logotyp
Login

Aktuality naší třídy

Hezký den

V pátek 31. května jsme oslavovali Mezinárodní den dětí. Naše škola nám umožnila tento den prožít ve sportovním duchu. My druháci jsme se utkali se třeťáky ve vybíjené. Házeli jsme také míčkem na cíl a překonávali jsme překážkovou dráhu. Za vítězství ve vybíjené jsme odbdrželi sladkou odměnu. Byl hezký den, tak jsme si udělali ještě malou procházku na náves. Báli jsme se děště, ale nezmokli jsme. Když si prohlédnete fotky  v naší galerii, určitě s námi souhlasíte, že ten den se nám všem vydařil.

Veselé krabice

Veselé krabiceV naší třídě rádi něco vyrábíme. Tentokrát jsme si užili krásnou práci. Vyráběli jsme "veselé krabice". Pracovali jsme ve skupinách a zvolili jsme si vlastní téma. Vznikly tak krabice na téma : Rybník, Louka, Moře a Vesmír. Stříhali jsme, lepili a přidávali různé doplňky. Bylo těžké vybrat tu nejhezčí, tak nám v tom pomohly paní učitelky ze druhého patra. Každá z nich přidělila své body podle vlastního uvážení. Vítězem se stala krabice Louka, ale i ostatní se všem líbily. Měli jsme radost, že se naše práce líbila a radovali jsme se i z odměny, kterou jsme dostali od paní učitelky.

Ochutnávka ovoce

Ochutnávka ovoceDíky dlouholetému projektu Ovoce a zelenina do škol, máme možnost každý týden ochutnat nějaké ovoce i zeleninu. Tentokrát jsme měli příležitost se blíže seznámit s různými odrůdami jablek. Jednalo se o odrůdy Golden Delicius, Braeburn, Red Prince a granátové jablko. Ochutnali jsme všechny druhy a nejvíce nám zachutnala odrůda Red Prince. Ale i ostatní  byly prima.

Školní výlet

Školní výletKdyž se vyjede na školní výlet, je to neklamné znamení, že se blíží konec školního roku. Naše třída se začátkem května vydala  na hrad Švihov.  Většina žáků tam ještě nebyla, proto jsme se moc těšili. Obdivovali jsme vnitřní expozice hradu, zaujala nás hlavně zbrojnice a vyprávění o hradu. Protože se tu také natáčela známá pohádka Popelka, měli jsme možnost si prohlédnout vzpomínkové předměty na její natáčení. Počasí bylo nádherné a my jsme si výlet velmi užili.

Maňásci jsou naši kamarádi

Maňásci jsou naši kamarádiV hodině čtení jsme si vyprávěli o tom, jak to chodí ve skutečném divadle. Dostali jsme nápad, abychom si také nějaké divadlo zahráli. Každý z nás má doma nějakého maňáska, tak jsme se rozhodli, že budeme hrát s maňásky. Tak vznikla pohádka, kterou jsme si společně vymysleli: O pejskovi, kterému se ztratil páneček. Opuštěný pejsek jde světem a hledá svého pána. Potká cestou spoustu zvířátek, která se mu snaží pomoci. Společně se jim podařilo pánečka najít a pohádka měla šťastný konec.

Chvilky na školní zahradě

Chvilky na školní zahraděHezké počasí nás vylákalo na školní zahradu, abychom si prohlédli, co všechno tu roste. Také jsme si vyzkoušeli, jak se má o záhonky pečovat. Vyhledávali jsme plevel a některé záhonky jsme vyčistili. Zbytek času jsme si užili u naučných tabulí, které jsou zde instalovány. Nejoblíbenější bylo pexeso.

Velikonoční jarmark

Velikonoční jarmarkPoslední školní den před velikonočními prázdninami proběhl ve znamení tradičního jarmarku. Sami jsme vyrobili různé jarní dekorace, ale hlavním dodavatelem zboží byli hlavně naši rodiče. Jejich zásluhou byla nabídka velmi široká, jak můžete vidět na snímku. Patří jim velké poděkování. Utržené peníze využijeme na úhradu výletu, až bude končit školní rok.

Máme rádi pohádky

Máme rádi pohádkyPři výuce čtení jsme prožili týden s pohádkami. V Čítance pro nejmenší jsme si vybrali pohádky, které znali už  naši rodiče. Např. O zlé koze, Ferda Mravenec, Maxipes Fík, Křemílek a Vochomůrka, Hrnečku, vař. Pohádky se nám moc líbily, naučili jsme se je vyprávět a dokonce jsme společně vymysleli pohádku O zatoulaném peru. Ve skupinách jsme pak vymýšleli další pohádky o obyčejných věcech. Jak můžete vidět v naší fotogalerii, práce nás hodně bavila. Také jsme si užili malování obrázků k pohádce Ferda Mravenec.

Vlk také přišel . . .

Vlk také přišel . . .A s vlkem další "bytůstky". Ptáte se kam? No přece pro vysvědčení, vždyť je 31. leden! Vlastně si všichni vyzvedli zatím jen výpis. Všechny známky, které tam jsou, se objeví na hlavním vysvědčení na konci školního roku. Podle šťastných tváří poznáte, jak to dopadlo. Všicni za 1, můžete blahopřát! Další obrázky najdete ve fotogalerii.

Ochutnali jsme exotické ovoce

Ochutnali jsme exotické ovoceNaše škola již několik let využívá program "Ovoce a zelenina do škol". V rámci této akce si každý týden pochutnáváme na různých plodech. Tento týden to proběhlo trochu jinak. Měli jsme k dispozici několik druhů exotického ovoce a z každého jsme ochutnali. Připomněli jsme si, jak chutná kiwi, nashi, granátové jablko a avokádo. A že nám chutnalo! Další obrázky najdete ve fotogalerii.

Vánoční nálada

Vánoční náladaPoslední den školy v roce 2023 byl pro nás trochu neobyčejný. Naše milá třída nebyla pro tento den místem, kde se učíme a prožíváme všední dny plné práce. Zavonělo tu cukroví, zasvítil nám stromeček a my jsme na okamžik zapomněli, že jsme ve škole.  Měli jsme dobrou náladu a těšili jsme se na prázdniny. Poznáte to z obrázků v naší fotogalerii.  Až se sem zase vrátíme,  bude se psát rok 2024. Přejeme všem do nového roku hodně zdraví a osobních úspěchů!

Vyhráli jsme !

Vyhráli jsme !V předvánočním čase vyhlašuje žákovský parlament každoročně soutěž o nejlépe vyzdobenou třídu. Každý z nás tedy něco přinesl, abychom si zkrášlili naši milou třídu. Vyrobili jsme vánoční řetězy, namalovali obrázky, přinesli vánoční ozdoby a instalovali světelné řetězy. A výsledek se dostavil. Nejen, že se nám v hezky vyzdobené třídě lépe pracovalo, ale dokonce jsme letos tuto soutěž vyhráli. Máme z toho velikou radost a sladkou odměnu si užijeme. Kdo je zvědavý, jak to u nás vypadalo, může si prohlédnout naši fotogalerii.

S čerty byly žerty

S čerty byly žertyS napětím a strachem jsme očekávali v úterý 5. prosince příchod Mikuláše a čertů. Už řinčení zvonů a křik na chodbě školy nevěstily nic dobrého. Někteří z nás hledali ochranu u paní učitelky. Utěšil nás i Mikuláš, když nám přinesl drobné dárky. Čerti byli strašidelní, ale nakonec jsme si je také užili.

Kdo je Tonda Obal?

Kdo je Tonda Obal?Pokud vás napadlo, že je to náš nový spolužák, není tomu tak. Nejedná se o osobu, ale o projekt, který je zaměřen na třídění odpadu. Díky tomuto projektu jsme v úterý 21. listopadu prožili hezkou hodinku, kdy jsme si zopakovali, kam který odpad patří. Vždyť nám také záleží na ochraně našeho životního prostředí!

Den strašídel

Den strašídelDo školy přišla strašidla. Naštěstí to bylo jen jeden den - 31. října. Žáci tak oslavili Halloweena. Naši třídu zaplavily masky duchů, koster a dalších strašidel.V celé škole proběhla soutěž o to, které strašidlo je nejoriginálnější. Naš duch, za kterým se skrýval spolužák Jaroslav Hrdina, se umístil mezi nejlepšími maskami. A jak vypadala další strašidla? Nahlédněte do naší fotogalerie.

Máme rádi podzim

Máme rádi podzimNa podzim se naše okolí barví do zářivých barev. Na každém kroku se nám nabízejí různé tvary a barvy listů. Využili jsme toho a listy jsme si vylisovali. Vybrali jsme ty nejhezčí a proměnili jsme je do tvarů zvířátek. Další obrázky si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Podzimní úklid

Podzimní úklidKaždý rok se naše škola zapojuje do akce "72 hodin". Tato akce je zaměřena na úklid přírody. Naše třída se rozhodla, že půjde uklízet do zámeckého parku a jeho okolí. Kromě drobných papírků a nedopalků cigaret jsme v houští objevili i několik  PET lahví. Bylo pěkné počasí a my jsme si na našem oblíbeném místě užili hezké dopoledne.

Už jsme druháci

S velkým nasazením a s chutí do práce jsme zahájili druhý ročník. Líbí se nám naše třída a jsme rádi, že jsme na patře, kde máme kamarády. Těšíme se na všechno nové, co nás ve druhé třídě čeká.

Nástěnka

Online schránka důvěry

obrázek
NNTB - NeNech To Být
Trápí tě něco? Chceš nám důvěrně něco sdělit? Využij tuto anonymní schránku.

Digitalizujeme školu

obrázek
Naše škola je zapojena do projektu „Digitalizujeme školu“ – realizace investice Národního plánu obnovy – komponenta 3.1. V rámci komponenty 3.1 Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace investice přispívá na vybavení žáků digitálními technologiemi pro rozvoj jejich informatického myšlení a digitálních kompetencí a na prevenci digitální propasti.

Kroužky pro jihočeské děti

obrázek
Naše škola je zaregistrována do programu "Pomáháme s kroužky pro jihočeské děti", který podporuje nízkopříjmové domácnosti. Lze čerpat finanční podporu na LVVK (7. ročník) a na poplatek za školní družinu. Příspěvek je možné čerpat za období od 1.9. 2023 do 30.6. 2024. Případné dotazy zasílejte na email: rajtmajerova@zssteken.cz, nebo na tel. č. 606529078

Doučování žáků

obrázek
Podpora doučování žáků ZŠ v rámci Národního plánu obnovy.

Přijímací řízení do 1. ročníku ZŠ

Škola pro demokracii

obrázek
Jsme zapojeni do programu.

Přijímací řízení na SŠ 2023/24

Aktuální info k přijímacímu řízení na SŠ naleznete v sekci výchovné poradenství

Virtuální prohlídka školy

Jsme škola otevřená rodičům

obrázek
Získali jsme certifikát - známku RODIČE VÍTÁNI. Splňujeme kritéria partnerské komunikace a přátelské spolupráce.

Ovoce a zelenina/ Mléko do škol

obrázek

Aktuální jídelníček

obrázek
Vaříme chutně a zdravě.
www.zssteken.cz

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
HOME
ZŠ a MŠ Štěkeň
Slatinská 155
387 51 Štěkeň
IČ: 75000521
ID dat. schránky: j35mh8r
Ředitelka školy:
Mgr. Vladimíra Cimrhanzlová
skola@zssteken.cz
ZŠ 730 700 144
ŠJ 730 700 143
ŠD I.   608 592 907 
ŠD II.  731 314 668
ŠD  III. 606 529 078
MŠ 730 700 142
 

   ZŠ a MŠ Štěkeň www.zssteken.cz

Created by © 2014 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy