logotyp
Login

Archiv ŠD

Opékání špekáčků se školní družinou

Opékání špekáčků se školní družinouV pondělí 16.10. 2023 jsme využili ještě krásného podzimního odpoledne a na novém ohništi na školní zahradě jsme si opekli špekáčky, chléb, avšak největší pochutinou byly opečené marshmallow. Každý měl svůj styl opékání, někomu stačilo opéct špekáček jen lehce, jiný zase opékal pořádně dozlatova, všichni ale byli s výsledkem svého kulinářského snažení spokojeni a ptali se, kdy bude další opékání.

Více fotografií v galerii ŠD. 

Naučná stezka Tůně u Hajské

Naučná stezka Tůně u HajskéV úterý 13.6. 2023 se 4. a 5. ročník v rámci ŠD vypravili na naučnou stezku Tůně u Hajské, která patří mezi přírodní památky. Jedná se o jediněčné místo, které tvoří až 3 desítky tůní a mokřadů, a ve kterém se vyskytují vzácní živočichové a rostliny. Na pěti informačních tabulích jsme se seznámili se zdejšími živočichy a rostlinami, které jsme si zapisovali do pracovních listů. Po celou dobu nás doprovázelo krásné počasí, takže jsme si mohli smočit i nohy v řece Otavě a zamávat jedoucím vodákům.

Více fotek naleznete ve Fotogalerii ŠD.

Vánoční dílničky v muzeu Strakonice

Ve čtvrtek 8.12. jsme s dětmi uskutečnili již druhé vánoční dílničky v strakonickém muzeu. Pod vedením zkušené lektorky, paní Mgr. Prokopcové, si děti vyrobily malý dáreček - klíčenku ze smršťovací fólie a ještě ozdobičku na stromeček. Pracovaly pečlivě a opravdu si daly záležet. K dispozici měly fólii, na kterou obtiskly svůj vybraný motiv, který následně vybarvily fixami. Když měly hotovo, paní lektorka dala fólii na plech zapéct. A pak přišlo to kouzlo. Fólie se začala nejdříve kroutit, pak zase narovnávat a zmenšovat. Děti vše pozorně sledovaly z bezpečné vzdálenosti. Domů si každé dítě odneslo svoji klíčenku v podepsaném sáčku. Po skončení dílniček jsme si prohlédli vystavené Betlémy ze dřeva, těsta, papíru i keramiky. Pak jsme se šli podívat na výstavu stromečků do ambitu Kapitulní síně. Cestou na autobus jsme si prošli ozdobené a osvětlené město, snědli pizzu i kebab a spokojeně se vrátili domů.

Školní mistrovství ve stolním fotbale

Školní mistrovství ve stolním fotbaleVe školních družinách se uskutečnilo mistrovství ve stolním fotbale. Zúčastnily se ho děti ze 3., 4., 5. třídy. Přihlásilo se 24 hráčů, kteří se ze základních skupin museli kvalifikovat až do finále. Třetí místo vybojoval Štěpán Fiala z 5. třídy, který zápasil s Julií Ruso ze 4.třídy, která se jako jediná dívka, probojovala až do semifinále. Boj o první místo svedl Lukáš Bečvář z 5. třídy a Martin Chabr ze 3.třídy. Po napínavém duelu, kteří všichni s napětím sledovali, se stal vítězem Lukáš Bečvář. Všichni tři finalisté obdrželi medaile, diplomy, nafukovací míče, propisky, ostatní dostali malou sladkou odměnu.

Halloweenský rej

Halloweenský rej

V pátek 21.10 se konal ve školní družině konal  „Halloweenský rej". Akce se zúčastnilo mnoho duchů, čarodějek a dalších děsuplných strašidýlek. Děti soutěžily v týmech, zvolily nejpovedenější masku a zatančily si na hudbu. Všichni si to moc užili a na závěr dostal každý malou  odměnu za účast. Fotky z této akce můžete vidět ve fotogalerii školní družiny.

Pouštíme draky

Pouštíme draky

Děti z družiny využily pěkné říjnové dny a vydaly se společně pouštět draky. I přesto, že počasí úplně nepřálo, chvilkové poryvy větru nakonec vznesly draky k obloze. Děti, které si draky nepřinesly, měly mezitím možnost zahrát si kopanou. Celkově se pouštění draků velice povedlo a děti si tak užily krásný podzimní den.

Ve čtvrtek 8.9. jsme měli ve spolupráci s DDM Strakonice pro děti z ŠD připravené zábavné soutěžní a vědomostní odpoledne. Děti se naučily orientovat v mapě a v dalším úkolu zjistily, jak je důležitá ochrana přírody. Seznámily se s morseovkou, zapsaly text a vyluštily zašifrovaný vzkaz. Některé z dětí ještě stihly postavit stan na školní zahradě, pak nám ale akci překazil déšť a úkoly se přesunuly do družiny. Nic to neubralo na náladě zažít něco nového. Ve družině pak pokračovalo zábavné hraní a učení, třeba několika různých druhů uzlů nebo umět poskytnou první pomoc. Na chodbě školy se na závěr odehrával lítý boj ve střelbě z luku a praku na terč. Velké poděkování patří všem lektorům ze strakonického DDM, z oddílu Vodáka, za skvělou připravenost celého dopoledne a bezvadnou náladu, kterou předali našim dětem. Začátek nového školního roku se opravdu vydařil, děti ztratily zábrany a při týmové hře našly nové kamarády. - Vychovatelky ŠD.

Školní rok 2021/2022

... Uteklo to jako voda a už je tu další nový školní rok. Loňský rok nám sice moc nepřál, ale o to víc bychom toho chtěli stihnou v tom letošním. Nejprve jsme se všichni po prázdninách hezky přivítali, seznámili se s novými kamarády, ujasnili si pravidla a řekli si, co bychom v tom letošním roce chtěli dokázat. A rozhodně nezahálíme.
Hned ke konci září si děti v ŠD z 1. a 2. třídy vyzkoušely stát se malým řidičem. V úterý 21.9. nás navštívily v rámci projektového odpoledne v ŠD policejní mluvčí z Policie ČR pro oblast Strakonicko, por., Mgr. Jaromíra Nováková a tisková mluvčí Městské policie ve Strakonicích, strážník Jaroslava Krejčová. Děti si do školy vzaly koloběžky a na dopravním hřišti, které nám zapůjčilo písecké DDM si mohly vyzkoušet různé dopravní situace. Děti si s nadšením vyslechly přednášku o dopravních značkách a o situacích, které je mohou potkat v silničním provozu.
V říjnu nás čeká krásně strašidelný svátek Halloween. Už teď se na něj všichni těšíme a zdobíme si naši družinu do tajemna. Malujeme strašidelné hrady, tiskací technikou vytváříme duchy, klobouky, netopýry a čarodějnice. Děti to moc baví a o zábavu tedy není nouze. Zatím nám také přeje počasí, chodíme tedy každý den ven. Máme krásné víceúčelové hřiště, kde se děti umí pořádně vyřádit. Na procházkách nasbíráme podzimní plody a listy a využíijeme je k našemu tvoření. Rádi bychom také vypustili draky do oblak až bude foukat pěkný vítr. A když nám nebude přát počasí, zbyde nám alespoň víc času na tvoření. 
Listopad je smutný měsíc. Příroda se zahaluje a počasí bývá nestálé. To ale neplatí pro naši družinu. O to víc si kolem sebe uděláme krásno a chmurné myšlenky se k nám nedostanou. Když nebudeme moct jít ven, budeme dovádět v tělocvičně. Také začneme připravovat dárečky do školní akademie a pomalu se připravovat na Vánoce.
V prosinci napíšeme dopis Ježíškovi, celý měsíc budeme soutěžit v plnění vánočních úkolů. A pak už se jen budeme těšit na ten krásný večer plný překvapení. 
Po Vánocích nás přivítá leden. Zimní měsíc plný sněhu a ledu. Budeme dovádět v zaváté krajině, stavět sněhuláky a jezdit z kopce na lopatách. Také vyrobíme zobání pro ptáčky a budeme chodit pozorovat spící přírodu. Na konci měsíce nás ještě čeká karneval v maskách. 
V únoru je všude kolem nás plno zábavy. Probíhají masopustní veselice a i u nás si vyrobíme karnevalové masky. Klauni a zvířátka nás budou pozorovat ze všech koutů naší družiny.   
Pak už se pomalými krůčky blíží jaro. A už je tu březen. Při vycházkách budeme opatrně našlapovat, abychom zimní spáče neprobudili ze snění moc brzo. Výtvarně zpracujeme všechnu tu krásu kolem nás. Čeká nás spousta práce, jelikož se příroda probouzí a všude začíná nový život. Velikonoční jarmark se kvapem blíží, a tak máme co dělat. Čeká nás i zápis budoucích prvňáčků a my pro ně vyrobíme a vytvoříme spoustu dárečků, abychom jim vstup do školy krásně zpříjemnili.  
S dubnem jsou většinou spojené Velikonoce a noc čarodějnic. Na Velikonoční jarmark se těšíme už od února a máme plnou hlavu nápadů. Voláme jaro a zaháníme zimu. Kolem nás to pučí, rodí se nová mláďata a všichni jsme v plné síle. Na konci měsíce si zařádíme a budeme doufat, že se všichni po té tajuplné noci sejdeme ve škole. 
Svátek maminek slavíme v květnu. Víme, co pro nás naše maminky znamenají a chceme pro ně to nejlepší. Dáme se do tvoření přáníček, kytiček i srdíček. Fantazii se meze nekladou a každý tvoří podle svého. 
Červen je poslední měsíc ve škole. Blíží se prázdniny a my máme plnou hlavu léta a volnosti. Těšíme se na prázdniny, povídáme si, kde je budeme trávit, ale zároveň nezapomínáme na svoji bezpečnost. Víme, že léto je plné nástrah i nebezpečí. Zopakujeme si pravidla bezpečného chování o prázdninách a pak se krásně rozloučíme a frrrr ze školy.
Tak zase ahóóó v září.

Bc. Šímová Monika - vychovatelka ŠD /I. oddělení/

Školní rok 2020/2021

Tento rok byl pro všechny žáky opravdu vyjímečný. Nové žáčky přivítala první školní den paní ředitelka a pan starosta na zahradě naší školy, kde pro ně a jejich doprovod byl připraven party stan. Prvňáčci si poté prohlédli svoji třídu a hned druhý den se začali pilně učit. Sotva se trochu rozkoukali, přešli na online výuku, kterou ale hravě zvládli pod vedením své paní učitelky Ivy Loubalové. I na druháčky čekala spousta nových změn. V březnu minulého roku museli opustit své školní lavice i kamarády a učili se z domova přes internet. Pro všechny to bylo velmi náročné. V září si pro ně ve druhé třídě přichystala milé přivítání nová paní učitelka Lucie Kořánová a hned se z nich stali kamarádi.

I v družině se snažíme, aby děti o nic nepřišly. Povídáme si spolu, hrajeme si, chodíme na vycházky po okolí školy i do blízkého lesa, který je pro nás plný tajemna. Stavíme sněhuláky a připomínáme si svátky a tradice, které v roce nastanou.
V září byli prvňáčkové pasováni na opravdové školáky, a s tím byla spojena i bojová výprava za drakem, ve které děti převedly svou statečnost.
Říjen i část listopadu narušila pandemie a děti přešly na povinnou distanční výuku. 18. listopadu se děti hned po návratu do školy zapojily do přípravy na Vánoce.
Prosinec byl kouzelný. Nejprve za námi přišel čertík a přinesl pytel dárečků. Zasedli jsme ke společnému stolu a měli hostinu. Děti pak v družině vyrobily domů k Vánocům přáníčka se zlatou rybičkou, která určitě plní přání a dřevěného sněhuláčka s pletenou čepičkou. Když jsme nemohli zpívat, alespoň jsme poslouchali koledy a těšili se na Ježíška.

A je tu rok 2021. Celý leden byl v očích dětí plný očekávání vysvědčení. A nejen to. Víme, že v lednu začíná období masopustního veselí a maškarního dovádění. Jelikož nemůžeme uspořádat náš tradiční karneval v tělocvičně, udělali jsme si v únoru před jarními prázdninami maškarní ve třídě se spoustou soutěží. Užili jsme si ho báječně. Vyzdobily jsme chodbu školy, naši třídu i okna klauny, kteří se na nás každý den okatě usmívali.                                                                                        Po jarních prázdninách skončilo masopustní období a na popeleční středu jsme se vrhli na jarní výzdobu. Sluníčko nám při tom pomáhalo a práce nám šla pěkně od ruky. Družina i její okolí vykvetla jako zahrádka, objevili se motýlci i berušky. A spousta dalších dekorací, které k jaru neodmyslitelně patří. Hned jak sluníčko zaťukalo svými paprsky na naše okna, zlepšila se nám všem nálada a máme plno chutě do práce.

Bc. Šímová Monika - vychovatelka ŠD /I. oddělení/ 

   ŠKOLNÍ ROK 2020/2021   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2019/2020   

Školní rok 2019/2020

Po prázdninách jsme se v družinách opět sešli v hojném počtu a hned jsme se dali do pilné práce. Máme toho na letošní rok přichystaného opravdu hodně. 
V září se přivítáme s novými spolužáky a pomůžeme jim lépe se začlenit do našeho kolektivu. Pak nás čeká drakiáda, která bude tradičně na fotbalovém hřišti. Budeme chodit ven na procházky, malovat, vyrábět, zkrátka tvořit.
Říjen je  ve znamení strašidel a strašáků. Vyrobíme si Halloweenské lucerničky nebo dušičky a budeme se krásně bát. Našimi výtvory vyzdobíme celou družinu.
V listopadu se pomalu připravujeme na Vánoce, tvoříme z přírodních materiálů, vyrábíme dárečky na Vánoční akademii, připomínáme si pranostiky a vyprávíme legendu o Sv. Martinovi. Učíme se dělit se s kamarády.
A je tu prosinec a s ním nejkrásnější svátky v roce - Vánoce. Píšeme dopis Ježíškovi a přejeme si nové hračky do družiny. 5. prosince nám zaklepe na dveře Čert, Mikuláš a Andílek, aby nás podarovali drobnostmi, ale jen pokud jsme byli hodní. Pak si zasoutěžíme ve Vánočním kvízu, kde vítězem je opravdu každý.
V lednu vládne přírodě  zimní královna. Doufejme, že bude sníh, abychom si mohli dosyta užívat zimních radovánek: bobování na blízkém svahu nebo stavění sněhuláka. Při vycházkách do přírody budeme pozorovat stopy zvířat ve sněhu. A když nám počasí nebude přát, alespoň si namalujeme zimní krajinu a obrázky si vystavíme v družině. 
A je tu Únor. Převlékneme se do kostýmů a v tělocvičně to pořádně rozjedeme. Budeme tančit, hrát si, plnit úkoly a soutěžit. Naším karnevalovým sponzorem je již několikátý rok pan Cais, který má pro nás všechny připravenou sladkou tečku na závěr. Mňam.
Březen je měsíc knihy. Povídáme si o knihách, jakou máme nejraději nebo jakou právě čteme. Už víme, kdo je to autor nebo ilustrátor.  Venku pozorujeme probouzející se přírodu a mláďata. Vyneseme Moranu k jezu a za mohutného jásotu a křiku ji vhodíme do vody. Pak přivoláme písničkami jaro a do mašliček zavážeme svá tajná přání.
V dubnu máme pohádkový zápis, při kterém přivítáme budoucí prvňáčky, to to uteklo. Pak vytvoříme něco malého a drobného do Velikonočního jarmarku, který má v naší škole velkou tradici a stává se stále oblíbenějším. Na konci dubna svoláme čarodějnický sněm a užijeme si Valpuržinu noc.
Květen - svátek Matek. Vyrobíme přáníčka pro naše milované maminky a povíme si, jaká ta naše maminka vlastně je. Připomeneme si i Den rodiny. 
A je tu červen, kdy nás čeká tradičně netradiční sportovní olympiáda. Na školním hřišti si připomeneme pravidla silničního provozu, popíšeme správně kolo, naučíme se poznávat jedlé i jedovaté houby a zasportujeme si. A pak už jen huráááá, prááááázdniny.

Bc. Šímová Monika - vychovatelka ŠD /I. oddělení/
   ŠKOLNÍ ROK 2019/2020   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2018/2019   

Duhový týden

Duhový týden

Máme na 2 týdny slečnu praktikantku

Děti si ji hned oblíbili, umí hrát kvarteto  S holčičkama stavěla domeček pro LPS Kuba, Honza a Vítek postavili dřevěného robotaa Michalka má skvělou trefu

Den matek

Den matek Tuto neděli, 12. května mají naše milované maminky svátek. Vyrobili a ozdobili jsme pro ně z lásky a jako poděkování přáníčka se srdíčkem. Dali jsme si všichni velmi záležet. Naše maminky jsou pro nás vším, protože o nás pečují, starají se o nás a vytváří nám krásný a útulný domov. Děkujeme maminky za Vaši lásku. Máme vás moc rády.

Čarodějnické dovádění

Čarodějnické dováděníVe středu 24.4.2019 jsme se s dětmi ze ŠD vydali na fotbalové hřiště, kde pro nás pan Zíka s panem Poláčkem měli připravený oheň. Děti se proběhly po hřišti, zaskotačily si s míčem a švihadly. Odměnou, na kterou se velice těšily jim byl opečený buřtík, párek nebo třeba jen chleba. Samozřejmě, že si mohly vybrat z velké nabídky občerstvení, které také náležitě využily. Nakonec si na ohni někteří spálily vlastnoručně vyrobené papírové čarodějnice. Počasí nám přálo a byl to pro nás další z mnoha krásných společných zážitků.

Velikonoční jarmark

Velikonoční jarmark16.4.2016 se odehrál v prostorách naší školy tradiční velikonoční jarmark. Na prodej bylo snad všechno, co si jen děti mohou přát. Spolu s rodiči toho děti vyrobily zase o něco více než loni. Ani naše děti v družinách ale nazahálely. Pilně jako včelky pracovaly a vyráběly a vytvářely velikonoční a jarní motivy z papíru, látky nebo pěnovky. Měli jsme velkou spotřebu pastelek a papírů všech barev. Děti stříhaly a šily jako o závod. Návštěvnost byla hojná. Přivítali jsme rodiče, prarodiče i ostaní spoluobčany nejen z našeho městyse.

Pohádkový zápis do 1. tříd

Pohádkový zápis do 1. třídKaždoročně přivítáme v dubnu i budoucí prvňáčky, kteří se stanou našimi novými spolužáky a dobrými kamarády. Aby pro ně první setkání se školou bylo krásné a rádi na ně vzpomínaly, připravují si na ně děti z našich družin hravou formou různé zkoušky. Budoucí prvňáčci všechny nástrahy skvěle splní a ještě si užijí příjemnou zábavu v naší a brzo i jejich škole.

Vynášíme Smrtku Morenu

Vynášíme Smrtku MorenuPřed velikonocemi nás ještě čeká definitivní rozloučení se zimou. Společně s ostatními družinami naší školy Smrtku za hlasitého pokřiku a burácení vynášíme před Smrtnou nedělí k jezu ve Štěkni, kde ji vhodíme do řeky Otavy a ať si pluje a už se letos nevrací. Když si Morena pluje po vodě, přivítáme symbolicky jaro navázáním barevných mašliček na vrbové větvičky, do kterých si zavazujeme i svá tajná přáníčka.

Vítáme jaro i v družině

Vítáme jaro i v družiněStejně, jako se probouzí příroda ze zimního spánku, začínáme pilně pracovat i my. Vyrábíme si krásnou jarní výzdobu a připravujeme se společně na blížící se velikonoční jarmark. Malujeme, vystřihujeme, lepíme, šijeme i pleteme. Máme hodně nápadů a tvoříme prakticky ze všeho co nám přijde pod ruku.

Maškarní rejdění

Maškarní rejděníPřehoupl se nový rok a je tu období masopustu a s ním spojené maškary. I v našich družinám máme v tomto čase maškarní rejdění, které probíhá v tělocvičně naší školy. Děti se v tento den změní k nepoznání a tělocvičnu ovládnou masky nejrůznějších podob a převleků. Hrajeme, soutěžíme a máme i bohatou tombolu a sladkou tečku na úplný závěr našeho plesu. Každoročně pro nás peče výborné koblížky pan Vladimír Cais. I letos nás jimi podaroval. Děkujeme, byly opět vynikající.

Zimní radovánky

Zimní radovánky Zima si letos přispala. Ale nyní se nám ukazuje v celé své kráse a kouzlu. S dětmi pozorujeme spící přírodu i les a moc rádi šlapeme v čerstvě napadaném sněhu a zanecháváme první stopy. Nezapomínáme ani na hry. V lese stavíme domečky pro zvířátka a nosíme jim kaštany.

Podzimní vycházky za zvířátky

Podzimní vycházky za zvířátkyA je tu podzim. Dny se krátí, počasí se mění, ale pro nás to nic neznamená. Trávíme čas ve svých družinách hravě a hlavně vycházkově. Nově příchozím spolužákům z 1. třídy ukazujeme okolní přírodu, les a park, kam se společně vydáváme za dobrodružstvím a zábavou. Hrajeme zde různé hry, stavíme domečky pro skřítky a dovádíme v přírodě.

Nový školní rok 2018/2019

Čas běží, život utíká a my jsme zase o rok starší. V družinách jsme přivítali nové žáčky prvňáčky a hned jsme se s chutí zapojili do práce. A že jí letos bude. 

V říjnu se zapojíme do výtvarné soutěže "Svět kolem nás". A podle počasí půjdeme pouštět draky na fotbalové hřiště. Poslední dobou nám počasí příliš nepřálo, tak doufejme, že letos to vyjde.
Listopad je ve znamení duchů a my rozhodně nezůstaneme pozadu. Družiny si vyzdobíme strašidláky a bubáky a budeme se krásně bát.
V prosinci se koná tradiční Vánoční akademie, do které i naše děti z družin přispívají hodnotnými dárky. Kromě toho vyrábíme i dárečky pro rodiče, které si děti před štědrým dnem odnesou domů.
Leden by měl být přikrytý sněhem a ledem. Také naše v družiny se zahalí do zimního hávu a mnohdy máme hezčí výzdobu, než jakou vykouzlí příroda venku. 
V únoru si přichystáme masky a vyrazíme na maškarní. Je totiž masopust a naše rejdění v tělocvičně má grády. Také slavíme  svátek zamilovaných a naše družiny jsou jedno velké otevřené srdce.
Březen a s ním je tu jaro. Příroda se probouzí po zimním spánku a rodí se nový život. Slavíme Velikonoce a chystáme Velikonoční jarmark, kde nabízíme vlastnoručně vyrobené dárky pro potěchu i k zakousnutí.
V dubnu nasedneme na košťata všech tvarů, přizveme veškerou možnou i nemožnou havěť a vyrazíme slavit Valpuržinu noc. 
A už je tu květen, kdy mají naše milované maminky svátek. Přesně druhou neděli v květnu. Uchystáme, vyrobíme nebo namalujeme maminkám z lásky překvapení, protože naše maminky si to opravdu zaslouží.
V červnu si hlavně povídáme o blížících se prázdninách, kam kdo pojede, a kde bude. A hlavně musíme myslet na bezpečnost o prázdninách, abychom se zase po létě všichni ve zdraví sešli. Ahóóóóój.

Bc. Šímová Monika - vychovatelka ŠD /I. oddělení/
   ŠKOLNÍ ROK 2018/2019   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2017/2018   
   ŠKOLNÍ ROK 2017/2018   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2016/2017   

Nový rok 2017

Ani jsme se nenadáli, a už je tu nový rok. V družinách si vyprávíme, co nám nadělil Ježíšek i o tom, jak jsme prožili nejkrásnější svátky v roce. Chodíme na vycházky do nádherné zimní přírody, máme obrovskou radost ze sněhové nadílky a soutěžíme o nejkrásnějšího sněhuláka. Pomalu se ale také připravujeme na vše, co nás v nadcházejícím období čeká.
Nejprve se budeme veselit při maškarním reji v tělocvičně 24. února. Pro děti budou připravené napínavé soutěže, hravá diskotéka i drobná sladkost. Nebude chybět ani báječná tombola pro všechny účastníky.
V březnu se konečně rozloučíme s paní Zimou a jako každý rok ji přistrojíme za Morenu, kterou vhodíme do řeky. Zárověň přivítáme kouzelné Jaro.
Na duben máme připraveno spoustu akcí. Nejprve prodáme své vlastnoruční výrobky i výtvory na Velikonočním jarmarku, který již mnozí dobře znáte, pak se naše škola promění v pohádkovou kancelář, do které přijdou noví školáčci k zápisu a na konci dubna si trochu začarujeme a užijeme si náš báječný slet čarodějnic.
Květen, to mají svátek naše milované maminky, pro které vyrobíme z lásky dárečky pro radost a potěšení.
A v červnu nás čeká olympijské sportovní klání napříč družinami. 
Nebojte se, budeme Vás o všem, co se právě v družinách děje, pečlivě informovat.
MrkajícíVychovatelky ŠD.

Ježíšek naděloval ve školních družinách

Tento týden navštívil Ježíšek všechna oddělení školní družiny. Děti dostaly dárky, které si moc přály. Mezi dárky nechyběly dřevěné kostky, autíčka, stavebnice, kuličkové dráhy, ale také stolní hry, které jsou velmi oblíbené. Patří mezi ně především postřehové hry, ale také šachy, které se těší v poslední době velké popularitě. Zbývající dny před prázdninami si tedy užíváme dosytosti.  Poslední věc, která  nám tento rok zbývá, je vyhlášení vítězů v naší tradiční vánoční soutěži o nejkrásnější vánoční stromeček. A to by bylo pro tento rok vše. Přejeme všem krásné prožití vánočních svátků, do nového roku hodně zdraví, štěstí a spokojenosti.

 

Pozdrav ze školní družiny

Pozdrav ze školní družiny

Opět vás zdravíme z našich družin. Během dvou měsíců jsme si pohráli s novými kamarády a především si naše družiny krásně vyzdobili. Na sítích se na nás smějí ježečci, draci, stromy s barevným listím. Ovšem to není vše, co podnikáme. Soutěžíme v různých hrách jako je například mistrovství v pexesu, piškvorkách, tvoje družina má známý hlas. Nezapomínáme na vycházky do přírody, míčové hry na školním hřišti nebo v tělocvičně. Aktuálním tématem je však pro nás Halloweenský svátek, na který se důkladně připravujeme. V každém oddělení se to hemží pavouky, dýněmi a duchy.

Jako každým rokem se opět účastníme soutěže vyhlášené městským informačním centrem Strakonice. Tentokrát na téma „ Vánoční dárek“.  O tom, jak se nám naše dílka vydařila, budeme informovat později. A to je pro tentokrát vše.

Vaše vychovatelky ŠD

Nový školní rok

Prázdniny utekly jako voda, a už je tady opět škola. Přivítáme mezi sebou nové spolužáky a budeme si zase hrát, vyrábět a dovádět s kamarády. To vše na vás milé děti čeká v našich družinách. A tak pusu od ucha k uchu a do školy bez bázně a strachu.
   ŠKOLNÍ ROK 2016/2017   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2015/2016   

Rej čarodějnic

Rej čarodějnicKaždoroční pořádání „ Reje čarodějnic“ nám letos připadlo na pátek 29.4.2016. Pro všechna oddělení naší družiny bylo připraveno hravé odpoledne na dopravním hřišti. Každému účastníkovi byl přidělen čarodějnický průkaz opravňující k účasti na soutěžích. Na děti čekalo skákání v pytlích, házení koštětem, shazování kuželek, hod kuřecím pařátem do čarodějnického kotlíku. Zároveň byly připraveny pohádkové kvízy a Morseova abeceda. Poté jsme se přesunuli k blízkému rybníku, kde jsme si opekli buřty na ohni. Slunečné počasí podtrhlo povedené odpoledne zakončené drobnou sladkostí pro každého. Krásné májové počasí přejí vychovatelky ŠD.

Hoslovický mlýn

Hoslovický mlýn1.4.2016 se ŠD vypravila na výlet do vodního mlýna v Hoslovicích. Sice nám moc nepřálo počasí, ale děti to nijak neodradilo od prohlídky mlýna a okolí. Pan průvodce děti pobavil několika hrůzostrašnými historkami ze života obyvatel mlýna, ale zároveň děti vybídl, aby zapřemýšlely, jak se dříve těžce žilo. Rovněž jsme zavzpomínali na pohádky, které se ve mlýně natáčely, a nechyběla ani obhlídka rybníka nad mlýnem. V rámci našeho výletu jsme pro děti připravily překvapení - tematickou dílničku. Pozvaly jsme naše známé dvě paní lektorky, které se nám stejně jako na podzim bezvadně věnovaly a spolu s nimi si každé dítě vyrobilo travňáčka. Skřítka, o kterého se musíme denně starat a kterému díky naší péči zanedlouho vyrostou vlásky. Děti měly silnou motivaci, protože si vlastnoručně vyrobeného travňáčka upravily podle své vlastní fantazie a odnesly si jej domů. 
Poděkování patří již výše zmíněným lektorkám, pracovníkům hoslovického mlýna, paní učitelce Loubalové a pánům řidičům, kteří se rovněž chopili práce a pomáhali dětem s vyráběním.

Vynášení Moreny

Vynášení Moreny

V pátek 11.3 se uskutečnilo tradiční vynášení Moreny.  Figuru Moreny jsme si v družině připravili a ozdobili. Pro letošní rok jsme jako bonus přidali navázané krajíčky chleba, které posloužily jako dobroty pro obyvatele řeky. Ve 13:00 se všechna oddělení družiny sešla před školou. Za hlasitého burácení  vařeček, řehtaček a doprovodných říkanek  jsme se vydali na pouť k jezu.  Cestou  jsme se zastavili v Jednotě Štěkeň, kde každý dostal za odměnu  drobnou sladkost. Tímto bychom chtěli Jednotě  Štěkeň poděkovat.  Zimu jsme vyprovodili vhozením Moreny  do řeky, a na cestu jsme jí pořádně zařehtali, aby se nám opravdu nevrátila. Poté si každý navázal na větvičku pentličku, aby se mu splnilo jeho tajné přání. Navázané větvičky nám zdobí foyer školy. A teď už nás čeká „ Velikonoční jarmark“ a o tom už zase příště. Fotky z vynášení Moreny můžete vidět  v naší fotagalerii. 

Maškarní rej

Maškarní rej

Dne 12.2.2016 se na naší škole pořádal Maškarní rej. Setkání masek se konalo v tělocvičně školy. K vidění bylo nejrůznější množství pohádkových bytostí, zvířatek, ale i filmových hrdinů, kovbojů atd. Na úvod proběhlo představení jednotlivých masek, následovala diskotéka a různé pohybové a vědomostní soutěže.   Pro téměř 50 účinkujících byla připravená zajímavá tombola. Děti si poslední odpoledne před prázdninami náležitě užily. Na závěr ještě následovala sladká tečka v podobě koblih a věnečků. Tímto bychom chtěli poděkovat všem, kteří se na pořádání tohoto reje podíleli, paní učitelce Ivě Loubalové, rodičům, Pekařství Vladimír Cais, paní Vokrojové z cukrárny Štěkeň.

Rej masek 2016

Usmívající se  V tomto masopustním období se s maskami nejrůznějších podob doslova roztrhl pytel. Vesnické masopustní dovádění je v plném proudu a děti z ŠD naší školy, které zde podle přihlášek zůstávají, v žádném případě nezůstanou pozadu. Již 12. února, tedy příští pátek se v době od 13 - 14:30 proměníme v tělocvičně v různobarevné maškary.  Smějící se Pro děti jsou připravena soutěžní klání ve sportovních činnostech, ale i ve vědomostních znalostech. Discotéka a malá tombola. Zkrátka, od každého trochu. Úžasný

Rok 2016

Po novém roce jsme tady s novinkami zase. Je před námi další, jistě úspěšný rok, na jehož počátku přivítáme budoucí prvňáčky u nás ve škole. Pohádkové bytosti z řad dětí ze ŠD je provedou cestou nejrozmanitějších úkolů, za jejichž splnění je budou čekat dárky, které ve školní družině vytvářely děti samy. Pro nové prvňáčky jsme připravili krásné diplomy a ty jim budou milou připomínkou prvního seznámení se školou. 27. ledna od 13 do 16 hodin se naše škola promění na pirátskou loď, začarovaný les, cirkusové šapitó, kouzelný zámek nebo šikovnou dílničku dvou malých nešiků. 
Tak se na Vás budeme všichni těšit. Vychovatelky a děti ze ŠD.

Vánoce jsou tady

Vánoce jsou tady

Vánoční období je vždy pro dělání výrobků to nejkrásnější a nejhojnější období. Letos jsme si udělali stromečky z bavlnek, které pak děti ozdobily dle svého gusta a přání. Nechybělo zde ani slané těsto nebo figurkové zápichy dělané ze sádry. Pátá třída vyrobila krásný adventní věnec, který nám visí na vstupních dveřích.  Nezapomněli jsme ani na vánoční přáníčka, které jsme s láskou dělali pro naše rodiče. Dále nás čekalo pečení lineckého cukroví, při kterém jsme si dali čaj a to vše při poslechu těch nejkrásnějších českých koled. Děti si nazdobily vánoční stromeček a teď už nás čeká vánoční akademie, na kterou se všichni moc těšíme a pak už očekávaný Ježíšek.  Fotky toho,  jak jsme si advent užili, můžete vidět v naší fotogalerii.

Vesele Vánoce přeje IV. oddělení

Nejkrásnější dárek

Nejkrásnější dárek
V pátek 4.12.2015 jsme se vypravili do Strakonic. Odjeli jsme autobusem v 13:14 ze Štěkně a celkem nás bylo 46. Byl pro nás předem připravený program v zámecké galerii, kde na nás čekala tematická dílnička zaměřená na rukodělnou činnost. Programu předcházela prohlídka nejstarších dochovaných hraček ze soukromých sbírek.V nadšených dětských tvářích bylo vidět, že se jim zážitek líbil a fakt, že si svůj ručně vyrobený výrobek mohly vzít domů, vypovídal své. Tak zase někdy příště.  

Zima klepe na dveře

Zima klepe na dveře

Tak už se zase po roce přiblížil čas vánoční a s ním i paní Zima.  Naše družiny se postupně přeměňují do motivů Vánoc a zimních radovánek.  Vločky, sněhuláky, stromečky, hvězdičky můžete  vidět na každé síti či nástěnce. Letos jsme opět vyhlásili soutěž o Nejkrásnější vánoční stromeček, které se účastní všechna oddělení našich družin. Vyhodnocení této soutěže proběhne před prázdninami a je rozděleno do kategorií podle oddělení. Každé oddělení bude mít tedy své tři vítěze. Všichni se těšíme na vánoční akademii, kde pro vás budou připraveny výrobky z naší tvorby. Srdečně Vám přejeme hezké prožití adventu. 

Vychovatelky ŠD

Září 2015

Milé děti,

vítáme Vás ve školním roce 2015/2016 a těšíme se na Vás v našich školních družinách, kde mezi sebou opět přivítáme nové kamarády, užijeme si zde mnoho legrace. Budeme si hrát, soutěžit, vyrábět, zpívat, hrát míčové hry. O zábavu bude jistě postaráno.  Těšíme se na Vás

Vychovatelky ŠD

Monika Šímová

Ivana Kopencová

Kristýna Píbalová

Soutěž "O slova"

Ve středu 15.4. se 40 dětí ze všech družin zúčastnilo soutěže „ O slova“ ve které muselo 8 družstev „lovit“ v lese písmena a z těch v časovém limitu složit co nejvíce slov. Zvítězilo družstvo KOČKOLVI ve složení Adam Pichner, Tereza Štěpánková, Tomáš Němec, Markéta Fouňová a Eliška Vondráková. Kočkolvi našli  17 písmen z 21 a složili 37 slov. Na druhém místě byli Gepardi s 34 slovy a na třetím místě Pumy s 30 slovy. Na umístěná družstva čekala sladká odměna. 
Fotky z této soutěže můžete vidět v naší fotogalerii.

Morena
18. března 2015 se v rámci činnosti ŠD uskuteční jarní slavnost spojená s vynášením zimy "Moreny". Tato akce je určena dětem, které ve středu zůstavájí ve družině do 14:30 a déle. Akce začíná průvodem ze školy ve 13:00, za hlasitého doprovodu  projde obcí, až dojde k řece, kde se společně rozloučíme s Morenou, kterou pošleme po vodě pryč. Zpět do školy se vrátíme do 14:30 a zúčastněné děti budou odcházet domů podle přihlášek. S sebou potřebují pouze řehtačku nebo 2 vařečky, abychom dělali velký rámus. 

Vychovatelky ŠD

Soutěž o nejkrásnější vánoční stromeček

Výlet do Strakonic

 V pátek 21.11. uskutečnila všechna oddělení naší družiny výlet do Strakonic.   Nejdříve jsme se vydali do městského informačního centra, kde jsme si mohli prohlédnout naše výrobky tvořené na ...

Vánoční výtvarná soutěž

Stejně jako v loňském roce se všechna oddělení ŠD zúčastnila vánoční výtvarné soutěže, kterou pořáda IC MěÚ ve Strakonicích. Letos s názvem "Když sněhová vločka zebe".

Jelikož máme v ...

Halloween

Halloween

Na  pátek 31. října připadá anglosaský svátek všech svatých Halloween.  Tento svátek jsme se rozhodli oslavit i v našich družinách.  Postupně jsme si vyzdobili družiny samotné, všude byly vidět symboly tohoto svátku, tj. dýně všech možných variant, různá strašidla, pavouci a nechyběly ani halloweenské masky, které si děti samy vytvořily. Po vyučování se naše družiny změnily v hodovní síně. Většina dětí se účastnila ve strašidelných převlecích. Z domova si přinesly různé dobroty, na kterých jsme si všichni moc pochutnali. Po velkolepé hostině jsme se přesunuli do tělocvičny, kde probíhaly různé tématické soutěže a společná zábava, která trvala zbytek odpoledne. Děti si domů odnesly sladkosti a drobné dárky, ze kterých měly velkou radost. To, jak jsme si poslední říjnové odpoledne užili, můžete vidět v naší fotogalerii. 

Barevný podzim

První měsíc ve školním roce začal v naší družině ve znamení „Indiánského léta“.  Z každého květináče vykukuje jeden indián. Naše družina není jen v duchu divokého západu, ale zbarvila se také do ...

Podzim je tu.

Léto definitivně skončilo a máme tu podzim. Celé září jsme se snažili užít si posledního pěkného počasí a trávili čas venku. Zbyla však i chvíle na to, něco si vyrobit. Obrázky našich výrobků najdete ve fotogalerii.

Eva Kunclová

Září 2014

Milí malí školáčkové.

Vítáme Vás v novém školním roce 2014/2015 a těšíme se na spoustu zábavy, hraní, sportování, vyrábění a povídání. Přivítáme mezi sebou nové kamarády a zažijeme jistě spoustu legrace. Ahojky - kamarádi.
 Mrkající

Vychovatelky ŠD 
Bc. Monika Šímová    -  I. oddělení - přízemí 
Bc. Ivana Kopencová -  II. a III. oddělení - 2. patro
Mgr. Eva Kunclová     -  IV. oddělení - 2. patro

   ŠKOLNÍ ROK 2014/2015   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2013/2014   

ČERVEN – II. oddělení ŠD

            Přestože byl poslední měsíc školního roku, využili jsme ho do posledního dne. Slunečné dny jsme trávili venku – nejen na školním hříšti, ale i na hřišti fotbalovém. Byli jsme se podívat u studánky, v zámeckém parku, a dokonce jsme jednou došli skoro až k lomu. Ve školní družině jsme vyráběli indiánské náhrdelníky, náramky a čelenky. Také jsme si zkusili stát se na chvilku kuchtíky a věnovat se studené kuchyni.

Teď už zbývá jenom se rozloučit a popřát nám všem hezké prázdniny plné sluníčka, zábavy, smíchu a pohody.

D R U H Á C I   a   T Ř E Ť Á C I   a   G A L I N A  B Í Z K O V Á

KVĚTEN – II.a III.  oddělení ŠD

            Měsíc květen jsme začali výrobou přáníček pro maminky. Moc se nám povedla a snad udělala i radost. Velký úspěch měla i modelína, kterou jsme si zdobili ruce, a vytvořili jsme z ní spoustu hezkých výrobků. Také jsme si nezapomněli hrát, soutěžit a povídat. Ve skupinách jsme vyráběli roboty. Každý měl originální nápady, které se podařilo dát dohromady. V závěru měsíce proběhla „Netradiční olympiáda“ na Šibeničním vrchu. Soutěžili jsme v pěti skupinách v několika disciplínách. Snad si červen užijeme stejně hezky a ještě navíc se budeme moc těšit na prázdniny.

Mgr. Galina Bízková

Květen - 4. oddělení

Květen - 4. oddělení

V měsíci květnu jsme se opravdu v naší družině vyřádili. Hned na úvod jsme vyráběli přáníčka ke Dni matek. Poté jsme se začali těšit na netradiční olympiádu, která proběhla na Šibeničním vrchu. Občas nám i sprchlo, a tak jsme tento čas využili k hraní deskových a karetních her. Nezaháleli jsme ani činností vzdělávací a začali jsme číst Staré pověsti české. V naší družině se to nyní hemží krásnými motýly a  pestrobarevnými květinami.  Všechno, co jsme v měsíci květnu vyrobili, můžete vidět v naší fotogalerii. Ve středu 4. června nás čeká odpoledne plné her na školním hřišti, na které se všichni moc těšíme. Už jen pouhý měsíc zbývá do velkých prázdnin.


Bc. Ivana Kopencová

Květen - I. oddělení ŠD

Květen - I. oddělení ŠDNejkrásnější měsíc v roce nastoupil svou vládu. Skoro všechno začíná rozkvétat a to nás v družině inspirovalo k vytvoření nevšedního dárečku pro milované maminky. Viz fotogalerie ŠD.
Bc. Šímová Monika

DUBEN – II. oddělení ŠD

            Tento měsíc byl velmi tvořivý. Nejprve jsme vyráběli na velikonoční jarmark – věnečky,větvičkové dekorace do květináčů a na stůl. Poté jsme se začali připravovat na pálení čarodějnic. Vystřihovali jsme, malovali, lepili, a když bylo hotovo, některým z nás se čarodějnice upálit nechtělo. Raději jsme si je schovali do tašky. Poslední den v měsíci jsme si užili – létali jsme na koštěti, házeli pařátem, vytahovali havěť ze slizu, skládali rozbité zrcadlo a dokonce skákali přes oheň. Celý měsíc jsme využívali nádherné počasí ke hrám na hřišti a k vycházkám do přírody.

Mgr. Galina Bízková

Duben - 4. oddělení

Čtvrtý měsíc tohoto roku se z velké míry nesl ve znamení Velikonoc. Tomu také odpovídala naše výtvarná činnost a v družině se to velikonočními motivy jen hemžilo. Při této příležitosti proběhl školní jarmark výrobků našich žáků.  Poté se u nás v družině začaly objevovat různé ježibaby a čarodějnice, které naháněly hrůzu. Vyvrcholením toho byl čarodějnický rej, který se konal u  štěkeňského jezu. Děti plnily dané disciplíny, za které dostaly sladkou odměnu. V návaznosti na toto období přichází čas máje. Ve školní družině nás čekají další rozmanité události. Kromě jiného vytváříme motivy ke Dni matek, které bychom rádi potěšili srdíčkovými přáníčky. Počasí nám zatím přeje, což je velké lákadlo pro to, abychom se častěji vypravovali do přírody.

V průběhu měsíce května nás čeká netradiční sportovní olympiáda. Termín olympiády bude zveřejněn na stránkách školy. A o tom už zase někdy příště….

Bc. Ivana Kopencová

BŘEZEN – II. oddělení ŠD

První jarní měsíc březen nás vůbec nepřekvapil krásným počasím. Většinu času jsme trávili v přírodě, kde jsme nejraději hráli na schovávanou, ale také pozorovali přírodu a využívali její části na „výtvarná díla“. Na školním hřišti jsme pokračovali hlavně ve fotbale a vybíjené. Děvčata se zdokonalila také ve skákání přes lano a přes švihadla. Padal jeden rekord za druhým. Ve školní družině jsme malovali a vyráběli ptáky všeho druhu a krásné kytičky, modelovali jsme, stavěli ze stavebnic, hráli hry a hlavně vytvářeli různé dekorace na Velikonoce. Ale to až příště. Tak hezké jarní svátky přeje celá naše družina.

Mgr. Galina Bízková

Březen - IV. oddělení ŠD

Připravujeme se na Velikonoce 

Jaro nám konečně nastavilo svou veselejší tvář v podobě sluníčka. Díky tomu se můžeme častěji podívat na čerstvý vzduch, zahrát si na hřišti nebo jen tak vyrazit na procházku. Motivy k našemu tvoření vidíme snad za každým plotem, kde jaro rozkvétá a roste do krásy. Stejně tak se jaru snažíme podobat i v naší družině. Hemží se to zde různě vyrobenými zvířátky a v oknech nám vyrostly první veselé sedmikrásky. Pomalu na nás dýchá kouzlo Velikonoc a s ním spojených tradic. Nápaditosti se meze nekladou, zdobená vajíčka, kuřátka i zajíčci samozřejmě nesmějí chybět.

Přijměte tedy srdečné pozvání na velikonoční jarmark, kde na Vás bude čekat spousta naší tvorby. Termín jarmarku je 14. dubna 2014.

 

Bc. Jonášová Ivana, vychovatelka

ÚNOR – II. oddělení ŠD
Další zimní měsíc bez sněhu. Proto stále vyrábíme sněhuláky a těšíme se, že si je konečně postavíme venku. Nezapomněli jsme ani na Valentýna a udělali jsme srdíčka pro radost maminkám, tatínkům a možná… Nejvíce se nám líbí v přírodě. Les je naším oblíbeným místem nejen k vycházkám. Taká jsme si užili krátký maškarní rej v naší ŠD. Sami jsme si připravili masky a poté v nich hráli hry a soutěžili. Nejlepší byl odpočinek a dobrá svačinka po akci.
Mgr. Galina Bízková

Nástěnka

Online schránka důvěry

obrázek
NNTB - NeNech To Být
Trápí tě něco? Chceš nám důvěrně něco sdělit? Využij tuto anonymní schránku.

Digitalizujeme školu

obrázek
Naše škola je zapojena do projektu „Digitalizujeme školu“ – realizace investice Národního plánu obnovy – komponenta 3.1. V rámci komponenty 3.1 Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace investice přispívá na vybavení žáků digitálními technologiemi pro rozvoj jejich informatického myšlení a digitálních kompetencí a na prevenci digitální propasti.

Kroužky pro jihočeské děti

obrázek
Naše škola je zaregistrována do programu "Pomáháme s kroužky pro jihočeské děti", který podporuje nízkopříjmové domácnosti. Lze čerpat finanční podporu na LVVK (7. ročník) a na poplatek za školní družinu. Příspěvek je možné čerpat za období od 1.9. 2023 do 30.6. 2024. Případné dotazy zasílejte na email: rajtmajerova@zssteken.cz, nebo na tel. č. 606529078

Doučování žáků

obrázek
Podpora doučování žáků ZŠ v rámci Národního plánu obnovy.

Přijímací řízení do 1. ročníku ZŠ

Virtuální prohlídka školy

Jsme škola otevřená rodičům

obrázek
Získali jsme certifikát - známku RODIČE VÍTÁNI. Splňujeme kritéria partnerské komunikace a přátelské spolupráce.

Škola pro demokracii

obrázek
Jsme zapojeni do programu.

Přijímací řízení na SŠ 2023/24

Aktuální info k přijímacímu řízení na SŠ naleznete v sekci výchovné poradenství

Ovoce a zelenina/ Mléko do škol

obrázek

Aktuální jídelníček

obrázek
Vaříme chutně a zdravě.
www.zssteken.cz

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
HOME
ZŠ a MŠ Štěkeň
Slatinská 155
387 51 Štěkeň
IČ: 75000521
ID dat. schránky: j35mh8r
Ředitelka školy:
Mgr. Vladimíra Cimrhanzlová
skola@zssteken.cz
ZŠ 730 700 144
ŠJ 730 700 143
ŠD I.   608 592 907 
ŠD II.  731 314 668
ŠD  III. 606 529 078
MŠ 730 700 142
 

   ZŠ a MŠ Štěkeň www.zssteken.cz

Created by © 2014 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy