logotyp
Login

Aktuality naší třídy

Plavecký kurz

Plavecký kurz V pátek 22.6. jsme měli poslední plavání.Plavali jsme deset týdnů a za tu dobu jsme udělali neskutečný pokrok.Diky skvělým lektorkam neplavci zvládli uplavat 3 až 10 metrů.Stejne jako ve škole, jsme dostali Mokré vysvědčení. Posledni hodinu jsme si užili hrátky na tobogánu a na dětských atrakcích spojené s bazénem.Vsichni jsme si to moc užili a teď se můžeme pomalu těšit na prázdniny

Školní výlet na zámek Blatná - prohlídka zámku, výstava lega

Školní výlet na zámek Blatná - prohlídka zámku, výstava lega

Ve středu 8.6.2022 se naše třída vydala na školní výlet. Naším cílem byl zámek Blatná a jeho prohlídka. Zámecká zahrada, kterou okupují nádherní pávi a věčně hladoví daňci a rovněž úžasná, hravá výstava Lega, která zaujala všechny děti. Naším průvodcem zámeckými komnatami byla velmi milá paní, která výklad o historii zámku pojala přiměřeně věku našich dětí tak, aby je zaujal. Děti se vyptávaly na obyvatele zámku a aktivně se zapojily do jednoduchého kvízu.

Po prohlídce následovala chvilka oddechu v herně s Legem. Děti si nejdříve prohlédly výstavu, která jistě předčila jejich očekávání. K vidění bylo třeba sídliště i s nájemníky jednotlivých bytů, do podrobna složené z kostiček této stavebnice. Motorky, auta, figurky ze Star wars, zámek Červená Lhota a mnoho dalšího. Pak se děti vrhly na samotné skládání a tvoření podle své fantazie, která opravdu neznala mezí.

Dalším programem našeho školního výletu byla zámecká zahrada a její zvířecí čtvernozí a dvounozí obyvatelé. Daňci čekali na pohlazení od dětí, stavěli se vzorně do objektivů a nechali se vděčně zvěčňovat, jako by to měli natrénované. Zámečtí pávi zase ukázkově roztahovali své načepýřené ocasy a pyšně se před dětmi předváděli.

Před odjezdem jsme navštívili prodejnu COOP na náměstí, kde děti utrácely za vše možné. Od drobných upomínkových předmětů a dárků pro blízké a rodinu, po suvenýry, které samozřejmě každý nutně potřeboval.

Den dětí

Den dětí 1.6.2022,den,který patří dětem.Ani jinak to nebylo u nás ve škole.Naše třída si na "svůj" den zahrála přátelský turnaj ve vybíjené se 4.třídou.Počasí nám přálo a všichni si to moc užili.Odměnou pro nás byla vanilkovo-meruňková zmrzlina na které jsme si moc pochutnali.Tento den jsme pak zakončili v zámecké zahradě.

Velikonoční jarmark 11.4.2022

Velikonoční jarmark 11.4.2022Po dlouhé pauze se konečně naše škola dočkala velikonočního jarmarku. Který se uskutečnil 11.4.2022 v areálu školy. Žáci tvořili doma, ale i ve škole různé výrobky, které potom prodávali. Velké dík patří také rodičům, kteří sesnažili dětem pomoci při vytváření. Kupující si mohli zakoupit různé velikonoční zápichy, výrobky z keramiky, papírové věnce, ale také ručně šité tulipány nebo srdíčka.

Ochutnávka exotického ovoce 17.2.2022

Ochutnávka exotického ovoce 17.2.2022Ve čtvrtek 17.2.2022 jsme měli možnost ochutnat 4 druhy exotického ovoce.Mango,avokádo, kiwi,mozzarelu (bílá ředkev). Pro nás méně známé mango a avokádo nám chutnalo.Kiwi známe,ale nejvíce jsme si pochutnali na mozzarele čili bílé ředkvi.

Projektový den ve škole Šití v lidové tvorbě

Projektový den ve škole Šití v lidové tvorběDruhý únorový pátek nás navštívila paní Jana Hrdinová. Pani Hrdinová nás provázela celé dopoledne Šitím v lidové tvorbě. Ukázala nám vlastní tvorbu krojů a také jsme si vyzkoušeli sami něco ušít. Domů jsme si odnášeli pytlík na pečivo.

Den černé barvy

Den černé barvyPoslední týden v lednu se na naší škole konal tzv. Duhový týden. Každý den ve znamení jiné barvy. Nejvíce jsme se těšili na pátek, který byl "dnem černé barvy." Avšak, bohužel, toho dne jsme se nedočkali, neboť jsme museli být už od čtvrtka v karanténě. Všechny nás to moc mrzelo.
Nicméně, bylo nám přesto nabídnuto zažít tento den dodatečně, ve čtvrtek 10. února. Udělalo nám to ohromnou radost a většina z nás přišla v ten den v černém oblečení. Někteří si přinesli i černé brýle. Všem to moc slušelo a někteří z nás vypadali obzvlášť drsně.

Vánoce ve škole 2021

Vánoce ve škole 2021Vánoce ve škole 2021
Vánoce.Nejkrásnější období celého roku. Proto jsme si i my Vánoce ve škole udělali krásné. Navodili jsme si vánoční atmosféru v podobě vánočních pohádek, pití čaje s vánočním cukrovím a samozřejmě nesměly chybět dárky. Z těch jsme měli největší radost. A na závěr jsme si se sborem naší školy zazpívali koledy. Prostě jsme si to v této nelehké době moc užili.

Halloweenský den 2.11.2021

Halloweenský den 2.11.2021V úterý 2.11. se žáci naší školy proměnili ve strašidelné postavy.V naší třídě do lavice usedl netopýr,kostlivec, čarodějnice i zlý vlkodlak.

72 hodin

72 hodinV pátek 15.10. jsme se zúčastnili úklidu okolí našeho bydliště.Naše třída uklízela okolí fotbalového hřiště.Za odměnu jsme dostali malinovku a od paní učitelky odměnu za naši práci v podobě náramků,tužek a hlavně píšťalky,které jsme museli hned vyzkoušet.

Podzim je tu

Podzim je tuPodzim patří mezi příjemné a barevné období. A proto jsme se rozhodli, že si ten podzim malinko necháme vpustit do 3. třídy. Nasbírali jsme si přírodniny, z kartonu vystřihli kruh, který jsme nabarvili a při pracovních činnostech si vyrobili krásné podzimní věnce.

Slavnostní otevření víceúčelového hřiště 24.9.2021

Slavnostní otevření víceúčelového hřiště 24.9.2021V pátek 24.9.2021 proběhlo slavnostní otevření víceúčelového hřiště nad naší školou. V rámci tohoto otevření si děti mohly i na tomto hřišti zasportovat.Nase třída si zaskalala do dálky a také si vyzkoušela člunkový běh.Vítězove dostali sladkou odměnu.
   ŠKOLNÍ ROK 2021/2022   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2020/2021   

Nástěnka

Aktuální plán práce

Sledujte aktuální plán práce tohoto měsíce.

Přijímací řízení na SŠ 2022/2023

Aktuální info k přijímacímu řízení na SŠ 2021/2022 naleznete v sekci výchovné poradenství

Přijímací řízení do 1. ročníku ZŠ

Kritéria pro přijetí žáků do 1. ročníku ZŠ 2021/2022 - viz. Úřední deska.

Virtuální prohlídka školy

Jsme škola otevřená rodičům

obrázek
Získali jsme certifikát - známku RODIČE VÍTÁNI. Splňujeme kritéria partnerské komunikace a přátelské spolupráce.

Škola pro demokracii

obrázek
Jsme zapojeni do programu.

Ovoce a zelenina/ Mléko do škol

obrázek

Aktuální jídelníček

obrázek
Vaříme chutně a zdravě.
www.zssteken.cz

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
HOME
ZŠ a MŠ Štěkeň
Slatinská 155
387 51 Štěkeň
IČ: 75000521
ID dat. schránky: j35mh8r
Ředitelka školy:
Mgr. Vladimíra Cimrhanzlová
skola@zssteken.cz
ZŠ 730 700 144
ŠJ 730 700 143
ŠD 721 174 864
ŠD 728 233 132
MŠ 730 700 142
 

Kontakt
Formuláře ke stažení
Mapa stránek
Napište nám
Kniha návštěv
   ZŠ a MŠ Štěkeň www.zssteken.cz

Created by © 2014 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy