logotyp
Login

9. třída: archiv

Osmá třída je za námi

30.06. 2023
Osmá třída je za námi

Odbil konec osmé třídy – dalších deset měsíců školy je za námi.

Odnášíme si vysvědčení, hodně zážitků a zkušeností.

Teď dva měsíce prázdnin.

A pak začne devátá třída, závěrečná a nejdůležitější.

Přes léto si odpočineme, nabereme síly a po prázdninách se pustíme do toho, co nám poslední ročník chystá.

Náš letošní školní výlet (28.6.2023)

Náš letošní školní výlet

28.06. 2023
Náš letošní školní výlet

Konec školního roku – čas školních výletů. A my jsme letos vyrazili daleko, až na druhou stranu naší republiky, do Liberce a Jablonce nad Nisou. Chtěli jsme se podívat do iQLANDIE, a protože Jablonec je pouhých 15 kilometrů od Liberce, naplánovali jsme zastávku v tamním Muzeu skla a bižuterie. iQLANDIE, to je čtyřpatrové vědecko-zábavní centrum, které přibližuje vědu hravou formou. Má spoustou expozic: MatematikUm, Člověk, Smysly, Živly, Kosmo, GEO, Vodní svět, Věda v domě, GEOlab, Překonané vynálezy. V těchto expozicích si přijdou na své hračičkové, kteří hledají zábavu, i hloubavci, kteří s nadšením sestavují modely, počítají příklady, řeší hlavolamy i logické úlohy. Také si můžete zkusit řídit dálkového robota sbírajícího horniny na povrchu jiné planety, svézt se ve vozítku po povrchu Marsu, pohrát si s plazmou, vlézt do přistávacího modulu rakety, popovídat si s robotem, nasimulovat pohyb tektonických desek, rozhýbat kostlivce, který zrcadlí vaše pohyby, vyzkoušet, jak funguje srdeční pumpa, otestovat jednotlivé smysly, naprogramovat vodotrysk, posadit se do leteckého simulátoru, a spoustu dalších věcí. Z vědy a zábavy jsme „přejeli“ (fyzicky i obrazně) do světa křehké skleněné krásy v jabloneckém muzeu. Umělecké výrobky ze skla, jak z minulosti blízké i vzdálenější, tak i ze současnosti, vás nadchnou i ohromí. Zručnost sklářů, kteří je vyrobili, je neuvěřitelná. Můžete se přesvědčit v naší fotogalerii. Výlet nám přál počasím i zážitky a jsme rádi, že jsme se nenechali odradit vzdáleností k cílové destinaci našeho letošního školního výletu.

Exkurze v JETE (21.6.2023)

Exkurze v JETE

21.06. 2023
Exkurze v JETE

Na exkurzi do jaderné elektrárny Temelín se v naší škole jezdí každé dva roky, vždy osmá a devátá třída, a to proto, že v posledních ročnících už žáci mají informace o principu elektrické energie, o výrobě elektřiny, o jaderné reakci, a tak vědí, o čem se během exkurze hovoří. Do jaderné elektrárny se nedostanete, pokud nejste její kmenový zaměstnanec. Tak kde jsme tedy vlastně byli? Ano, podívali jsme se do jaderné elektrárny Temelín, ale prostřednictvím jejího návštěvnického centra, které se nachází v krásném zrekonstruovaném zámečku asi 200m od vchodu do budovy elektrárny. V tomto centru jsme se v kinosále podívali na dva krátké filmy, které nám přestavily ČEZ a plány firmy do budoucna, pak už jsme dostali 3D brýle se sluchátky a prošli jsme si celou elektrárnu, díky 3D opravdu jako naživo. Na závěr vituální prohlídky jsme se s pomocí dronu vznesli nad chladící věže a z výšky asi 125m jsme se rozhlédli po celém areálu elektrárny i daleko za něj. Po této 3D prohlídce jsme z kinosálu vyrazili po svých na „normální 2D“ prohlídku do dvou spodních pater, kde je zajímavá výstava o elektrárně, o jejím fungování, o výrobě elektřiny z jádra. Některé části jsou interaktivní, a navštěvníci si tak mohou vyzkoušet nejrůznější věci, včetně teoretických znalostí z fyziky. Exkurze se nám moc líbila, a protože Temelín je od nás vlastně "za rohem", všem zvědavcům a zvídavcům návštěvu vřele doporučujeme. 

Oslava Dne dětí (1.6.2023)

Oslava Dne dětí

01.06. 2023
Oslava Dne dětí

Ve čtvrtek 1.6. byl Den dětí, a i letos jsme ho oslavili sportovními hrami a soutěžemi. Na hřišti jsme si půlku dopoledne zahráli přehazovanou. Svůj zápas měly naše holky proti holkám z devítky a naši kluci hráli proti klukům deváťákům. Zápasy byly vyrovnané, a nakonec to vyšlo padesát na padesát – naši kluci vyhráli a holky těsně prohrály. O čokoládu, kterou kluci za vítězství dostali, jsme se všichni rozdělili. Pak jsme hráli úpolovou hru. Nikdy předtím jsme ji nehráli, tak jsme byli zvědaví, o čem je. Prý se hraje v Africe. Na jeden nádech a výdech, při kterém se vyslovují slabiky „hu-tu-tu“, je potřeba vyrazit proti „tlupě soupeřů“, někoho z nich chytit (a tím „odstranit“ ze hry) a při tom se nenechat chytit. Je to akční a někdy trochu drsné, je to hra spíš pro kluky a pro takové spíš rváče. Úpolovou hru jsme přečkali bez zranění a úpalu (celé dopoledne bylo krásně a teplo), pak jsme se došli vykoupat k jezu, a kdo si ten den neodhlásil oběd ve školní jídelně, pochutnal si na řízku a na nanuku.

Postříbřené krajské kolo biologické olympiády

12.05. 2023
Postříbřené krajské kolo biologické olympiády

A je tady slíbené pokračování příspěvku z dubna „Skvělý úspěch v biologické olympiádě“. Ve čtvrtek 11.5. se v Českých Budějovicích konalo krajské kolo biologické olympiády. Anička skončila druhá z celkového počtu 28 účastníků! Naprosto skvělé, úžasné! Anička zúročila svoji dlouhodobou přípravu v tom, co ji baví. A nebyly to jenom měsíce od začátku letošního školního roku, ale daleko delší čas, protože Anička byla už v loňském roce v biologické olympiádě třetí v okresním kole a osmá v krajském kole. Aničce moc gratulujeme a přejeme, ať se jí takto dál skvěle daří v biologii, i ve všem ostatním.

Skvělý úspěch v biologické olympiádě

21.04. 2023
Skvělý úspěch v biologické olympiáděV únorovém příspěvku zde na stránkách o tom, jakých olympiád se naše třída letos zúčastnila, bylo zmíněno, že se ještě bude konat biologická olympiáda, které se zúčastní Anička Kulhová. Tak se i stalo, a Anička okresní kolo vyhrála! Gratulujeme, gratulujeme, gratulujeme! A přejeme hodně štěstí v krajském kole! Ale hlavně ať si ho Anička užije. Biologie ji baví a v krajském kole nasbírá další a nové zkušenosti a určitě potká i zajímavé lidi. A určitě se poté, co proběhne krajské kolo, tady u nás dozvíte, jak to celé dopadlo.

Velikonoční jarmark (5.4.2023)

Velikonoční jarmark

05.04. 2023
Velikonoční jarmark

Poslední den před velikonočními prázdninami se odpoledne v prostorách školy konal tradiční velikonoční jarmark. Po velkém ohlasu na vánočním jarmarku jsme i na velikonoční do nabídky „našeho stánku“ zařadili čokoládu se šlehačkou a tentokrát jsme ještě přidali vaječný koňak (bez alkoholu). Obojí mělo velký úspěch a rychle se vyprodalo. K tomu jsme měli v nabídce tradiční velikonoční dekorace a dobroty – kraslice, proutěné závěsné ozdoby, dřevěné velikonoční zajíce, pomlázky, velikonoční husičky, krásné náramky, sladká velikonoční kuřátka a bábovičky (více fotografií v naší fotogalerii na těchto stránkách). I o tyto věci byl velký zájem a úspěch našich velikonočních výrobků nás potěšil.

Co přináší a co berou sociální sítě

30.03. 2023
Co přináší a co berou sociální sítě

Ve čtvrtek 30.3. po obědě jsme místo pracovního vyučování absolvovali velice zajímavou besedu – o tom, co přináší a co berou sociální sítě. Ty jsou naším denním chlebem, a nejen naším, ale i všech našich vrstevníků. A i když si myslíme, že jsme v nich jako doma a známe jejich možnosti, skrývají i spoustu úskalí, které nám přednáška rozkryla. Od přednášejícího jsme dostali spoustu příkladů, na kterých jsme si uvědomili, co vše se při užívání sociálních sítí může stát a jak se může člověku změnit život, když se jimi nechá ovládnout. Potřebných informací o nástrahách sociálních sítí jsme získali dostatek a to, jak je kdo využije, záleží už na každém z nás.

Návštěva Londýna

15.03. 2023
Návštěva Londýna

Na začátku března vyrazilo šest našich spolužáků na výlet do Londýna. Proč jenom šest? Byl to počet míst, které jedna škola z okolí v rámci svého výletu neobsadila a nabídla je naší škole. S touto nabídkou byla v rámci školy oslovena naše třída a šest z nás ji využilo. Do Londýna autobusem cesta dlouhá, ale předělila ji jednodenní návštěva Bruselu a zastávka v Bruggách. V Londýně spolužáci navštívili všechny nejvýznamnější památky, o kterých jsme si v hodinách angličtiny povídali a zhlédli o nich videa, a i další zajímavá místa. Zastavili i v Greenwichi a postáli na nultém poledníku, od kterého se počítají časová pásma po obvodu celé Země, a jednoduchým úkrokem vlevo a vpravo od čáry poledníku mohli "popocházet" v čase. Zajímavou zkušeností bylo i to, že pobývali v anglických rodinách, které jim připravovali snídaně a večeře. Každá cesta člověku přinese zážitky a našich šest spolužáků si jich přivezlo spoustu.

Únor - měsíc olympiád

24.02. 2023
Únor - měsíc olympiád

Olympiáda z anglického jazyka na konci ledna zahájila každoroční zimně-jarní „soutěžní“ období, kdy se konají okresní kola olympiád v jednotlivých předmětech. Únor byl doslova měsícem olympiád a naše třída měla v každé svoje zástupce. Do dějepisné se zapojila Klárka Myslivcová, do zeměpisné Tomáš Vokroj, do olympiády z němčiny Natálka Čermáková a v dubnu bude ještě olympiáda přírodopisná, které se zúčastní Anička Kulhová. Všichni tihle spolužáci jsou báječní – museli ve svém volném čase načíst a projít spoustu knížek, kvůli konzultacím chodili buď brzy ráno nebo využívali různé volné časy během dne. To vše dělali ze svého vlastního zájmu o ten který předmět. Bez ohledu na umístění v okresních kolech jsou pro nás všichni vítězové – v dnešní době malého zaujetí většiny lidí pro cokoliv je takové nadšení a zájem třeba jen chválit. A my chválíme!

První pololetí je za námi

31.01. 2023
První pololetí je za námiTento týden skončilo první pololetí letošního školního roku a dostali jsme vysvědčení. Stále si držíme svoji laťku – máme stejně vyznamenání jako vloni a všichni jsme prospěli. A těšíme se na pololetní prázdniny, které nám všem prospějí. Je to jen jeden den, ale nereptáme. I když si říkáme, jestli by po pěti měsících chození do školy neměly být pololetní prázdniny dlouhé pět dní?

Školní kolo olympiády z anglického jazyka

27.01. 2023
Školní kolo olympiády z anglického jazyka

Na konci ledna se konalo školní kolo olympiády v anglickém jazyce. Z naší třídy se zúčastnili tři žáci – Kája Mrázková, Terka Karvanová a Bojan Rankov. Olympiáda měla opět dvě části – poslechovou část na porozumění a konverzační část. Protože jsme v osmé třídě, patříme už do vyšší kategorie než loni, a v té jsme spolu s deváťáky. V posleších jsme si vedli dobře, v konverzační části byli lepší deváťáci, a z devítky je také postupující do okresního kola. Ale my jsme spokojení a jsme rádi, že jsme se zúčastnili, a víme, co zlepšit na příští ročník.

Vánoční jarmark

21.12. 2022
Vánoční jarmark

Na den zimního slunovratu se ve škole uskutečnil první vánoční jarmark. Jak už napsáno v předchozím příspěvku o přípravě na tento jarmark, času na vyrábění věcí s vánoční tématikou jsme moc neměli, a tak jsme přemýšleli, co vedle perníčků, ozdob na stromeček z vizovického pečiva, krásných sádrových andělů a vánočních přání nabídneme. Inspirováni zimním počasím, kdy mrazy a sněžení vystřídalo nevlídné počasí s větrem, deštěm a oblevou, jsme uvařili vánoční nealkoholický svařák a poctivou horkou čokoládu se šlehačkou. Trefili jsme se do noty jak návštěvníkům, tak spolužákům – oba nápoje šly neuvěřitelně na odbyt. Čokolády jsme dělali tři dávky a celkem jí uvařili a prodali 13 litrů. Svařáku bychom asi prodali také tolik, ale neměli jsme už dost ingrediencí na další várku. Tak příští rok určitě připravíme víc!

Vánoční akademie

19.12. 2022
Vánoční akademie

V pondělí 19.12. vpodvečer se po třech letech opět konala vánoční akademie. My jsme ji naposledy zažili jako čtvrťáci, což je už tak dávno, že si to moc nepamatujeme. Na akademii každá třída připravuje vystoupení podle vlastního výběru v délce asi šesti sedmi minut. Nápady, co dělat, jsme měli, ale nedařilo se nám se ve třídě shodnout. Když byla půlka třídy pro, druhá byla proti. Někdy jsme něco začali a pak to zase pozastavili a začali s něčím jiným. A nakonec jsme se – tlačeni časem – rozhodli, že zazpíváme české koledy za doprovodu dud, na které hraje maminka jedné naší spolužačky. Z pěti písniček nakonec zbyly dvě s dudami a tři za doprovodu elektrických varhan. Dudy totiž mají vysokou tóninu a pro nás bylo těžké některé koledy vyzpívat. Do toho většinu třídy skolily různé respirační choroby, a tak nás v den konání podpořilo pár žáků z páté třídy, kteří zpívají rádi a dobře. Přes všechny tyhle komplikace nakonec naše vystoupení dopadlo a my jsme poučeni – ze zkoušení i z účinkování – na příští akademii.

Chystáme se na vánoční jarmark

15.12. 2022
Chystáme se na vánoční jarmark

Letos poprvé bude škola pořádat vánoční jarmark. Každý rok je jarmark velikonoční, před letošními Vánocemi je potřeba se ještě připravit na ten vánoční. Moc času a příležitostí vyrábět věci ve škole nemáme, protože jediné dva předměty, kdy můžeme něco na jarmark tvořit – pracovní vyučování a výtvarná výchova, jsou jednou za dva týdny. Ale snažíme se a spíš se budeme muset spolehnout na vlastní výrobu doma. Při poslední letošní výtvarné výchově jsme se pokusili i o vizovické pečivo. Je to časově docela náročné tvoření – po vytvoření motivů musí těsto schnout a pak se dost dlouho peče při nízké teplotě. Ale podle nás se nám povedlo, některé kousky vypadají, jako bychom je koupili.

Mikuláš, andělé a čerti (5.12.2022)

M.+a.+č. opět po roce

05.12. 2022
M.+a.+č. opět po roce

V pondělí po svátku Barbory k nám dorazili Mikuláš, andělé a čerti. Slyšeli jsme je už z dálky, protože jich byla od prvního zvonění plná škola, hlavně čertů, kteří chrastili řetězy a zvonci. Když přišli do naší třídy, viděli jsme, že se děti v nižších třídách měli čeho bát – většina čertů vypadala docela hrozivě. Po prvním nárazu nebeských a pekelných energií jsme se rozkoukali a připadalo nám, že tihle čerti by mohli být žáci z deváté třídy. Ale vzhledem k tomu, že jsme zrovna měli hodinu češtiny, tak kdyby to byli deváťáci, určitě by je paní učitelka vyzkoušela z přednesu Máje nebo Pocestného. Takže to asi museli být praví čerti...

Podzimní prázdniny

21.10. 2022
Podzimní prázdniny

Letos nám to krásně dopadlo s podzimními prázdninami – státní svátek 28.10. vyšel na pátek, před ním jsou oficiální dva dny prázdnin pro všechny školáky a my jsme navíc dostali dva dny ředitelského volna, takže… celý týden nemusíme do školy! A navíc předpověď počasí je velice dobrá – měly by nás čekat teplé dny se spoustou sluníčka! Takový povedený konce října jsme vážně nečekali!

Halloweenské varování hruškám (21.10.2022)

Uklidili jsme kousek Česka (14.10.2022)

Zahradní proměny (září 2022)

Halloweenské varování hruškám

21.10. 2022
Halloweenské varování hruškámNa konci října, před podzimními prázdninami, vyhlásil školní parlament soutěž o nejhezčí vydlabanou dýni. Dýní se z jarní výsadby na školním kompostu urodilo dost, ale kvůli úpravám zahrady byl v září původní kompost zlikvidován a dýně byly sklizeny dřív než v předchozích letech, kdy na kompostu nerušeně přibíraly na váze o dvě měsíce déle, až do konce října. Proto byly letos dýně menší, to ale ocenily nižší ročníky, které by s velkými dýněmi asi trochu bojovaly. Naše dýně je taková vegetariánská kanibalka – ulovila chudinku hrušku, která na zahradě neroste a bůhví odkud se tam zatoulala, a drtí ji ve svých mohutných zubech… to je tak, když si někdo myslí, že zelenina ovoci neublíží. Naše dýně se porotě líbila (možná jí ty zuby nahnaly strach) a získala čtvrté místo z devíti účastnic. A tak si i my pochutnáme – ne na hrušce, ale na sladké odměně.

Uklidili jsme kousek Česka

14.10. 2022
Uklidili jsme kousek Česka

Po roce jsme opět vyrazili uklízet Česko – tedy jeho malou část, a to v rámci akce Ukliďme Česko, která je také známá pod názvem 72 hodin. Tolik hodin jsme na to opravdu neměli, těch 72 hodin značí tři dny, kdy se oficiálně tato akce po celé republice koná. Samozřejmě jsme uklízeli Štěkeň a její okolí. Letos jsme vyrazili na stejnou trasu jako vloni (okruhem k lomu a jinou cestou zpátky), protože je docela dlouhá a pro děti z nižších ročníků moc není. A i letos jsme nasbírali hodně odpadků, kterých by v odlehlejších částech člověk tolik nečekal. Kousek od lesní cesty jsme dokonce našli velký plastový kýbl od barvy, a i ten jsme cestou naplnili a na rozdíl od pytlů se nám i dobře nesl. Nejoriginálnějším úlovkem byly letos letní pánské sandály, které ležely na lesní pěšině. Asi si je tam za letního dne vyzul nějaký houbař a domů došel bos.

Zahradní proměny

09.09. 2022
Zahradní proměny

Přes léto zůstalo ve škole všechno tak, jak bylo před prázdninami. Ale změnila se zahrada. Kruhové záhony, které byly v zadní části zahrady, které byly odděleny dřevěnými palisádkami kvůli věčnému boji s okolní trávou a na kterých jsme na jaře, v létě a na podzim v hodinách pracovního vyučování vždycky pěkných pár odpracovali, během léta zmizely. Místo nich se objevily krásné vyvýšené záhony, pochozí chodníček a bylinková zahrádka, která vypadá jako šnečí hrad. Každá třída by měla mít na starost jeden vyvýšený záhon a v něm si pěstovat zeleninu, kterou bude chtít. To zní fajn a vypadá to, že naše zahradničení bude příští jaro a léto jak pohodlnější, tak ve větší pohodě.

Začali jsme osmou třídu

02.09. 2022
Začali jsme osmou tříduPrázdniny byly dlouhé a pěkné, ale utekly jako vždycky, a už jsme zase zpátky ve škole, letos v osmé třídě. A jsme skoro ve stejné sestavě - jedna spolužačka odešla na jinou školu a dva noví spolužáci nám přibyli. Loňský rok se nám opravdu vydařil, a tak se těšíme, co přinese ten letošní.

Konec dobrý a prázdniny začínají!

30.06. 2022
Konec dobrý a prázdniny začínají!

Je tu poslední školní den, předání vysvědčení a začínají prázdniny! Tenhle rok se nám vydařil a snad se vydaří i prázdniny. Hodíme se teď všichni do klidu, my, učitelé i rodiče, abychom za ty dva měsíce prázdnin nabrali co nejvíc sil a energie na další školní rok. Tak na podzim na viděnou a na počtenou na našich stránkách, tentokrát už osmáckých!

Náš školní výlet (28.6.2022)

Náš školní výlet

28.06. 2022
Náš školní výlet

Dva dny před vysvědčením jsme vyrazili na náš školní výlet. Měli jsme pár možností, kam jet a vybrali jsme si Prahu. Měli jsme komentovanou prohlídku Starým městem, prošli jsme od Rudolfina přes náměstí Křížovníků u Karlova mostu k Národnímu divadlu, odtud k Betlémské kapli, na Staroměstské náměstí, Celetnou a Kamzíkovou k budově Karolina, pak k Prašné bráně a Obecnímu domu. O kousek dál jsme pak měli rozchod v Palladiu, na ten jsme se moc těšili. Když jsme se znovu sešli, přejeli jsme do Tróji k zoologické zahradě. Během tří hodin, které jsme v ní strávili, se těm rychlejším podařilo projít všechny nebo skoro všechny pavilony. Těch je čtrnáct a přecházejí do venkovních výběhů, takže zvířata mohou volně přecházet dovnitř a ven. V pražské zoo se nachází 650 živočišných druhů, z toho 250 je ohrožených.  Zoo je moc pěkná a o zvířata se opravdu dobře starají. Návštěva zoo i celý výlet se nám líbily, a hlavně nám vyšlo počasí, takový jeden výjimečný den v týdnu, kdy bylo většinu dní moc horko a k tomu bouřlivo, anebo moc deštivo. Výlety jsou skvělá věc, už se těšíme na příští rok!

Anglické divadlo (7.6.2022)

Den dětí (1.6.2022)

Anglické divadlo

08.06. 2022
Anglické divadlo

V úterý 7.6. k nám přijelo divadlo. Anglické! The Azyzah Theatre založila v roce 2010 jedna Kanaďanka, která žila tady v České republice, a začala nabízet představení pro školy. V nich využívá divadlo jako výukovou metodu angličtiny. Divadlo bylo v naší škole už počtvrté, naposledy před více jak třemi a půl roky. Pro nás sedmáky se hrálo představení The Decoding Mission. V něm se dvě hlavní postavy snaží zachránit planetu kontaminovanou virem, produkovaným zdrojem zla, a aby toho dosáhly, podstupují různé kroky pro získání schopností k dosažení tohoto cíle. Dopředu jsme věděli stručný obsah děje, to nám určitě usnadnilo pochopení celého představení. Obě herečky byly rodilé mluvčí, a tak porozumění pro většinu z nás nebylo snadné, taky kvůli tomu, že zvuk se v mikrofonech a reproduktoru trochu tříštil, a to spolu s neustálým pohybem obou hereček ztěžovalo srozumitelnost. A tak nevíme, jestli nás představení něco naučilo, co se týče angličtiny, ale zpestřením posledního měsíce školního roku rozhodně bylo.

Den dětí, pěkně oslavený

02.06. 2022
Den dětí, pěkně oslavený

Ve středu 1.6. byl Den dětí, náš svátek – a neučilo se, na naši oslavu. Učení nahradilo sportování a hry v novém sportovním areálu nad školou a pěší výlety po okolí Štěkně. Na naši třídu čekaly hned po ránu zápasy v přehazované, hráli jsme proti osmákům, napřed děvčata proti sobě, pak kluci. Po skončení obou zápasů jsme se šli podívat na ukázku tenisu v podání pánů učitelů Žitného a Vlasáka a pak jsme vyrazili na výlet k řece. Vzali jsme s sebou míč a na prostorné louce u řeky se s ním pár z nás pěkně vyřádilo. Několik otužilců přebrodilo několikrát řeku u jezu z jednoho břehu na druhý, koupat se ale nedalo, voda byla ještě studená. Ti, které nezlákal ani míč ani voda, si zahráli pár šachových partií. (Kdo nevěří, ať se podívá do naší galerie.) Do školy jsme se vrátili na oběd a byla to vydatná sladká tečka za celým dopolednem – paní kuchařky nám upekly lívance s vanilkovou omáčkou a malinovým přelivem. Smlsli jsme si, jak to ostatně o svátku má být.

Anička v první desítce!

20.05. 2022
Anička v první desítce!

Tak opravdu můžeme předchozí zprávu rozšířit o další úspěch naší spolužačky Aničky. V krajském kole biologické olympiády, která se konala 19.května, se sešlo 30 žáků ze základních škol a gymnázií, kteří obsadili v jednotlivých okresních kolech první tři místa. V této konkurenci skončila Anička na báječném osmém místě. V první desítce! Co by za to většina ostatních účastníků dala! Protože jak říkají sportovci, když jdou do nějakého dobře obsazeného turnaje: kdybych se umístil v první desítce, tak bych to považoval za obrovský úspěch, mezi takovými soupeři by takové umístění bylo tak trochu rovno medaili. I pro nás je Anička medailová!

V biologii jsme dobří! Vlastně dobré!

22.04. 2022
V biologii jsme dobří! Vlastně dobré!

Jako každoročně se konalo okresní kolo biologické olympiády. Naše dvě spolužačky, které se jí zúčastnily, dosáhly skvělého úspěchu – Anička Kulhová byla třetí a Verča Čejková jedenáctá. Test a poznávačky byly opravdu náročné (hodnoceno učiteli přírodovědy) a konkurence početná, takže musíme oběma vyseknout poklonu, co všechno se od zadání propozic v říjnu do samotné olympiády v dubnu dokázaly naučit. Aničce do krajského kola přejeme hodně, hodně štěstí a snad budeme moct tuhle zprávu rozšířit o další úspěch.

Velikonoční jarmark (11.4.2022)

Velikonoční jarmark

11.04. 2022
Velikonoční jarmarkV pondělí 11.4. po obědě se v naší škole po dvouleté přestávce způsobené covidovou nákazou a s ní spojenými omezeními znovu konal velikonoční jarmark. Těšili jsme se na něj a připravili nejrůznější výrobky, od klasických zápichů do květináčů nebo do velikonočního osení, přes přáníčka a velikonoční sladkosti až po keramiku a nejrůznější dekorace. (Fotografie jsou ve fotogalerii naší třídy.) Vyšlo i počasí a krásný slunečný den přilákal do školy spoustu nakupujících. Prodali jsme téměř vše, co jsme měli na stánku, a za vydělané peníze vyrazíme koncem roku na nějaký pěkný školní výlet.

Plnou parou vpřed! (23.3.2022)

Plnou parou vpřed!

23.03. 2022
Plnou parou vpřed!

23.3. jsme se zúčastnili experimentu. Tedy přesněji přednášky Experiment, aneb plnou parou vpřed! Pan Miloslav Vaváček, který je sběratelem historických mechanických strojů a hraček a je autorem tohoto projektu pro školy, k nám přivezl několik modelů ze svojí sbírky (ke shlédnutí v naší fotogalerii), na kterých nám ukázal využití páry v průběhu staletí. Všechny modely byly funkční a mohli jsme na nich obdivovat důvtip vynálezců a řemeslo našich předků. Pan Vaváček nás aktivně zapojil do ukázek jednotlivých modelů a hodinová přednáška utekla jako pára nad těmi důmyslnými stroji, které pro nás postupně na ukázku zprovoznil.

Náš lyžák

20.03. 2022
Náš lyžák

Tak nám to doopravdy vyšlo! Co? No, přece naše přání ze začátku roku, aby tenhle školní rok proběhl normálně a mohli jsme jet na lyžařský výcvik. Ne že by první pololetí proběhlo kvůli covidu úplně normálně, ale směrem k našemu lyžáku postupně odpadala všechna opatření, která by nám ho bývala mohla zhatit (omezení pro neočkované, nutnost negativních testů, nošení respirátorů všude kromě lyžařského svahu apod.). Týden na horách jsme si užili a ani se nám nechtělo domů. Zůstane nám znalost ovládání lyžařských prkýnek a prima vzpomínky. (Koukněte se do naší fotogalerie.)

Lyžařský výcvik (13.-18.3.2022)

Ochutnávka s Bovýskem (17.2.2022)

Ochutnávka od Bovýska

18.02. 2022
Ochutnávka od BovýskaKe konci února jsme si předposlední den ve škole před jarními prázdninami zpestřili ochutnávkou ovoce a zeleniny, které nám přivezla firma Bovys, která nám celoročně do školy dodává ovoce. Každá třída dostala přepravku a v ní kiwi, mango, avokáda a bílé ředkve. A k ní i mapu exotického ovoce, které firma dováží z celého světa. Ochutnávku jsme absolvovali za přítomnosti naší třídní učitelky, která nám pomohla ovoce a ředkve oloupat a nakrájet a připravit tak, aby se na všechny dostalo a každý mohl od každého druhu ochutnat. Chutnalo nám všechno, nejvíc asi mango a bílá ředkev, které někteří ochutnali poprvé. Ochutnávka se nám moc líbila a těšíme se, že třeba budeme moci brzy vyzkoušet i další druhy ovoce, které jsou na Bovýskově mapě. (Mapa a další fotografie jsou ve fotogalerii naší třídy na těchto stránkách.)

Olympiáda v anglickém jazyce

17.02. 2022
Olympiáda v anglickém jazyce

V polovině února proběhlo školní kolo olympiády v anglickém jazyce. Mělo dvě části, poslech s porozuměním a konverzační část na jedno ze zadaných témat. Z naší třídy se kategorie I, do které patří šestá a sedmá třída, účastnilo šest děvčat a naše spolužačka Kája Mrázková školní kolo vyhrála a postoupila do okresního kola. Toho se ale nezúčastní, protože souhrou náhod se okresní kolo koná v týdnu, kdy bude naše třída na lyžařském výcviku. A na něj jedou všechna děvčata, která se účastnila školního kola, takže místo vítězky nemůžeme vyslat ani žádnou náhradnici. Tak snad příští rok budou děvčata z naší třídy stejně úspěšná a znovu některá z nich zvítězí a postoupí.

Pololetní vysvědčení

31.01. 2022
Pololetní vysvědčení

Po návratu z vánočních prázdnin jsme se ani neotočili, leden utekl jako voda v přívalovém dešti, a už tu bylo pololetní vysvědčení.  V pondělí 31.1. jsme se ráno zase otestovali a poslední hodinu před obědem jsme dostali vysvědčení. Všichni v naší třídě prospěli a skoro polovina třídy měla vyznamenání. Palec nahoru pro nás, 7.A! A na konci roku to snad bude ještě lepší!

Barevný (Duhový) týden

28.01. 2022
Barevný (Duhový) týden

Poslední lednový týden se v naší škole konal Barevný (Duhový) týden. Každý den dostal přiřazenou nějakou barvu a žáci měli možnost přijít v ten den v této barvě oblečeni. Pondělí bylo modré, úterý žluté a zelené, středa červená a oranžová, čtvrtek hnědý a pátek šedo-černý. Ukázalo se, které barvy nám v šatníku chybí nebo je nemáme moc rádi a které naopak rádi nosíme. Největší úspěch měl pátek s šedou a černou barvou, což jsou možná všeobecně nejvíc nošené barvy u dětí i u dospělých. I modrá celkem uspěla, ve žluté nás přišlo už jen pár. Do hnědé a oranžové se v naší třídě neoblékl nikdo. Ale třeba se za rok při podobné akci dostane i na tyhle barvy.

Barevný (Duhový) týden (24.1.-28.1.2022)

Ukliďme Česko (15.10.2021)

Předvánoční dopoledne (22.12.2021)

Vánoční svátky jsou tady!

23.12. 2021
Vánoční svátky jsou tady!

22.12. byl poslední den, který jsme tento rok strávili ve škole. Měli jsme – stejně jako ostatní třídy – vánoční dopoledne. Po ránu jsme si rozdali dárky, k těm, co jsme si přinesli navzájem a byly přichystané pod stromečkem, jsme měli ještě dva vánoční „tahy“ – z vánoční krabice jsme si naslepo vybrali dárek, kterých bylo v krabici tolik, aby se dostalo na každého. Po rozbalení všech dárků, což nám trvalo docela dlouho, jsme si v patře poslechli vystoupení školního pěveckého sboru, který si připravil pásmo z českých koled a vánočních písní. Pak jsme si pustili vánoční pohádku, ale venku bylo krásně, svítilo sluníčko, tak jsme vyrazili na procházku, zahráli si cestou pár her a vrátili se do školy k obědu. Pak už jenom rozloučení se spolužáky a hurá domů na vánoční prázdniny!

Mikulášský den

04.12. 2021
Mikulášský denTak jsme se letos dočkali a v pátek 3. 12. na začátku druhé vyučovací hodiny do naší třídy přišli Mikuláš, čerti a andělé. Byli jsme za jejich návštěvu rádi, neboť v prosinci 2020 nám epidemická situace jejich návštěvu neumožnila. Trochu jsme se báli, protože čerti vypadali opravdu hrozivě a šel z nich strach. Přinesli si s sebou pergamen opálený pekelným ohněm a na něm jména těch, kteří celý rok zlobili. Ti museli předstoupit před tabuli a zazpívat písničku. Jak je vidět na fotce, bylo nás opravdu hodně. Nicméně někteří měli pocit, že se před tabulí ocitli omylem. Ale na to, odkud čerti vzali jména na svém seznamu, se ze strachu radši neptali. Před tabulí nakonec všichni uspěli a nikdo nemusel s čerty do pekla. Po této zkušenosti víme, že zlobit se nevyplácí, protože se o tom ví až v pekle, a taky víme, že na příštího Mikuláše bude dobré znát nějaké pěkné písničky, abychom byli připraveni na další "pekelnou zkoušku".

Mikulášský den (3.12.2021)

Třídní schůzky

19.11. 2021
Třídní schůzky18.11. odpoledne proběhly čtvrtletní třídní schůzky, vzhledem ke covidové situaci se konaly pouze online, stejně jako v loňském roce.

Chráněná území na Strakonicku a Blatensku

12.11. 2021
Chráněná území na Strakonicku a Blatensku

Ve čtvrtek 11.11. k nám po dvou letech opět zavítal na přednášku ing.Miroslav Šobr, který pracuje na Městském úřadě ve Strakonicích na Odboru životního prostředí. Jeho specializací je ochrana přírody a ekologická výchova. Do naší školy je zván pravidelně každý rok a jeho přednášky jsou velmi zajímavé. Po loňské přestávce způsobené uzavřením škol kvůli koronaviru se škole podařilo s ním opět domluvit termín a při výběru třídy, pro kterou přednášku uspořádá, padla volba na naši třídu. Pan Šobr se tentokrát zaměřil na chráněné krajinné oblasti České republiky a na živočišné a rostlinné druhy, které se v nich vyskytují. Nejprve nás seznámil s CHKO na celém území a poté už se věnoval oblasti, kde jsme doma, tedy konkrétně chráněným územím na Strakonicku a Blatensku. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací a taky nás zajímala spousta věcí, a tak jsme se hodně ptali, a všichni jsme si dvouhodinovou přednášku opravdu užili.

Ukliďme Česko

17.10. 2021
Ukliďme ČeskoV pátek 15.10. jsme se spolu s ostatními třídami zúčastnili akce Ukliďme Česko. Den předtím pršelo, ale pátek byl už naštěstí bez deště, s jasnou oblohou a sluníčkem, a tak jsme s chutí vyrazili na předem určenou trasu. Šli jsme ke hřbitovu a pak dál k lomu. Na začátku to vypadalo, že toho moc neposbíráme. Kolem hřbitova skoro nic, ale čím víc jsme se přibližovali k lomu, tím začalo nálezů přibývat. Našli jsme směsici všeho možného, plastové lahve, skleněné lahve, mnoho párů pracovních rukavic, částečně spálených v ohýnku, různé drobné plasty, kusy železa, velký šátek s třásněmi, větší plastovou nádobu, kusy látky, skleněné střepy, rozpadlou oplocenku... Nakonec nám toho do pytlů „naskákalo“ dost, a tak se nám z té dálky docela pronesly. O to lepší pocit jsme ze svého úlovku měli. Ale malý úlovek by nás býval taky potěšil – protože by bylo jasné, že lidi si ze svého okolí a přírody nedělají „odhodiště“ pro cokoliv, a že všichni tak vlastně průběžně celoročně udržují Česko čisté.

Otevření sportovního areálu u naší školy (24.9.2021)

Otevření sportovního areálu u naší školy

27.09. 2021
Otevření sportovního areálu u naší školy

24.9. v 9:00 byl nad naší školou slavnostně otevřen zrekonstruovaný sportovní areál. Po modernizaci školní sportovní haly a přilehlých šaten je to další prostor určený pro nejrůznější druhy venkovních sportů, takže teď máme v naší škole opravdu skvělé sportovní zázemí, které nám spousta škol, nejen základních, ale i středních, může závidět. Po slavnostním otevření a přestřižení pásky začalo sportovní dopoledne, kterého se účastnily všechny třídy, od první po devátou. Byla vytvořena družstva kluků a děvčat z jednotlivých tříd a ta pak mezi sebou odehrála zápasy v různých sportech. Děvčata z naší třídy hrála přehazovanou proti děvčatům ze šesté třídy, kluci pak hráli malou kopanou proti klukům, také ze šesté třídy. Na výsledku úplně nezáleželo, vždyť to bylo vzájemné soupeření v rámci jedné školy, ale všichni jsme se samozřejmě snažili urvat pro nás sedmáky vítězství. Dopadlo to padesát na padesát, ale i tak jsme byli spokojeni. Hlavně jsme se pořádně protáhli a zapotili a otestovali hřiště, která budeme teď na podzim, a hlavně od jara do prázdnin hojně využívat.

Už jsme v sedmičce!

06.09. 2021

Letní prázdniny utekly jako voda a už jsme zase ve škole. Tentokrát v sedmé třídě, takže jsme postoupili o rok výš a ve škole naopak sešli o parto níž, z druhého do prvního, kde jsou třídy pro druhý stupeň. Třídu jsme tedy změnili, ale jinak jsme ve stejné sestavě a v plném počtu. Po zkušenostech z minulého školního roku, který jsme ze tří čtvrtin strávili na distanční výuce, jsme připraveni na všechno, ale zdá se, že letošní rok by mohl proběhnout zase normálně, tedy s každodenní docházkou do školy a pravidelnou prezenční výukou. To by bylo fajn, protože vidět se každý den je vážně lepší, než jak to bylo vloni a na jaře. A taky by to znamenalo, že bychom letos skoro určitě jeli na lyžařský výcvik, a na ten se moc těšíme. A taky na školní výlety, jak je známe. Tak ať je letos všechno úplně normální a ať se nám tenhle školní rok po všech stránkách vydaří!

   ŠKOLNÍ ROK 2021/2022   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2020/2021   

Tak nakonec se vše povedlo!

01.07. 2021


Letošní školní rok byl opravdu výjimečný. V září jsme nastoupili do 6. třídy a očekávali jsme, co se na druhém stupni bude dít. Noví učitelé, nové vyučovací předměty a kdoví, co ještě. Ale že se budeme ve škole potkávat přibližně pouhé tři měsíce, asi málokdo z nás čekal.

A tak jsme se museli začít zostra vypořádávat s distanční výukou. Někdy to byl boj, někdy zase pohoda a každý dělal, co uměl. I to, co se teprve naučit musel.

Jedna věc je ale jistá, i když si to možná všichni ještě neuvědomujeme – byli jsme při něčem, co se do této doby ještě nestalo. Je pravda, že to začalo už v loňském školním roce, ale to byla jen malá ukázka. Letos jsme si takové práce „užili“ plně. A tak se můžeme považovat za průkopníky v úplně jiném způsobu výuky na základní škole.

A ještě jedna věc se stala. Kvůli distanční výuce jsme se museli učit nové dovednosti a okamžitě je při školní i domácí výuce používat. To je přesně důvod, proč do školy chodíme – naučit se něco, co bude důležité pro život. A tak nás už teď nepřekvapí, když se budeme muset někdy v budoucnosti vypořádat s videokonferenčním hovorem, s prací na home office a podobně. A někteří z nás taky přišli na to, k čemu jsou doma ty krabičky s anténkami.
Smějící se

Školní rok to byl skutečně neobvykle zajímavý a je dobře, že se nám ho podařilo úspěšně 30. června zakončit. Vysvědčení byla velmi pěkná a přejeme si, aby byly pěkné i právě začínající prázdniny. A těšíme se, až se 1. září zase sejdeme a společně vstoupíme do 7. třídy.

 

Exkurze žáků 6. a 7. třídy na Šumavu

06.10. 2020
Fotogalerie

Fotogalerie

V úterý dne 6. října se žáci naší 6. a 7. třídy zúčastnili velmi zdařilé exkurze do míst centrální Šumavy. Akce proběhla v rámci jednoho z více školních projektů; tentokrát směřoval přímo do volné přírody. Žáci společně s pedagogy navštívili Informační centrum Svinná Lada, které je v gesci Národního parku Šumava se sídlem ve Vimperku.
I přes zpočátku deštivé počasí si žáci velmi zblízka a aktivním způsobem prohlédli nejkrásnější šumavskou slať zvanou Chalupská a také absolvovali celou řadu opravdu zajímavých interaktivních her. Připravenost obou lektorů ze správy NP byla vynikající. Při vyhodnocení této environmentální akce charakterizovaly naše obě třídy exkurzi na Šumavu do regionu Borových Lad jako velmi zajímavou a pro ně přínosnou.
   ŠKOLNÍ ROK 2020/2021   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2019/2020   
   ŠKOLNÍ ROK 2021/2022   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2019/2020   

Shopping

Náš první výlet a rovnou do Boubínského pralesa

   ŠKOLNÍ ROK 2019/2020   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2018/2019   
   ŠKOLNÍ ROK 2019/2020   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2018/2019   

3,2,1 konec školního roku

Konec planety 4.A

Konec planety 4.ADnes 26.6.2019 jsme dostali vysvědčení a všichni pokračujeme za dalším dobrodružstvím jako páťáci. Školní rok utekl vesmírnou rychlostí a doufám, že jste si ho užili jako já. Přeji všem krásné prázdniny, tř.učitelka Markéta Ševčíková

Tělocvik u vody

Šipkovaná za pokladem

Mléčná svačinka

Mléčná svačinka

Mléčná svačinkaDnes jsme si ve škole pochtnali na mléčných výrobcích. Dostali jsme krabici, která byla plná sýrů, mléka, kefírů, cottage sýrů a dalších dobrot. Moc nám chutnalo, více v naší galerii.

Výlet České Budějovice

Úniková čarodějnické hra

Úniková čarodějnická hra

Úniková čarodějnická hra

Dnes 30.4.2019 nás čekalo překvapení. Na tabuli jsme měli napsané pokyny, co máme dělat. Byli jsme rozřazeni do skupinek a v obálkách nás čekal dopis. Naše hra začala. Plnili jsme různé úkoly a poté se napili kouzelného lektvaru, který nás zachránil.

Velikonoční jarmark

Ponožkový den

Ponožkový den Když se dají dvě ponožky patami k sobě, připomínají chromozom X. Jelikož právě jeho porucha způsobuje Downův syndrom, staly se ponožky symbolem Světového dne Downova syndromu. Lidé po celém světě tak 21. března vyjadřují symbolickou podporu lidem s tímto onemocněním nošením rozdílných ponožek.
I naše třída se zapojila.

Jarní výzdoba

Jarní výzdoba

Jarní výzdobaZapojili jsme se do jarní soutěže o nejlépe vyzdobenou třídu na škole. Dneska ráno se ze školního rozhlasu ozvalo, že právě naše 4.třída vyhrála první místo! Školou se otřásl veliký jásot a radost. Více už u nás ve fotogalerii.

Divadlo a tlakohrátky

Divadlo a tlakohrátkyTenhle týden jsme měli divadelní představení na téma Vikingové. Připluli k nám do tělocvičny na svojí lodi, více se podívejte do naší fotogalerie. 
Ve čtvrtek nás čekal edubus, ve kterém jsme prováděli spousta zajímavých pokusů.

EDUBus

Představení - Vikingové

Tělesná výchova na čerstvém vzduchu

Vysvědčení

Naše první bruslení ⛸

Vánoce 2018

Vánoce 2018Dnešní vánoční den jsme si užili, co jen to šlo. Zahájili jsme ho tradiční pohádkou Tři oříšky pro Popelku, při tom popíjeli čaj a jedli cukroví. Netrpělivě jsme čekali, až půjdeme rozbalovat nadílku pod stromečkem. Více v naší fotogalerii.

Vánoční nadílka

Akademie 2018

Vánoční pohlednice odeslány

Vánoční dílny 12.12

Vánoční dílničky

Vánoční dílničkyVe středu 12.12.2018 u nás ve škole probíhalo vánoční tvoření. Děti si vyrobily spoustu výrobků například svíčky, zápichy, čokolínu, oříšek na větvi,.... více se podívejte u nás ve fotogalerii.

Adventní hraní

Adventní hraníDruhou adventní neděli si zahrály Štěkeňské zobcové flétny na adventních trzích pod rumpálem ve Strakonicích. Dopolední vystoupení se nám povedlo a já moc děkuji všem rodičům za dovezení dětí. Také děkujeme za hojnou účast kamarádů a spolužáků.

Den Štědrosti

Rozsvěcování stromu - Štěkeň

Rozsvěcování stromu - ŠtěkeňV neděli 2. prosince se někteří žáci šli podívat na rozsvěcování vánočního stromku ve Štěkni. Žákyně ze 4. třídy dokonce zahrály i koledy na zobcové flétny. Vystoupení se povedlo, i přes nepříznivé počasí. ,, Ať je léto nebo zima, při hraní je vždycky prima.´´ 
Zveme Vás i na další vánoční vystoupení 9.12.2018 ve Strakonicích pod rumpálem v 10 hodin.

Odpočítávání do Vánoc

Poslední plavčo

Už jsou z nás plavci!

Už jsou z nás plavci! Dnes 16.11.2018 jsme byli na posledním plaveckým výcviku. Hodně jsme se zlepšili a vyplavali si mokrá vysvědčení jako kapři a delfíni. Všechny lekce jsme si moc užili, ale tu poslední asi nejvíce. Proběhly závody, kde jsme porovnali své plavecké dovednosti a vystoupali na stupínky vítězů. Poté nás za odměnu čekalo zasloužené volno v podobě tobogánu, výřívky, malého bazénku a plovacích desek. Všichni jsme uplavali alespoň kousek bazénu.

Travel machine

Návštěva hasičů - evakuace

Poplach

Poplach5.11.2018 se po 10 hodině ozvalo ze školního rozhlasu, že se máme evakuovat z budovy školy. Na chodbách byl dým a s paní učitelkou jsme rychle opustili třídu. Vše jsme zvládli za krátký čas a po 9 minutách dorazily hasičské vozy, více u nás v galerii.

Korespondence

KorespondenceDnes jsme dostali dopis od našich nových kamarádu ze Zdislavic. Dozvěděli jsme se něco nového o jejich městysu a také něco málo o jejich zálibách. Už se těšíme, až jim pošleme něco my o Štěkni.

Halloween 2018

Čtení v přírodě

Vlastivěda nás baví

Plavání 21.9

Podpora při pasování prvňáčků

Začalo nám plavání

Tak nám začalo plavání

Tak nám začalo plaváníHurá máme zase plavání :) Už v loňském roce jsme zvládli uplavat hodně metrů, které se budeme snažit přeplavat. Plavání nás všechny moc baví, přesvědčte se sami v naší fotogalerii.

4. třída zahájena

Školní rok 2018/2019 jsme zahájili v plném počtu. Startujeme nové téma - vesmír, který nás bude provázet po celý školní rok. Připoutejte se 3,2,1, startujeme.
   ŠKOLNÍ ROK 2018/2019   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2017/2018   
   ŠKOLNÍ ROK 2018/2019   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2017/2018   

Rozloučení

Milé děti,
děkuji za hezké tři roky s vámi, přeji vám hezké prázdniny a hodně úspěchů ve 4. třídě.
Děkuji také rodičům za výbornou spolupráci a za milé rozloučení v poslední den školy. 

                                              Dana Koubová

Představení - Staré pověsti české

maškarní ples

Takhle se nám vystrojil stromeček

Divadlo

Rozloučili jsme se s plaváním

Mladý záchranář 2017

Mladý záchranář 2017Letos poprvé jsme se aktivně zapojili do akce Mladý záchranář. Pečlivě jsme se připravovali ve všech oblastech a vyplatilo se nám to. V celkovém hodnocení jsme dosáhli skvělého výsledku.

PROUD

PROUDJiž v půlce září jsme navštívili centrum ekologické výchovy PROUD v Hražďovicích. Kromě toho, že jsme se dověděli řadu nových věcí, jsme si i pohráli se zvířaty, která jsou zde chována.

Mladý záchranář

Přírodovědná stanice Horažďovice PROUD

Plavecký kurz ve Strakonicích

Zpátky do školy

Zpátky do školy"Není nač čekat!" Pod tímto heslem jsme zahájili vyučování ve 3. třídě. Všichni jsme se do školy těšili. Hlavně nás potěšila výuka plavání, kterou jsme zahájili už 8. září.
   ŠKOLNÍ ROK 2017/2018   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2016/2017   
   ŠKOLNÍ ROK 2017/2018   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2016/2017   

Výlet na Karlštejn

Výlet na KarlštejnVe středu 17.5.2017 jsme se vypravili spolu s 1. až 4. třídou na školní výlet do Divadla kouzel a magie Pavla Kožíška na kouzelnické představení. Dětem se kouzla moc líbila a možná se naučily i nějaký ten trik a doma si jej vyzkouší. Pa čarování už na nás čekal hrad Karlštejn, k jehož vrcholu jsme dostoupali pěšky. Po cestě na hrad nás vábila spousta lákadel, kterým jsme nemohli odolat a tak se našimi peněženkami prohnal pěkný vítr. Za to jsme si ale udělali radost a přivezli nejen drobné dárečky pro naše blízké, ale také spoustu zážitků třeba z Kaleidoskopu, ve kterém se nám vyobrazovaly jednotlivé korunovační klenoty a královská města. Na samotný závěr jsme si prohlédli muzeum voskových figurín, kde jsme mohli zblízka pohlédnout do očí katovi, ale i králi Karlu IV. Výlet byl báječný a děti nadšené. Tak to má být.

Sladovna Písek

Bovýsek

Bovýsek navštívil 2. třídu

Bovýsek navštívil 2. tříduPo roce k nám opět zavítal panáček Bovýsek, aby dětem připomněl, že zelenina a ovoce patří do našeho jídelníčku.

Čtenářské dovednosti

Čtenářské dovednostiŽáci naší třídy už jsou zdatní čtenáři. Mohou se pochlubit tím, že každý z nich přečetl nějakou jinou knihu, než je čítanka. Proto si právě v současné době zakládají své první čtenářské deníčky. Velmi je to baví. Řada z nich si do deníčku zaznamenává další přečtené knihy. Ty si zapůjčují ve školní nebo obecní knihovně. Inspirací jim byla motivační návštěva dětské knihovny ve Strakonicích.

Vánoční akademie

Vánoční akademiePo dudáckých stopách jsme se vydali na vánočním vystoupení.
Atmosféru předvánoční nálady jsme si užili. Zpívání nás bavilo a už nyní se těšíme na další vystoupení.

Vánoční akademie 2016

čertů plná 2. třída

čertů plná 2. třída

Šmidingerova knihovna

Šmidingerova knihovnaV úterý 1.11. si naše třída udělala malý výlet. Jeli jsme do Strakonic navštívit dětskou knihovnu. Seznámili jsme se se zajímavými knihami pro děti a taky jsme se zasmáli. Paní knihovnice nám totiž četla úryvky z legračních knih. Někteří z nás se rozhodli, ža se stanou členy knihovny, aby si zde mohli knihy také vypůjčovat. Naše návštěva určitě nebyla poslední!

Bovýsek

BovýsekDo naší třídy zavítal Bovýsek. Nejedná se o nového žáka, ten by se k nám asi nevešel. Byl to maskot akce "Ovoce a zelenina do škol". Jako v minulém školním roce se naše škola zapojila do této akce, která podporuje zdravou výživu dětí. Každý pátek dostáváme zdarma "zdravou svačinku", abychom si osvěžili jídelníček.

72 hodin

72 hodinTo jsme my - druháci - nejmladší účastníci celoškolní akce " 72 hodin - Ruku na to !". V rámci této akce jsme uklidili
okolí školy a školní hřiště. To jsme se divili, co všechno lidé odhazují!
   ŠKOLNÍ ROK 2016/2017   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2015/2016   
   ŠKOLNÍ ROK 2016/2017   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2015/2016   

Výlet do krokodýlí Zoo a Pohádkové kovárny

Výlet do krokodýlí Zoo a Pohádkové kovárnyVe čtvrtek 12.5.2016 jsme se se čtvrťáky vydali na školní výlet. Cílem byla krokodýlí Zoo v Protivíně a rovněž Pohádková kovárna v Selibově. V Zoo jsme měli průvodce, který nás zásobil informacemi o krokodýlech, ale také ochotně odpovídal na všetečné otázky dětí. V Zoo nás překvapilo nejen množství krokodýlů, ale také hadi nebo želvy. Za to, že se děti chovaly ukázkově, si mohly pohladit živého malého krokodýlka. Pro mnohé neskutečný zážitek. V Selibově na nás čekaly víly, které se nám po celou dobu skvěle a ochotně věnovaly. Pro děti měly připravenu soutěž, při které děti hledaly na zahradě kovárny soutěžní otázky a za odpověď na ně získaly razítko. Odměnou za vyplněný diplom, jim bylo sladké lízátko. V tematické dílničce ve stodole si děti mohly ozdobit a vymalovat sádrové odlitky a své výtvory odnést domů.

Výlet do krokodýlí zoo a pohádkové kovárny

Dopoledne s dopravní tematikou

Dopoledne s dopravní tematikou

Dopoledne spojené s dopravní tematikou

Divadélko LUK

Divadélko LUK

Divadélko LUK
V pátek 15.4. jsme společně s dětmi z MŠ zhlédli pohádku O Budulínkovi.

Všem se moc líbila.

Připravujeme se na Jarmark

Připravujeme se na Jarmark

Veselé Velikonoce

Naše první vysvědčení

Žáci první třídy si dnes prožili své velké "poprvé". Z rukou třídní učitelky dostali svá první vysvědčení. Všichni měli velkou radost, protože vysvědčení se hemžila samými jednotkami. A nejen to, každý z žáků si domů nesl ještě velkou pochvalu v žákovské knížce.

Veselé vánoce přejí prvňáci

Byl u nás Mikuláš

Usmívající seV pátek obcházel Mikuláš s čerty naši školu. Naštěstí jsme byli všichni hodní, takže nás naše paní učitelka před čerty uchránila.

Byl u nás Mikuláš

  Prvňáčci se dočkali!

  Prvňáčci se dočkali!Na naší škole je již tradicí, že si každá 1. třída zasadí svůj strom. Dočkali se i ti letošní. Tentokrát to nebyl strom, ale keř krásného šeříku.
  Jak je vidět, nebyli na to sami. Za podpory ředitelky školy Mgr. V. Cimrhanzlové se s chutí zapojili i žáci 9. třídy.
  Však jim za to prvňáčci zatleskali.

  Pasování prvňáčků

  Divadélko LUK - O Kačence

  prvňáčci si první den ve škole náramně užili

  Začali jsme zvesela

  Začali jsme zveselaS velkým elánem se zapojili žáci 1. třídy do života školy. Hned první den si zazpívali a naučili se první společnou říkanku.

  Nástěnka

  Online schránka důvěry

  obrázek
  NNTB - NeNech To Být
  Trápí tě něco? Chceš nám důvěrně něco sdělit? Využij tuto anonymní schránku.

  Digitalizujeme školu

  obrázek
  Naše škola je zapojena do projektu „Digitalizujeme školu“ – realizace investice Národního plánu obnovy – komponenta 3.1. V rámci komponenty 3.1 Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace investice přispívá na vybavení žáků digitálními technologiemi pro rozvoj jejich informatického myšlení a digitálních kompetencí a na prevenci digitální propasti.

  Kroužky pro jihočeské děti

  obrázek
  Naše škola je zaregistrována do programu "Pomáháme s kroužky pro jihočeské děti", který podporuje nízkopříjmové domácnosti. Lze čerpat finanční podporu na LVVK (7. ročník) a na poplatek za školní družinu. Příspěvek je možné čerpat za období od 1.9. 2023 do 30.6. 2024. Případné dotazy zasílejte na email: rajtmajerova@zssteken.cz, nebo na tel. č. 606529078

  Doučování žáků

  obrázek
  Podpora doučování žáků ZŠ v rámci Národního plánu obnovy.

  Přijímací řízení do 1. ročníku ZŠ

  Virtuální prohlídka školy

  Jsme škola otevřená rodičům

  obrázek
  Získali jsme certifikát - známku RODIČE VÍTÁNI. Splňujeme kritéria partnerské komunikace a přátelské spolupráce.

  Škola pro demokracii

  obrázek
  Jsme zapojeni do programu.

  Přijímací řízení na SŠ 2023/24

  Aktuální info k přijímacímu řízení na SŠ naleznete v sekci výchovné poradenství

  Ovoce a zelenina/ Mléko do škol

  obrázek

  Aktuální jídelníček

  obrázek
  Vaříme chutně a zdravě.
  www.zssteken.cz

  Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
  HOME
  ZŠ a MŠ Štěkeň
  Slatinská 155
  387 51 Štěkeň
  IČ: 75000521
  ID dat. schránky: j35mh8r
  Ředitelka školy:
  Mgr. Vladimíra Cimrhanzlová
  skola@zssteken.cz
  ZŠ 730 700 144
  ŠJ 730 700 143
  ŠD I.   608 592 907 
  ŠD II.  731 314 668
  ŠD  III. 606 529 078
  MŠ 730 700 142
   

     ZŠ a MŠ Štěkeň www.zssteken.cz

  Created by © 2014 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy