logotyp
Login

Aktuality naší třídy

Výlet do Českých Budějovic

Výlet do Českých BudějovicV pondělí 10. června jsme se vydali vlakem do Českých Budějovic. Sice pršelo, ale počasí nám náladu nezkazilo. Navštívili jsme planetárium, kde jsme zhlédli promítání oblohy i s odborným výkladem. Dověděli jsme se také mnoho zajímavého o kosmonautice a samozřejmě nechyběl ani rozchod v nákupním centru.

Exkurze do Vídně

Exkurze do VídněVe středu 22.5. se naše třída zúčastnila exkurze do Vídně. U nás doma sice pršelo, ale ve Vídni bylo naštěstí celý den slunečno. První zastávka byla na zámku Schönbrunn, kde jsme si prošli rozkvetlé parky a zahrady. Parkem jsme došli do zoologické zahrady, která je prý nejstarší na světě. Viděli jsme místní raritu- bílou pandu, kterou má město Vídeň zapůjčenou z Číny. Ze zámku Schönbrunn jsme se vydali k turistické atrakci- k domu Hunderwasserhaus. Tato stavba je architektonickým unikátem, jelikož nikde nenajdete pravý úhel, každé okno je jinak velké a fasáda domu hýří barvami. Odtud jsme pokračovali na hrad Hofburg, palácový komplex v centru Vídně, kde sídlili do roku 1918 Habsburkové. Cestou na Hofburg jsme viděli sochu Marie Terezie, která je dodnes v Rakousku velmi uctívanou panovnicí. Prošli jsme palácovým komplexem až k Chrámu sv. Štěpána (Stephansdom), kde jsme měli rozchod a mohli si koupit občerstvení. Z celodenního výletu do Vídně jsme si přivezli spoustu informací a zajímavých zážitků.

Vánoční besídka

Vánoční besídkaPátek 22. prosince byl posledním školním dnem v roce 2023. Místo 4. a 5. vyučovací hodiny jsme si vytvořili vánoční atmosféru a dokonce k nám do třídy zavítal Ježíšek. Ten přinesl dárečky kamarádkám a kamarádům a nezapomněl ani na paní učitelku a paní asistentku.

Vánoční akademie

Vánoční akademieNa letošní Vánoční akademii jsme poctivě nacvičovali scénku ze známé pohádky. Doufáme, že se všem "Anděl Páně" v našem podání líbil.

Mikulášská nadílka

Mikulášská nadílkaV úterý 5. prosince bylo od rána ve škole rušno....všichni čekali na Mikuláše a samozřejmě na čerty. V naší třídě se tentokrát našlo pár hříšníků, které si čerti odvedli a některé dokonce i odnesli ze třídy. Hříšníci muselli slíbit, že se polepší a teprve potom nám je čerti zase vrátili.

Tradiční akce 72 hodin

Tradiční akce 72 hodinV pátek 13. října naše škola pořádala tradiční úklidovou akci 72 hodin, během níž uklízíme odpadky ve Štěkni a jejím blízkém okolí. My jsme se rozhodli vydat na Slatinu. Strávili jsme dopoledne v přírodě a navíc poklidili po nepořádných lidech.

Nástěnka

Online schránka důvěry

obrázek
NNTB - NeNech To Být
Trápí tě něco? Chceš nám důvěrně něco sdělit? Využij tuto anonymní schránku.

Digitalizujeme školu

obrázek
Naše škola je zapojena do projektu „Digitalizujeme školu“ – realizace investice Národního plánu obnovy – komponenta 3.1. V rámci komponenty 3.1 Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace investice přispívá na vybavení žáků digitálními technologiemi pro rozvoj jejich informatického myšlení a digitálních kompetencí a na prevenci digitální propasti.

Kroužky pro jihočeské děti

obrázek
Naše škola je zaregistrována do programu "Pomáháme s kroužky pro jihočeské děti", který podporuje nízkopříjmové domácnosti. Lze čerpat finanční podporu na LVVK (7. ročník) a na poplatek za školní družinu. Příspěvek je možné čerpat za období od 1.9. 2023 do 30.6. 2024. Případné dotazy zasílejte na email: rajtmajerova@zssteken.cz, nebo na tel. č. 606529078

Doučování žáků

obrázek
Podpora doučování žáků ZŠ v rámci Národního plánu obnovy.

Přijímací řízení do 1. ročníku ZŠ

Virtuální prohlídka školy

Jsme škola otevřená rodičům

obrázek
Získali jsme certifikát - známku RODIČE VÍTÁNI. Splňujeme kritéria partnerské komunikace a přátelské spolupráce.

Škola pro demokracii

obrázek
Jsme zapojeni do programu.

Přijímací řízení na SŠ 2023/24

Aktuální info k přijímacímu řízení na SŠ naleznete v sekci výchovné poradenství

Ovoce a zelenina/ Mléko do škol

obrázek

Aktuální jídelníček

obrázek
Vaříme chutně a zdravě.
www.zssteken.cz

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
HOME
ZŠ a MŠ Štěkeň
Slatinská 155
387 51 Štěkeň
IČ: 75000521
ID dat. schránky: j35mh8r
Ředitelka školy:
Mgr. Vladimíra Cimrhanzlová
skola@zssteken.cz
ZŠ 730 700 144
ŠJ 730 700 143
ŠD I.   608 592 907 
ŠD II.  731 314 668
ŠD  III. 606 529 078
MŠ 730 700 142
 

   ZŠ a MŠ Štěkeň www.zssteken.cz

Created by © 2014 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy