logotyp
Login

6. třída: archiv

Pasování PRVŇÁČKŮ

Pasování PRVŇÁČKŮ
V pátek 30.9.2016 proběhl v 1. třídě slavností okamžik. Všichni žáci z této třídy se od této chvíle pyšní šerpou a jsou z nich skuteční PRVŇÁČCI. Předcházel tomu ale lítý boj s drakem, při kterém musely děti prokázat notnou dávku odvahy k překonání strachu z neznámého tajemna, které na ně číhalo v útrobách naší družiny. Ta se pro tuto chvíli proměnila v jeskyni, ve které se zkrýval zlý drak. Úkolem dětí bylo draka přemoci a získat za odměnu jablko. Všichni se statečně probojovali ke šťastnému konci a jejich zážitek byl nepopsatelný. Na závěr čekalo děti pohoštění z vlastních zdrojů, za které rodičům moc děkujeme. 

Navštívil nás Bovýsek

Navštívil nás Bovýsek

Velikonoční jarmark

Velikonoční jarmarkVelikonoční jarmark se u nás ve škole uskutečnil v úterý 11. dubna.
Předcházela mu velikonoční dílna, na kterou byli pozváni nejen žáci 1. třídy, ale i jejich rodiče.
Účast byla hojná a všichni jsme se těšili na výrobu velikonočních dekorací, na zdobení vajíček, košíčků a na malování na překližky ve tvaru pejska a kočičky. A to bylo pro děti něco zcela nového. Hned si vzaly svého pejska nebo kočičku a začaly je dotvářet podle své fantazie. Používaly barvy, lepidla, dřívka, knoflíky, stužky i provázky. My dospělí jsme jim pomáhali v jejich nápaditosti a originalitě.
Po takové práci nám všem vyhládlo a o to více jsme se s chutí pustili do všech dobrot, které maminky s sebou přinesly. Mňam, to byla dobrota. Děkujeme všem.

Velikonoční pečení s panem Zíkou

Po velikonoční dílně 1. třídu čekalo ještě jedno milé překvapení. Pan Zíka z Mladějovic nám věnoval celé dopoledne v rámci velikonočního projektu s názvem "Jak se peče na Velikonoce".
Děti byly nadšené. V naší školní kuchyňce viděly zblízka pekařské řemeslo a mohly si něco z něj vyzkoušet. U pomoučených válů hnětaly těsto, válely a tvořily z něj jidáše, prclíky a zapečené housky se sýrem. Pokládaly je na pekáč a netrpělivě čekaly na jejich upečení. Co si děti upekly, tak si také snědly a ještě vzaly i domů na pochlubení. 
Děkujeme panu Zíkovi za tvůrčí dopoledne.

Návštěva předškoláků z Čejetic v naší škole

Návštěva předškoláků z Čejetic v naší školeVe středu 14.6.2017 k nám zavítali předškoláčci z čejetické školky. Přišlo jich celkem 13 a celou cestu z Čejetic, která trvala malým předškoláčkům 45 minut se těšili, co nám předvedou a co nového se naopak od svých kamarádů ve školních lavicích dozvědí. Po přivítání s paní ředitelkou si prohlédli školní družinu a vydali se do 1. třídy. Společně si s prvňáčky zacvičili, zatančili a dokonce i zazpívali.
   ŠKOLNÍ ROK 2017/2018   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2016/2017   
Tak jsme započali v pořadí již druhý školní rok v naší škole. Sešli jsme se v plném počtu a hned jsme si měli co vyprávět. Zážitků z prázdnin měl každý spoustu a tak jsme za chvilku měli plnou hlavu nových informací. Těšíme se, co nového se spolužáky a kamarády ve škole zažijeme.

Ekologická výchova

Ekologická výchovaV úterý 19.9. jsme se vydali na náš úplně první výlet, či spíše exkurzi do Horažďovic. Navštívili jsme spolu s druhou třídou přírodovědnou stanici a vyzkoušeli jsme si, jak správně třídit odpad a naučili se i tematickou písničku. Teď už víme, že tříděním odpadu pomůžeme naší planetě, aby nám co nejdéle vydržela zelená.Mrkající Zkuste to taky, není to vůbec těžké a budete mít ze sebe radost.

Velikonoční jarmark

27.3. opět proběhl na naší škole Velikonoční jarmark, který se nám krásně vydařil. Děti se velmi snažily a rovněž bychom chtěli poděkovat rodičům za jejich pomoc. Všechny výrobky se opravdu povedly, všechny se prodaly a také proto byl výtěžek vysoký. Jak jej využijeme se s dětmi společně domluvíme. Asi si je přidáme k výletu. 
 Usmívající se
   ŠKOLNÍ ROK 2018/2019   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2017/2018   

3. třída se sešla v novém osazení

3. třída se sešla v novém osazeníTak se z nás stali třeťáci.
Sešli jsme se všichni 3. září ve výborné náladě a naše řady doplnili ještě 2 noví žáčci. Všichni se těšíme, že se v letošním roce naučíme mluvit anglicky, také budeme hodně zpívat, hodně moc číst a úplně nejvíc počítat. Ale my se nebojíme, my to všechno hravě dáme.
   ŠKOLNÍ ROK 2019/2020   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2018/2019   

4. třída zahájena

4. třída zahájenaDne 2.9.2019 se z nás stali čtvrťáci. Sešli jsme se v počtu 23 žáků. Těšíme se na nový školní rok a na plavání.
   ŠKOLNÍ ROK 2020/2021   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2019/2020   

Nadílka zvířátkům

Nadílka zvířátkůmPřed Vánocemi nemysleli páťáci jen na sebe, ale vzpomněli si i na zvířátka. Přinesli do krmelce štědrovečení nadílku v podobě sladkých jablíček, mrkviček, kukuřice, kaštanů a žaludů. Dobrou chuť zvířátka

Nástěnka

Přijímací řízení do 1. ročníku ZŠ

Kritéria pro přijetí žáků do 1. ročníku ZŠ 2021/2022 - viz. Úřední deska.

Virtuální prohlídka školy

Aktuální plán práce

Sledujte aktuální plán práce tohoto měsíce.

Přijímací řízení na SŠ 2022/2023

Aktuální info k přijímacímu řízení na SŠ 2021/2022 naleznete v sekci výchovné poradenství

Jsme škola otevřená rodičům

obrázek
Získali jsme certifikát - známku RODIČE VÍTÁNI. Splňujeme kritéria partnerské komunikace a přátelské spolupráce.

Škola pro demokracii

obrázek
Jsme zapojeni do programu.

Ovoce a zelenina/ Mléko do škol

obrázek

Aktuální jídelníček

obrázek
Vaříme chutně a zdravě.
www.zssteken.cz

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
HOME
ZŠ a MŠ Štěkeň
Slatinská 155
387 51 Štěkeň
IČ: 75000521
ID dat. schránky: j35mh8r
Ředitelka školy:
Mgr. Vladimíra Cimrhanzlová
skola@zssteken.cz
ZŠ 730 700 144
ŠJ 730 700 143
ŠD I.   728 233 132
ŠD II.  731 314 668
ŠD III. 606 529 078
MŠ 730 700 142
 

Kontakt
Formuláře ke stažení
Mapa stránek
Napište nám
Kniha návštěv
   ZŠ a MŠ Štěkeň www.zssteken.cz

Created by © 2014 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy