logotyp
Login

7. třída: archiv

Pasování PRVŇÁČKŮ

Pasování PRVŇÁČKŮ
V pátek 30.9.2016 proběhl v 1. třídě slavností okamžik. Všichni žáci z této třídy se od této chvíle pyšní šerpou a jsou z nich skuteční PRVŇÁČCI. Předcházel tomu ale lítý boj s drakem, při kterém musely děti prokázat notnou dávku odvahy k překonání strachu z neznámého tajemna, které na ně číhalo v útrobách naší družiny. Ta se pro tuto chvíli proměnila v jeskyni, ve které se zkrýval zlý drak. Úkolem dětí bylo draka přemoci a získat za odměnu jablko. Všichni se statečně probojovali ke šťastnému konci a jejich zážitek byl nepopsatelný. Na závěr čekalo děti pohoštění z vlastních zdrojů, za které rodičům moc děkujeme. 

Navštívil nás Bovýsek

Navštívil nás Bovýsek

Velikonoční jarmark

Velikonoční jarmarkVelikonoční jarmark se u nás ve škole uskutečnil v úterý 11. dubna.
Předcházela mu velikonoční dílna, na kterou byli pozváni nejen žáci 1. třídy, ale i jejich rodiče.
Účast byla hojná a všichni jsme se těšili na výrobu velikonočních dekorací, na zdobení vajíček, košíčků a na malování na překližky ve tvaru pejska a kočičky. A to bylo pro děti něco zcela nového. Hned si vzaly svého pejska nebo kočičku a začaly je dotvářet podle své fantazie. Používaly barvy, lepidla, dřívka, knoflíky, stužky i provázky. My dospělí jsme jim pomáhali v jejich nápaditosti a originalitě.
Po takové práci nám všem vyhládlo a o to více jsme se s chutí pustili do všech dobrot, které maminky s sebou přinesly. Mňam, to byla dobrota. Děkujeme všem.

Velikonoční pečení s panem Zíkou

Po velikonoční dílně 1. třídu čekalo ještě jedno milé překvapení. Pan Zíka z Mladějovic nám věnoval celé dopoledne v rámci velikonočního projektu s názvem "Jak se peče na Velikonoce".
Děti byly nadšené. V naší školní kuchyňce viděly zblízka pekařské řemeslo a mohly si něco z něj vyzkoušet. U pomoučených válů hnětaly těsto, válely a tvořily z něj jidáše, prclíky a zapečené housky se sýrem. Pokládaly je na pekáč a netrpělivě čekaly na jejich upečení. Co si děti upekly, tak si také snědly a ještě vzaly i domů na pochlubení. 
Děkujeme panu Zíkovi za tvůrčí dopoledne.

Návštěva předškoláků z Čejetic v naší škole

Návštěva předškoláků z Čejetic v naší školeVe středu 14.6.2017 k nám zavítali předškoláčci z čejetické školky. Přišlo jich celkem 13 a celou cestu z Čejetic, která trvala malým předškoláčkům 45 minut se těšili, co nám předvedou a co nového se naopak od svých kamarádů ve školních lavicích dozvědí. Po přivítání s paní ředitelkou si prohlédli školní družinu a vydali se do 1. třídy. Společně si s prvňáčky zacvičili, zatančili a dokonce i zazpívali.
   ŠKOLNÍ ROK 2017/2018   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2016/2017   
Tak jsme započali v pořadí již druhý školní rok v naší škole. Sešli jsme se v plném počtu a hned jsme si měli co vyprávět. Zážitků z prázdnin měl každý spoustu a tak jsme za chvilku měli plnou hlavu nových informací. Těšíme se, co nového se spolužáky a kamarády ve škole zažijeme.

Ekologická výchova

Ekologická výchovaV úterý 19.9. jsme se vydali na náš úplně první výlet, či spíše exkurzi do Horažďovic. Navštívili jsme spolu s druhou třídou přírodovědnou stanici a vyzkoušeli jsme si, jak správně třídit odpad a naučili se i tematickou písničku. Teď už víme, že tříděním odpadu pomůžeme naší planetě, aby nám co nejdéle vydržela zelená.Mrkající Zkuste to taky, není to vůbec těžké a budete mít ze sebe radost.

Velikonoční jarmark

27.3. opět proběhl na naší škole Velikonoční jarmark, který se nám krásně vydařil. Děti se velmi snažily a rovněž bychom chtěli poděkovat rodičům za jejich pomoc. Všechny výrobky se opravdu povedly, všechny se prodaly a také proto byl výtěžek vysoký. Jak jej využijeme se s dětmi společně domluvíme. Asi si je přidáme k výletu. 
 Usmívající se
   ŠKOLNÍ ROK 2018/2019   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2017/2018   

3. třída se sešla v novém osazení

3. třída se sešla v novém osazeníTak se z nás stali třeťáci.
Sešli jsme se všichni 3. září ve výborné náladě a naše řady doplnili ještě 2 noví žáčci. Všichni se těšíme, že se v letošním roce naučíme mluvit anglicky, také budeme hodně zpívat, hodně moc číst a úplně nejvíc počítat. Ale my se nebojíme, my to všechno hravě dáme.
   ŠKOLNÍ ROK 2019/2020   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2018/2019   

4. třída zahájena

4. třída zahájenaDne 2.9.2019 se z nás stali čtvrťáci. Sešli jsme se v počtu 23 žáků. Těšíme se na nový školní rok a na plavání.
   ŠKOLNÍ ROK 2020/2021   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2019/2020   

Nadílka zvířátkům

Nadílka zvířátkůmPřed Vánocemi nemysleli páťáci jen na sebe, ale vzpomněli si i na zvířátka. Přinesli do krmelce štědrovečení nadílku v podobě sladkých jablíček, mrkviček, kukuřice, kaštanů a žaludů. Dobrou chuť zvířátka
   ŠKOLNÍ ROK 2021/2022   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2020/2021   

Výlet na Šumavu

Začal nám nový školní rok 2021/2022……jsme na druhém stupni, takže je pro nás hodně věcí nových. Máme nové předměty, nové učitele, více učení, ale určitě to všechno zvládneme. Už jsme si užili i první výlet. S panem učitelem Vlasákem a s paní asistentkou Čermákovou jsme vyrazili na Šumavu- nejprve do Environmentálního centra v Železné Rudě. Prohlédli jsme si tam spoustu zajímavých exponátů z šumavské flory i fauny. Na závěr jsme absolvovali v 3D kinu i zkušební test ... samozřejmě na jedničku. Zbytek výletu jsme strávili v krásné přírodě- vystoupali jsme k Černému a Čertovu jezeru a ti odvážní se dokonce vydali s panem učitelem na Špičák. Zajímavá byla pak cesta ze Špičáku dolů po černé sjezdovce. Z výletu jsme se vrátili sice trochu unavení, ale plní dojmů.

Mikulášský den

Mikulášský den V pátek 3. 12. u nás ve škole chodili Mikuláš, čerti a andělé. Do naší třídy přišli na konci první vyučovací hodiny. Potěšilo nás, že jsme je mohli vidět naživo, neboť před rokem nám epidemiologická situace jejich návštěvu neumožnila. Čertů jsme se trochu báli.....vypadali opravdu hrozivě. 
Žáci, kteří byli uvedeni jako zlobiví, museli předstoupit před tabuli a zazpívat písničku. Všichni to zvládli a nikoho z nás čerti neodnesli. Jakmile se hříšníci vrátili do lavic, následovalo rozdávání sladkostí. 
Všichni se budeme celý rok snažit, abychom nezlobili a nikdo z nás nemusel příští rok před tabulí zpívat písničku. Nejdůležitější však je, abychom i za rok zažili Mikuláše, čerty a anděly opět naživo ve třídě.

Projekt angličtina: Imperatives (Rozkazovací způsob)

Projekt angličtina: Imperatives (Rozkazovací způsob) Během měsíce prosince, naše třída pracovala na projektu z anglického jazyka, který byl na téma "Rozkazovací způsob (Imperatives)."
Projekt spočíval v tom, že jsme průběžně během prosincových týdnů fotili různé fotky, vyznačující dva druhy rozkazovacího způsobu: zákazy a příkazy. Zaměřili jsme se na to, jaké zákazy nebo příkazy můžeme dostávat během vyučovacích hodin ve škole. Každá fotka získala svůj popisek. Např. fotka, kde všichni stojíme, má popisek "Stand up." Fotka, kde všichni držíme mobily v ruce, má v popisku "Don´t use your mobile phones." Fotky, vyznačující zákazy, jsou navíc červeně přeškrtnuty, aby tam byla jasnější ta odlišnost. Ten kontrast mezi tím, co jsme povinni dělat behem vyučovacích, a co ne. 
Zapojili jsme se všichni. Někteří z nás se zapojili s nadšením, hlavně když se jednalo o zákazové fotky. Někteří z nás už z focení tak nadšení nebyli. Nicméně si myslíme, že se nám povedlo vytvořit docela hezký projekt.

Ochutnávka exotického ovoce

Ve čtvrtek 17. února jsme měli možnost ochutnat ve třídě exotické ovoce- kiwi, avokádo, mango......v rámci školního projektu. Kromě toho, že jsme si pochutnali a byla legrace, jsme se dověděli některé zajímavosti- například to, že avokádo je oblíbenou pochoutkou v Mexiku a je součástí tradičního guacamole. Zatímco někteří z nás tyto druhy ovoce již znali, naše paní učitelka ochutnala avokádo a mango poprvé v životě. Ochutnávce jsme věnovali jednu vyučovací hodinu a moc jsme si ji užili.
číst celý článek
Velikonoční jarmark

Po delší pauze se v naší škole 11. dubna konal Velikonoční jarmark. Náležitě jsme se připravili.....doma i ve škole jsme připravovali různé výrobky s cílem prodat jich co nejvíce. Hodně nám pomohly i naše maminky, které napekly různé velikonoční sladkosti. Posledním úkolem bylo vytvořit "cenovky".....povedly se nám opravdu krásně, Jarmark jsme si hodně užili a také jsme prodali téměř všechno. Nakupovali žáci z ostatních tříd i návštěvníci, kteří se přišli na náš jarmark podívat.

Návštěva Muzea Středního Pootaví

Návštěva Muzea Středního PootavíV pátek 27. května jsme se vypravili ranním autobusem do Strakonic. Muzeum Středního Pootaví nám totiž nabídlo zajímavou akci- komentovanou prohlídku nově instalovaných expozic. Dověděli jsme se mnoho zajímavostí o Maltézském řádu, také jsme navštívili expozice věnované Zbrojovce, dudácké tradici a loutkovému divadlu. Asi nejvíce nás zaujaly dudy- nejenže jsme si poslechli jejich tóny prostřednictvím sluchátek, ale mohli jsme si na opravdové dudy i zahrát. Během pátečního výletu se samozřejmě našel čas i na procházku centrem města a na občerstvení.

Školní výlet 10.6.2022

Školní výlet 10.6.2022Letošní výlet jsme naplánovali do Strakonic na pátek 10. června. Nejdříve jsme navštívili pracoviště Hasičského záchranného sboru, kde se nás ujal jeden z hasičů. Provedl nás budovou a nechal nás, abychom si sami "osahali" auta, která hasiči používají při výjezdech k požárům. Bylo to pro nás nové a moc zajímavé. Mohli jsme se posadit za volent velikých aut a představit si, jak je řídíne. Pak jsme si venku vyzkoušeli překážkovou dráhu, kterou musí každý z hasičů zvládnout ve stanoveném čase. Některým z nás se podařilo přelézt přes dřevěnou hradbu stejně jako profesionálním hasičům. Potom jsme se prošli do Panské zahrady v areálu strakonického hradu, kde už na nás čekalo hořící ohniště. Mohli jsme si upéct buřty na ohni, k nim si dát hořčici nebo kečup a chléb. Moc nám chutnalo. O všechno bylo postaráno, dokonce i o pití- točila se malinovka. Páteční dopoiledne jsme si všichni moc užili a už se těšíme na další třídní výlet.

Nástěnka

Doučování žáků

obrázek
Podpora doučování žáků ZŠ v rámci Národního plánu obnovy.

Přijímací řízení do 1. ročníku ZŠ

Virtuální prohlídka školy

Aktuální plán práce

Sledujte aktuální plán práce tohoto měsíce.

Přijímací řízení na SŠ 2022/23

Aktuální info k přijímacímu řízení na SŠ naleznete v sekci výchovné poradenství

Jsme škola otevřená rodičům

obrázek
Získali jsme certifikát - známku RODIČE VÍTÁNI. Splňujeme kritéria partnerské komunikace a přátelské spolupráce.

Škola pro demokracii

obrázek
Jsme zapojeni do programu.

Ovoce a zelenina/ Mléko do škol

obrázek

Aktuální jídelníček

obrázek
Vaříme chutně a zdravě.
www.zssteken.cz

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
HOME
ZŠ a MŠ Štěkeň
Slatinská 155
387 51 Štěkeň
IČ: 75000521
ID dat. schránky: j35mh8r
Ředitelka školy:
Mgr. Vladimíra Cimrhanzlová
skola@zssteken.cz
ZŠ 730 700 144
ŠJ 730 700 143
ŠD I.   728 233 132
ŠD II.  731 314 668
ŠD III. 606 529 078
MŠ 730 700 142
 

Kontakt
Formuláře ke stažení
Mapa stránek
Napište nám
Kniha návštěv
   ZŠ a MŠ Štěkeň www.zssteken.cz

Created by © 2014 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy