logotyp
Login

Aktuality naší třídy

Beseda s Policií ČR

Ve středu 15. února jsme se zúčastnili zajímavé besedy s Policií ČR. Do školy za námi přijely dvě policistky, které si s námi povídaly o šikaně a jejích následcích, o přestupcích a trestných činech a také o drogách. Součástí besedy byly i videozáznamy, které nás velmi zaujaly. Mohli jsme se zeptat na cokoliv, co nás zajímalo.

Vánoční jarmark

Vánoční jarmark Ve středu 21.12. těsně před vánočními prázdninami se v přízemí naší školy uskutečnil vánoční jarmark. Byla to další výborná příležitost k tomu, abychom si "něco vydělali do třídního fondu". Připravili jsme si pro tuto příležitost hezké výrobky- kalendáře ve tvaru sněhuláka, srdíčka ozdobená kávovými zrny, vánoční přáníčka, svíčky z včelího vosku, svíčičky v ořechových skořápkách a drobné dekorace. Na prodejním pultu nám nechyběly ani sladkosti- voňavé perníčky a malé vánočky. Za sladkosti patří náš dík maminkám. Prodali jsme skoro všechno a s "tržbou" jsme spokojeni. Jakmile se vrátíme v lednu do školy, začneme už přemýšlet o výrobcích na velikonoční jarmark.

Vánoční akademie 19.12.2022

Vánoční akademie 19.12.2022Letos před Vánocemi se po delší pauze opět uskutečnila vánoční akademie v kulturním domě v Čejeticích. Připravili jsme si originální vystoupení- parodii na pohádku O červené Karkulce. Místo Karkulky se v naší verzi pohádky objevily "tři žluté lovkyně". Vlk nebyl tentokrát lidožroutem, ale zcela naopak- žluté lovkyně se vypravily ulovit babičce vlka k večeři. Pohádku naruby jsme pilně nacvičovali, ale přesto se nám při premiéře povedlo pár přeřeknutí.....nic si z toho ale neděláme, protože jsme si nacvičování i samotné představení skvěle užili. A naši rodiče i ostatní přítomní se určitě dobře bavili.

Poslední měsíc v roce ve znamení Vánoc

Je tady prosinec a čekají nás akce spojené s vánočními svátky, na které se moc těšíme. Již od listopadu se chystáme na plánovanou vánoční akademii a také na vánoční jarmark. Sami jsme si napsali scénář k pohádce, se kterou vystoupíme 19. 12. v kulturním domě v Čejeticích. Obsadili jsme všechny role a pilně nacvičujeme, aby se naše představení divákům líbilo. Sami jsme si namalovali kulisy a sehnali vše potřebné pro herce. Během prosince si také připravujeme výrobky na vánoční jarmark, který se uskuteční 21.12. v naší škole. Prozatím máme připravené kalendáře, vánoční přáníčka a dekorativní srdíčka....a ještě něco vymyslíme.

Halloweenská soutěž

Halloweenská soutěžNa pátek 21. října vyhlásil žákovský parlament soutěž o nejhezčí dýni. S chutí jsme se pustili do výroby té naší nejhezčí dýně. Sice jsme nezískali žádnou medaily, ale vydlabávání dýně a pak její úprava nás hodně bavila.

Uklízeli jsme v okolí školy

Uklízeli jsme v okolí školyV pátek 14.10. proběhla celorepubliková akce "72 hodin", které se naše škola pravidelně zúčastňuje. Každá třída si zvolila trasu, na které bude sbírat do igelitových pytlů nejrůznější odpadky. My jsme se vydali směrem na Slatinu. Ten den jsme usedli do lavic pouze první vyučovací hodinu a pak už hurá ven. Sice chvilku trochu pršelo, ale to nás nemohlo odradit. Odvedli jsme kus práce a navíc jsme místo učení byli venku a užili si spoustu legrace.

Po prázdninách zase do školy

Po prázdninách zase do školyNový školní rok pro nás začal výraznou změnou.....po šesti letech jsme se přestěhovali do nové třídy. Jako sedmáci už patříme ke starším žákům, naše nová třída se nachází v 1. patře školy spolu s 8.A a 9.A. Letos je nás ve třídě 21, máme totiž jednoho nového spolužáka. Učení je sice více než loni, ale jdeme do toho s chutí a určitě to všichni dobře zvládneme.

Nástěnka

Doučování žáků

obrázek
Podpora doučování žáků ZŠ v rámci Národního plánu obnovy.

Přijímací řízení do 1. ročníku ZŠ

Virtuální prohlídka školy

Aktuální plán práce

Sledujte aktuální plán práce tohoto měsíce.

Přijímací řízení na SŠ 2022/23

Aktuální info k přijímacímu řízení na SŠ naleznete v sekci výchovné poradenství

Jsme škola otevřená rodičům

obrázek
Získali jsme certifikát - známku RODIČE VÍTÁNI. Splňujeme kritéria partnerské komunikace a přátelské spolupráce.

Škola pro demokracii

obrázek
Jsme zapojeni do programu.

Ovoce a zelenina/ Mléko do škol

obrázek

Aktuální jídelníček

obrázek
Vaříme chutně a zdravě.
www.zssteken.cz

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
HOME
ZŠ a MŠ Štěkeň
Slatinská 155
387 51 Štěkeň
IČ: 75000521
ID dat. schránky: j35mh8r
Ředitelka školy:
Mgr. Vladimíra Cimrhanzlová
skola@zssteken.cz
ZŠ 730 700 144
ŠJ 730 700 143
ŠD I.   728 233 132
ŠD II.  731 314 668
ŠD III. 606 529 078
MŠ 730 700 142
 

Kontakt
Formuláře ke stažení
Mapa stránek
Napište nám
Kniha návštěv
   ZŠ a MŠ Štěkeň www.zssteken.cz

Created by © 2014 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy