŠD. Hodně jsme si povídali o přírodě, lesních zvířátkách a ročním období, které se k nám nezadržitelně blíží. Děti zkoumaly v lese stopy zvířat a obdivovaly letité stromy. Ze Slatiny jsme se vydali po lesní cestě vzhůru, na 508 m vysoko položené Brdo, které jsme zdárně zdolali. Společně jsme došli ke kříži, kde se děti podepsaly a zpečetily tak náš krásný výlet. Celkem jsme ušli 4 kilometry. A musím děti opravdu za tento výkon moc pochválit. S některými jsme to šli již podruhé, i když jinou trasu.

Lízátkový den 14.2.2024

Lízátkový den 14.2.2024Cíl: poslat kamarádovi, kamarádce, paní učitelce či ostatním zaměstnancům vzkaz formou lízátka. 
Napsat pár milých slov, poděkování a tím vyjádřit, že si dotyčného vážíme, že víme, že je součástí naši školy, že je kamarád, kamarádka. Na kartičku napsat vzkaz s podpisem či anonymně, pověsit na lízatko a dát do krabice pod nástěnku ŽP.

Lyžařský výcvik

Lyžařský výcvik

V týdnu od 4.2.–9.2. se žáci naší školy zúčastnili lyžařského kurzu ve ski areálu Zadov. Pro absolutní začátečníky byla připravena malá sjezdovka, kde se učili lyžovat. Zkušenější lyžaři se zdokonalovali a prováděli výcvik na velké sjezdovce Kobyle. Všichni se rychle zlepšovali a za pár dní se i šikovní začátečníci odvážili na velkou sjezdovku. Počasí nám sice moc nepřálo, sníh díky středečnímu deštivému počasí mizel před očima. Našim lyžařům to ale náladu nezkazilo a snažili se ze všech sil, zdokonalit své lyžařské dovednosti. I když byl lyžařský kurz velmi fyzicky náročný, hlavně pro ty, kteří nikdy nelyžovali, všem žákům se líbil.

Karneval v ŠD

Karneval v ŠD

I v letošním roce připadá období Masopustu na přelom měsíců ledna a února, a tak jsme pro pořádání našeho karnevalu využili pro nás slavnostní den předávání vysvědčení. V tělocvičně nás navštívily princezny, postavy z Harryho Pottera a spousta zajímavých postaviček všeho druhu. Program byl velmi pestrý. Zúčastnily se ho děti od  1 – 5.třídy. Děti byly rozřazeny do týmů a soutěžily v jednotlivých disciplínách: běh, skákání v obruči, nošení pingpongových míčků, slalom mezi kužely, předávání štafety pomocí kolíků. Disciplíny byly proloženy skvělou hudbou mezi balónky. Každé dítě si odneslo z karnevalu několik drobností, včetně sladké odměny, kterou věnovala Cukrářská výrobna Otava Štěkeň, které tímto ještě jednou děkujeme. Celá akce byla skvělým zakončením prvního pololetí školního roku. Fotky z karnevalu můžete vidět ve fotogalerii ŠD.

 

Barevné úterky

Barevné úterky Žákovský parlament vymyslel pro své spolužáky malé zpestření v podobě „Barevných dnů“.
6.2.2024 bílá
13.2.2024 modrá 
20.2.2024 zelená 
27.2.2024 červená 
Těšíme se na oblečení laděné do dané barvy!
 

LEGO v hodinách informatiky

Program LEGO Education SPIKE TM Prime je nový program LEGO robotiky pro žáky, který se zaměřuje na STEAM výuku zábavnou formou. Se žáky 8. a 9. třídy jsme v hodinách informatiky stavěli jednoduchého robota s programovacími úkoly.........
číst celý článek

Pěvecký sbor Kaštánek

Děkujeme pěveckému sboru Kaštánek za perfektní prezentaci naší školy v roce 2023. Věříme, že odměna ve formě výletu do Českých Budějovic se líbila. Adventní trhy měly své vánoční kouzlo.

PF 2024

PF 2024

V závěru roku Vám přejeme, ať Vás po celý nadcházející rok provází dobrá nálada, štěstí a láska. Vykročte s úsměvem a zachovejte nám přízeň.

A nezapomínejte: „Na Vánoce vedou všechny cesty domů."

Poděkování

Vážení rodiče, milí návštěvníci akademie,
dovolte, abych poděkovala Vám všem, kdo jste naši školu podpořili návštěvou Vánoční akademie konané 19.12.2023. Věřím, že tento kulturní i společenský zážitek mile potěšil nejen nás, ale i Vás. Velké uznání a poděkování patří rodičům za štědrost a ocenění této akce. Ujišťujeme Vás, že vše bude použito na další akce pro Vaše děti.

Mgr. Vladimíra Cimrhanzlová

ředitelka ZŠ a MŠ Štěkeň

Ježíškova nadílka

Ve středu 20. prosince k nám do družiny přinesl dárky Ježíšek. Rozzářené oči dětí prozradily, že mají z dárků opravdu velkou radost a hned si s nimi začaly hrát. Více ve fotogalerii ŠD.

zdobení stromečků ze sádry pro rodiče

Na Vánoce si děti pro rodiče vyrobily ze sádry stromečky, které si samy ozdobily glitrovým lepidlem se třpytkami. Určitě udělají doma radost. Více z práce dětí ve fotogalerii ŠD.

Pečení perníčků ve školní kuchyňce

Pečení perníčků ve školní kuchyňceBlíží se nám nejkrásnější svátky v roce - Vánoce. Proto jsme se ve školní družině rozhodli, že upečeme tradiční voňavé perníčky. Děti vykrajovaly krásné zvonečky, kapříky, andělíčky, vločky a sněhuláky. Celou kuchyňku jsme následně provoněli vánoční atmoférou. Nadýchanými perníčky jsme pohostili návštěvníky vánoční akademie.

Hravé peklo

Hravé peklo

V pátek 8.12. jsme si s dětmi ze ŠD udělali předvánoční výlet do Hravého pekla v Českých Budějovicích. Výstava byla o celkové ploše 700 m2. Děti měly možnost se projít zrcadlovým labyrintem. Dále zde na ně čekali čerti z pohádek, bytosti mystické a hlavně spousta pekelných věcí jako váha, kolo smůly, pekelný dalekohled a další interaktivní zastavení s otázkami. Ti, co se báli, mohli rovnou projít do nebe a pokračovat  do světa pohádek, kde našli draka, vodníka, loupežníka, ježibabu. Všechny pohádkové bytosti byly v životní velikosti. Poté jsme navštívili adventní trhy na náměstí Přemysla Otakara II., kde na nás dýchla vánoční atmosféra ze stánků. Poslechli jsme si koledy, ochutnali vánoční dobroty a podívali se na ledové kluziště kolem kašny. Dětem se výlet moc líbil.  Fotografie z výletu si můžete prohlédnout ve fotogalerii ŠD.

Zimní radovánky

Zimní radovánky

Padá, padá sníh, pojedeme na saních, pojedeme z kopce dolů, až za naši školu. Užíváme si předvánoční čas ve sněhu a moc nás to baví. Více foto ve fotogalerii ŠD.

29.11.2023 jsme si s dětmi opět užili tematické vánoční dílničky v muzeu strakonického hradu. Děti si samy vyrobily nádhernou svíčku z granulovaného vosku a dozdobily ji podle své fantazie. Naše velké poděkování patří paní lektorce Mgr. Kateřině Prokopcové, která se nám skvěle věnuje na dílničkách již několik let. Více ve fotogalerii ŠD.

Preventivní programy

V úterý 28.11. proběhly na naší škole preventivní programy. Pro žáky 8.r. „Protidrogový vlak“ a 9.r. „Kriminalita mládeže“. Besedy byly zaměřeny..........
číst celý článek

Besedy s lektory EKO-KOMu

BESEDY S LEKTORY EKO-KOMu jsme uspořádali dne 21. 11. 2023 pro celou školu. Postupně se..................
číst celý článek

Výuka 27. 11. 2023

V pondělí 27. 11. 2023 bude v ZŠ a MŠ Štěkeň probíhat výuka dle řádného rozvrhu.

Ředitelství školy

Mezinárodní kuchyně ve školní jídelně

Mezinárodní kuchyně ve školní jídelně

Žákovský parlament vyhlašuje, týden od  27. 11. do 1. 12., týdnem mezinárodní kuchyně. Žáci naší školy v tomto týdnu postupně ochutnají anglickou, americkou, čínskou, italskou a českou kuchyni. Proběhne hlasování, která kuchyně žákům nejvíce chutnala.  

Informatická soutěž ibobr.cz

Naše škola se zúčastnila informatické soutěže ibobr.cz.

Kategorie Mini 4. ročník ZŠ –

Úspěšný řešitel soutěže (nad 100 bodů, max. 172 bodů).

4.A                Chabr Martin             115

 

Kategorie Benjamin 5. – 6. ročník ZŠ

Úspěšní řešitelé soutěže – žáci 6.A, kteří získali více než 120 bodů (max. počet bodů 192):

Kristýna Karvanová                            153

Valérie Jalčová                                   129

Štěpán Fiala                                      122

 

Kategorie Kadet 7. – 8. ročník ZŠ

Úspěšní řešitelé soutěže se stali žáci, kteří získali více než 120 bodů (max. počet bodů 192):

8.A                  Kulha Jan                   177

7.A                  Pixa Jan                     162

8.A                  Uhlík Martin               157

8.A                  Horňák Josef              129

 

Všem účastníkům děkuji.

Úspěšným řešitelům blahopřeji.

Domácí pečený chléb

Paní kuchařky z naší jídelny ukázaly, že se ničeho nebojí a rozhodly se připravit pro děti svůj první domácí kváskový chléb.....
číst celý článek

Den bez tašek

Žákovský parlament pořádá v pátek 10.11.2023 "Den bez tašek".
Žáci si v tento den mohou přinést své školní pomůcky
v čemkoli jiném, než je školní taška. Fantazii se meze nekladou. Jako taška Vám může posloužit například popelnice, nákupní vozík, hrnec, pekáč, kočárek apod. 

Pojďte se na chvíli trochu odreagovat a užít si spoustu zábavy!!!

Oslava Halloweenu ve školní jídelně

Oslava Halloweenu ve školní jídelně
Školní jídelna se připojila k tomuto strašidelnému dni a přichystala pro děti Halloweenské menu s překvapením staré čarodějnice. A to, linecké ve tvaru dýně.
Naše "strach parta" si vytvořila vtipné účesy ve vlasech, které doplnila namalovanými pavouky na tvářích. Byl to velmi povedený a zpestřený den.
Celou atmosféru dotvořila nádherná výzdoba, kterou pro nás připravily paní vychovatelky ze školní družiny.
Touto cestou bych jim chtěla, jménem celé kuchyně, poděkovat.
Více fotek naleznete ve fotogalerii školní jídelny.

ŘEDITELSKÉ VOLNO

Mgr. Vladimíra Cimrhanzlová, ředitelka ZŠ a MŠ Štěkeň, vyhlašuje v ZŠ Štěkeň podle § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., v platném znění  (školský zákon) z organizačních a hygienických důvodů (bezproudí) ředitelské volno na čtvrtek 16.11.2023.

OZNÁMENÍ O PŘERUŠENÍ PROVOZU MŠ ŠTĚKEŇ

ZŠ a MŠ Štěkeň po dohodě se zřizovatelem bude z technických důvodů, které znemožňují řádné poskytování předškolního vzdělávání, ve čtvrtek dne 16.11.2023 uzavřena podle § 3 vyhlášky č. 14/2005 Sb., o předškolním vzděšlávání, ve znění pozdějších předpisů.

Halloween ve škole

Halloween ve školeDne 31.10 se koná Halloween pro žáky 1. a 2. stupně.
Přijďte v maskách! budeme hodnotit tu nejstrašidelnější, nejoriginálnější a nejroztomilejší.

Bobřík informatiky

Bobřík informatikyLetos poprvé se naše škola zapoji do online (www.ibobr.cz) soutěže pro testování znalostí a dovedností žáků základních a středních škol v oblasti informatiky a informatického myšlení, podporována Ministerstvem školství.

Soutěží se v pěti věkových kategoriích:


Kategorie  Ročník Testovací dny  Doba testu 
 Mini 3. – 4. r. ZŠ6. - 10. 11. 30 min
 Benjamin  5. – 6. r. ZŠ (prima G8) 6. - 10. 11. 40 min
 Kadet 7. – 8. r. ZŠ (sekunda - tercie G8)10., 13. - 16. 11. 40 min
 Junior 9. r. ZŠ – 1. r. SŠ (kvarta - kvinta G8)13. - 16. 11. 40 min
 Senior 2. – 4. r. SŠ (sexta – oktáva G8) 20. 11. 40 minLogická olympiáda

Kategorie A (3.-5. ročník ZŠ)

Celkem se v kategórií Kategorie A do soutěže zapojilo 17 243 řešitelů, z toho v našem kraji 844. Do logické olympiády se zapojilo 5 žáků, 5. třídy.
V následující sestavě jsou výsledky zobrazeny pouze u žáků, kteří byli mezi 75% nejlepších řešitelů základního kola. Ostatní jsou seřazeni abecedně.
Pořadí (škola)Pořadí (kraj)Celkové pořadíPříjmení, jménoTřída
1.388.-396.8845.-9005.Pelouchová, Monika5.A
2.407.-415.9223.-9464.Bažatová, Natálie5.A
3.441.-451.9904.-10067.Bažatová, Eliška5.A
4.452.-461.10068.-10226.Zíka, Jan5.A
---Kuboušková, Lenka5.A

Kategorie B (druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých SŠ)

Celkem se v kategórií Kategorie B do soutěže zapojilo 25 736 řešitelů, z toho v Jihočeském kraji 1 607. Do logické olympiády se zapojili žáci 6., 7. a 9. třídy.
V následující sestavě jsou výsledky zobrazeny pouze u žáků, kteří byli mezi 75% nejlepších řešitelů základního kola. Ostatní jsou seřazeni abecedně.

Pořadí (škola)Pořadí (kraj)Celkové pořadíPříjmení, jménoTřída
1.222.-237.4376.-4652.Vaněček, Adam6.A
2.659.-692.11311.-11822.Kulhová, Anna9.A
3.920.-964.15484.-16142.Čadek, Vít7.A
4.-5.965.-994.16143.-16670.Bauerová, Aneta7.A
4.-5.965.-994.16143.-16670.Maštalíř, Roman7.A
6.995.-1017.16671.-17079.Čermáková, Natálie9.A
7.1079.-1108.18013.-18647.Karvanová, Kristýna6.A
---Kahudová, Ema6.A
---Kuboušková, Jitka7.A
---Martynek, Jan6.A

ĎEKUJEME, všem žákům za účast v základním kole Logické olympiáde 2023.

Opékání špekáčků se školní družinou

Opékání špekáčků se školní družinouV pondělí 16.10. 2023 jsme využili ještě krásného podzimního odpoledne a na novém ohništi na školní zahradě jsme si opekli špekáčky, chléb, avšak největší pochutinou byly opečené marshmallow. Každý měl svůj styl opékání, někomu stačilo opéct špekáček jen lehce, jiný zase opékal pořádně dozlatova, všichni ale byli s výsledkem svého kulinářského snažení spokojeni a ptali se, kdy bude další opékání.

Více fotografií v galerii ŠD. 

72 hodin

72 hodin

     I v letošním roce se naše škola zúčastnila „úklidového“ projektu 72 hodin.  Do projektu jsme se zapojili již devátým rokem. Nejmenší žáci si vzali na starost okolí školy, větší žáci se vydali spolu s pedagogy do okolí, kde nasbírali několik pytlů odpadu. Škola svou opakovanou účastí na projektu 72 hodin přispívá nejen k lepšímu životnímu prostředí v obci, ale i k výchově mladých lidí, kterým není lhostejné, v jakém prostředí žijí. Všem žákům a vyučujícím patří poděkování za realizaci letošního projektu.

Bezpečnost silničního provozu - odborná ukázka policejní práce 25.9.2023

V pondělí 25.9.2023 jsme pozvali do ŠD dva uniformované policisty, kteří nám ukázali něco ze své policejní práce. Z DDM v Písku nám opět přivezli a postavili na školním dopravním hřišti simulovanou silnici s dopravními značkami, křižovatkami, kruhovým objezdem, přechodem pro chodce a železničním přejezdem. Spolu s touto silnicí nám z DDM zapůjčili i koloběžky a helmy pro děti.
Srážník pan Karol z MP Blatná nám předvedl nástroje na odchytávání psů a hadů, ukázal dětem paralyzér, několik druhů obušků, foukací pušku na daňky a rovněž i vzduchovku na holuby. Děti si mohly taktéž vyzkoušet rychlost svých nohou a následně zjistit, jakou rychlostí běžely. Přístroj na měření rychlosti zaznamenal, zda nepřekročily povolenou rychlost. Pak děti nasedly na koloběžky a pod vedením Podpraporčíka pana Martina Havránka ze státní policie ve Strakonicích, který dětem objasnil a připomenul základní pravidla bezpečnosti silničního provozu, se ony samy staly účastníky silničního provozu. Rozjely se na koloběžkách po silnici, představovaly chodce na přechodu, i vlak, který přejíždí po železničním přejezdu. Vše za bedlivého dozoru policisty, který dohlížel na plynulost dopravy.
Více ve fotogalerii ŠD

Tak nám to začalo: Plavání 3. a 4. třída

Tak nám to začalo: Plavání 3. a 4. třídaDnešním dnem jsme zahájili plavecký výcvik našich žáků. Děti byly plny očekávání, ale také obav, zda vše zvládnou. 
Vše se vyvedlo na jedničku a brzičko budeme mít samé "delfíny". 
Více fotek naleznete ve fotogalerii tříd.

1. školní den v ŠD

1. školní den v ŠDNaše družiny si pro školáky v první a druhý školní den připravily zábavný program. Děti měly na školní zahradě k dispozici skákací hrad. Počasí nám skvěle přálo a děti si tak vstup do školy náramně užily. Děkujeme zaměstnancům městyse Štěkeň i panu starostovi za ochotu nám vyhovět a dětem tak vykouzlit radostný úsměv na jejich tvářičkách. Vychovatelky ŠD.

Přivítání prvňáčků

Kolektiv školní jídelny se chtěl přivítat s dětmi z první třídy, a tak si pro nové děti ve druhý školní den připravil malé překvapení. Abychom měli hezkou výzdobu na nástěnce jídelny, děti nám měly za úkol vymalovat obrázek hrušky a jablka. Odměnou za vymalovaný obrázek prvňáčci obdrželi ovocnou přesnídávku ve stylu motýla. Při té příležitosti jsme se také dětí zeptali, jaké je jejich nejoblíbenější jídlo a co by chtěly uvařit ve školní jídelně.
Odpovědi a jednotlivé fotky dětí můžete naleznout ve fotogalerii první třídy.

Vítáme na palubě škola 1. třídu

Dne 4. 9. 2023 jsme přivítali na palubě školy nové piráty. Úvodní slovo si vzala paní třídní učitelka Lucie Kořánová, která dětem i rodičům vysvětlila vše potřebné. Žáky první třídy přišel přivítat pan starosta Bohumil Bláha i paní ředitelka Vladimíra Cimrhanzlová.
Věříme, že očekávání dětí byla splněna.
Vítejte !!!!!
Více fotek naleznete ve fotogalerii 1. třídy.

Nástěnka

Online schránka důvěry

obrázek
NNTB - NeNech To Být
Trápí tě něco? Chceš nám důvěrně něco sdělit? Využij tuto anonymní schránku.

Kroužky pro jihočeské děti

obrázek
Naše škola je zaregistrována do programu "Pomáháme s kroužky pro jihočeské děti", který podporuje nízkopříjmové domácnosti. Lze čerpat finanční podporu na LVVK (7. ročník) a na poplatek za školní družinu. Příspěvek je možné čerpat za období od 1.9. 2023 do 30.6. 2024. Případné dotazy zasílejte na email: rajtmajerova@zssteken.cz, nebo na tel. č. 606529078

Digitalizujeme školu

obrázek
Naše škola je zapojena do projektu „Digitalizujeme školu“ – realizace investice Národního plánu obnovy – komponenta 3.1. V rámci komponenty 3.1 Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace investice přispívá na vybavení žáků digitálními technologiemi pro rozvoj jejich informatického myšlení a digitálních kompetencí a na prevenci digitální propasti.

Doučování žáků

obrázek
Podpora doučování žáků ZŠ v rámci Národního plánu obnovy.

Přijímací řízení do 1. ročníku ZŠ

Virtuální prohlídka školy

Jsme škola otevřená rodičům

obrázek
Získali jsme certifikát - známku RODIČE VÍTÁNI. Splňujeme kritéria partnerské komunikace a přátelské spolupráce.

Škola pro demokracii

obrázek
Jsme zapojeni do programu.

Přijímací řízení na SŠ 2023/24

Aktuální info k přijímacímu řízení na SŠ naleznete v sekci výchovné poradenství

Ovoce a zelenina/ Mléko do škol

obrázek

Aktuální jídelníček

obrázek
Vaříme chutně a zdravě.
www.zssteken.cz

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
HOME
ZŠ a MŠ Štěkeň
Slatinská 155
387 51 Štěkeň
IČ: 75000521
ID dat. schránky: j35mh8r
Ředitelka školy:
Mgr. Vladimíra Cimrhanzlová
skola@zssteken.cz
ZŠ 730 700 144
ŠJ 730 700 143
ŠD I.   608 592 907 
ŠD II.  731 314 668
ŠD  III. 606 529 078
MŠ 730 700 142
 

   ZŠ a MŠ Štěkeň www.zssteken.cz

Created by © 2014 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy