logotyp
Login

Aktuálně z naší školy

Krásné prázdniny!

Krásné prázdniny!Upozornění: V případě neodkladných záležitostí nás kontaktujte na e-mail: skola@zssteken.cz 
Úřední dny v období hlavních prázdnin od 26.8.2024.

ŠD - Odpoledne se zvířátky CEV Podskalí

V pondělí 17. června jsme se s dětmi z ŠD vypravili na náš úplně poslední výlet. Dojeli jsme autobusem do Strakonic pod Hvězdu, odkud jsme se pěšky vydali do CEV na Podskalí. Děti si mohly pohladit morčátka, křečíky a králíčky dokonce venčily na vodítku. Nakrmily kozy a ovce, zjistily spoustu nových informací o chovu exotických zvířat a popovídaly si s krásnou papouščí slečnou Barborkou. Pak jsme se vydali zpět na autobusovou zastávku u Hvězdy, cestou se ještě děti občerstvily na trhu skvělou zmrzlinou a ledovou tříští. Dětem se výlet moc líbil a odjížděly nadšené.

Den děti s 2. třídou

V pátek 31. května jsme oslavovali Mezinárodní den dětí. Naše škola nám umožnila prožít tento den ve sportovním duchu. My druháci jsme se s třeťáky utkali ve vybíjené. Házeli jsme také míčkem na cíl a zdolávali překážkovou dráhu. Za vítězství ve vybíjené jsme obdrželi sladkou odměnu. Byl hezký den, tak jsme si udělali ještě krásnou procházku na náves. Báli jsme se deště, ale nezmokli jsme. Když si prohlédněte fotky v naší fotogalerii, určitě s námi souhlasíte, že ten den se nám všem vydařil.

Preventivní programy

Preventivní programy

V rámci prevence nás navštívily lektorky z Centra Pochodeň v Písku. Pro žáky 4.a 5.r. připravily program „ Agenti v utajení – po stopách pana Pravdy“ a pro žáky 6.a7.r. „ S pravdou to není snadné“. Žáci pracovali ve skupinkách a hravou formou se učili, jak lépe zvládat konfliktní situace, vyjadřovat své pocity, postřehy, potřeby, aniž by druhému křivdili. Zjistili, že je důležité být v komunikaci otevřený, ale neútočný, protože každý může mít na stejnou věc naprosto odlišný pohled.

Dance show 8.6.2024 - taneční přehlídka

V sobotu 8.6.2024 se konal v Letním kině ve Strakonicích 24. ročník Dance show taneční přehlídky, kterého se poprvé zúčastnily i naše tanečnice z 1. a 5. ročníku.
číst celý článek

Den dětí se proměnil na tři dny radovánek

Den dětí se proměnil na tři dny radovánek V týdnu od 27.5.-31.5. jsme měli na školní zahradě zapůjčený skákací hrad a skluzavku od paní Polanové. Byl to náš dárek ke Dni dětí. Vyřádila se i školka, vystřídali se žáci celého prvího stupně a dokonce i žákyně 6. a 7. třídy si v rámci TV trošičku zadováděly před samotným tělocvikem. Radost dětí neznala mezí a to přece k jejich svátku patří. Touto cestou bychom rádi poděkovali rodině Polanových za obrovskou ochotu dopřát dětem krásné sváteční dny.

EXKURZE DO VÍDNĚ

Vídeň (Vindobona, Vienna) – „perla na Dunaji“ nebo také „hlavní město kulturní Evropy“… Ale i další zajímavé atributy se dostávají tomuto již 2-milionovému hlavnímu městu Rakouské republiky a do roku 1918 centru mocného rakousko-uherského císařství. A právě tuto nádhernou metropoli střední Evropy navštívili minulý týden žáci naší školy (9. a 8. třída doplněná o žáky nižších ročníků). Ze Štěkně přes „Vídeňskou ulici“ v Čejeticích a hraniční přechod v Halámkách jsme odjížděli poznávat Horní a Dolní Rakousko s jeho historickými kláštery i současným děním. Náš celodenní program ve Vídni byl velmi pečlivě připraven a žáky, jak bylo patrné, zaujal. Postupně si přivoněli ke krásám růžového parku v přepychovém Schönbrunnu, ale i majestátního císařského Hofburgu. Po autobusové prohlídce města (vč. tajemného Hundertwasserhaus-u) se prošli po Ringstrasse až k dominantě města – vznosnému gotickému Dómu sv. Štěpána. Vídeň se po Praze a Londýně stala tedy další metropolí, kterou naše škola za uplynulých několik let navštívila. A právě tato naše exkurze byla o to milejší, když jsme si prakticky na každém kroku uvědomovali, že Vídeň z velké části stavěli od 18. až po 20. století čeští stavitelé a zedníci. Ulice se skvostnými domy, ale i různé paláce nebo náměstí a řada zde zanechaných českých příjmení jsou tím nejlepším důkazem oné významné české stopy ve Vídni. Proto dodnes je slyšet po Vídni v rakouské variantě němčiny nám blízké česko-německé „kolatschi“; „jít na lepschi“; „pepikovat“ (pomáhat na stavbě) nebo třeba „ribisl. V 18.00 jsme se na dunajském nábřeží Franze Josefa s Vídní rozloučili… Auf Wiedersehen, Wien!

Naučná stezka Řežabinec

Na výlet se školní družinou jsme se vydali vlakem z Čejetic do muzea v Ražicích, kde jsme shlédli, jak železnice vypadala v 18.-19. století. Poté se děti povozily na lanovce. Občerstvili jsme se v místním konzumu a vydali se po naučné stezce k rybníku Řežabinec, kde se nachází rozhledna, ze které je krásný výhled do okolí. Cesta vlakem byla pro děti dobrodružstvím a největším zážitkem bylo, když nám vlak zahoukal na znamení od dětí. Výlet jsme si všichni moc užili.

Jsme mistři světa!

I děti ve školní družině žijí letošním mistrovstvím světa v ledním hokeji. Vytvořili jsme vlajky všech zúčastněných států a budeme fandit našim hokejistům v nadcházejících vyřazovacích bojích.

Krajské kolo biologické olympiády

Krajské kolo biologické olympiády

V květnu proběhlo krajské kolo biologické olympiády kategorie C v Českých Budějovicích, kam postoupili ti nejúspěšnější soutěžící z okresních kol z celého Jihočeského kraje. Naši školu reprezentoval Jan Kulha (8.r.) a Anna Kulhová (9.r.). Z celkového počtu 28 žáků základních škol a gymnázií se Jenda umístil na pěkném 4.místě, Anička obsadila 7. místo. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Úspěchy žáků naší školy v lehké atletice na Poháru rozhlasu

Výsledky družstev:
4. místo mladší žáci
7. místo starší žákyně
8. místo starší žáci
9. místo mladší žákyně

Medailová umístěni jednotlivců:
2. místo - Václav Petrlík ve skolku dalekém
2. místo - Josef Horňák ve vrhu koulí
3. místo - Václav Petrlík v běhu na 60m
3. místo - Lukáš Bečvář v běhu na 1000m

Další pěkná umístění jednotlivců:
5. místo Ondřej Kuneš ve vrhu koulí
6. místo Anna Štůsková ve skoku dalekém
6. místo Karel Vachta v hodu kriketovým míčkem
7. místo Ema Cibulková ve vrhu koulí
8. místo Nela Zíková ve skoku vysokém
8. místo Ondřej Poláček ve vrhu koulí
8. místo František Nový v hodu kriketovym míčkem
8. místo Viktorie Váchalová v hodu kriketovým míčkem

Závody byly krásné, všem se nám líbily. Škoda, že nám v dívkách chyběly velké opory - Sofie Košková, Barbora Šindelová, Míša Holubová a Adéla Solusová. Smůlou bylo, že se nedařilo velkému favoritovi soutěže ve vrhu koulí Ondřeji Kunešovi. Pravděpodobně bychom byli ještě mnohem úspěšnější.

Školní čtyřboj

NÁŠ ŠKOLNÍ ČTYŘBOJ … je svým způsobem unikátní soutěž pro žáky pouze naší školy. V jejím rámci již po několik let soutěží od února až do května zájemci z 5. až 9. třídy (letos jich bylo 26). Právě páťáci se v tomto ročníku zúčastnili vůbec poprvé a nutno dodat, že se jim dařilo. Celkem se soutěžilo ve 4 okruzích: náš region Strakonicko a Písecko, praktický zeměpis, ekologie a životní prostředí a cizí jazyky. Forma je power-point, žáci se scházeli zpravidla 1. pondělí v měsíci. A teď již celkové výsledky: 5. třída – 1. Kateřina Kloudová (4 x získala 1. místo), 6. třída – Lucie Holá, v 7. třídě s přehledem zvítězil Roman Maštalíř, stejně jako mezi osmáky Jan Kulha. Za 9. třídu byla nejlepší v soutěži Klára Myslivcová. Všichni vítězové (až do 3. místa) obdrželi po soutěži velmi zajímavé knižní a další ceny (např. i trilobita nebo mapy starověku).

Valpuržino zábavné odpoledne u ohně

Valpuržino zábavné odpoledne u ohně30.4. jsme si s dětmi z ŠD užili Filipojakubskou noc již odpoledne. Děti měly na zahradě připravenou zábavnou hru s hádankami na čarodějnické téma a u ohně jsme společně opékali špekáčky, párky, chleba, rohlíky i marshmallow. Vítr se umoudřil a tak vše proběhlo v pořádku. Všichni jsme si odpoledne náramně užili, děti dostaly čarodějnický průkaz za splněnou hru, omalovánky a sladkost. Ve čtvrtek se uvidí, kdo z nich odletěl na koštěti.

Den Země

Den Země

   I v letošním roce se naše škola zapojila do ekologické soutěže DEN ZEMĚ, kterou pořádá CEV Podskalí ve Strakonicích. V III. kategorii (žáci 8.a 9.r.) celkem soutěžilo 36 dvojic. 3.místo vybojoval Martin Jíně a Kristýna Taubrová, 5.místo Anna Kulhová a Klára Myslivcová, 16. místo  Martynková Anna a Taubrová Nela. V II. kategorii (žáci 6.a 7.r.) soutěžilo 40 dvojic. 16 místo obsadila Jitka Kuboušková a Aneta Bauerová, 35.místo Vít Čadek a Kristýna Dunovská. Všem soutěžícím děkujeme za pěkné výkony a reprezentaci školy. 

Okresní kolo biologické olympiády

Okresní kolo biologické olympiády

  V pondělí 22.dubna se konalo v DDM ve Strakonicích okresní kolo biologické olympiády kategorie D. Naši školu reprezentovala Jitka Kuboušková (7.A). V silné konkurenci 22 soutěžících základních škol a gymnázií obsadila 6.místo a stala se úspěšnou řešitelkou. Gratulujeme a děkujeme za veškerý čas, který této náročné soutěži Jitka věnovala.

CELOREPUBLIKOVÉ KOLO ZEMĚPISNÉ OLYMPIÁDY

SKVĚLÉ UMÍSTĚNÍ V CELOREPUBLIKOVÉM KOLE ZEMĚPISNÉ OLYMPIÁDY! Žák našeho 8. ročníku Jan Kulha zaznamenal úctyhodný úspěch ve dnech 25. a 26. dubna 2024 v Praze. V rámci zeměpisné olympiády získal mezi 20 účastníky (rovněž 9. třída a víceletá gymnázia) z celé České republiky nádherné 7. místo. Na přírodovědecké fakultě UK soutěžil v obou dnech nejen v obecné geografii, ale také v tématech Evropa, Česká republika a měření v terénu. Za výbornou reprezentaci naší základní školy a také Okresu Strakonice a celého Jihočeského kraje Jendovi děkujeme a k nebývalému úspěchu srdečně blahopřejeme. Nechť má ze zeměpisu radost i nadále.

Hravé kvízy z historie, literatury, matematiky a informatiky

Již druhé pololetí probíhají ve škole poučné kvízy z informatiky, matematiky, literatury a historie.
Vitrínky s úkoly, které se nacházejí po celém 1. patře školy, už si našly pravidelné luštitele.
Šikovné děti se mohou těšit na odměny na konci školního roku. Ale hlavně, dozví se mnoho důležitého a rozšíří si svoje znalosti.
Více informací u asistentky 6.A Jany Kubouškové.

Těšíme se do školy!

Dne 9.4.2024 proběhl na naší škole zápis do prvních tříd
číst celý článek

Opékání špekáčků v družině

Opékání špekáčků v družiněV pondělí 15.4. 2024 si děti v rámci družiny mohly opéct špekáčky, které byly zakoupeny z výdělku na velikonočním školním trhu, na kterém se prodávaly ručně vyráběné výrobky našich žáků. Děti si odpolední opékání špekáčků i přes nepřízeň počasí moc užily.

Více fotografií je v sekci Fotogalerie ŠD.

1. MÍSTO V KRAJSKÉM KOLE ZEMĚPISNÉ OLYMPIÁDY - Jan Kulha

1. MÍSTO V KRAJSKÉM KOLE ZEMĚPISNÉ OLYMPIÁDY ZÍSKAL PRO NAŠI ŠKOLU I PRO CELÝ OKRES STRAKONICE JAN KULHA,ŽÁK 8. TŘÍDY.
Dne 27. března 2024 se konalo v Českých Budějovicích krajské kolo této olympiády. Ve velmi náročné soutěži (sociální geografie, Evropa a navíc i Česká republika) dosáhl Jenda nejvyššího počtu 87 bodů v letos nezvykle silné konkurenci starších žáků 9. třídy i víceletých gymnázií. Je zřejmé, že zeměpis mu doslova učaroval a zvládá kromě obecné geografie a práce s mapou i nejmodernější prvky eko-zeměpisných vazeb. A tak popřejme Jendovi mnoho zdaru při reprezentaci Jihočeského kraje v CELOSTÁTNÍM kole olympiády v závěru měsíce dubna na přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

Tradiční Velikonoční jarmark

Ve středu 27.3. se naše škola opět proměnila v jarní voňavé tržiště. Děti hrdě nabízely své vlastnoručně vyrobené Velikonoční dekorace. Každým rokem je nabídka stále širší a bohatší. Po celé škole se linula úžasná vůně sladkých dobrot, které se nedalo odolat. Z nabízených produktů si vybral opravdu každý a odnesl si domů i kousek té jarní nálady. Velké poděkování patří rodičům a všem, kteří se na tomto vyrábění podíleli. Těší nás Váš zájem o spolupráci s naší školou. Návštěvnost, která byla opět velmi vysoká, mluví za vše. Již teď se s Vámi těšíme nashledanou v příštím roce. Krásné Velikonoce

Okresní kolo biologické olympiády

Okresní kolo biologické olympiády

   I v letošním roce se žáci naší školy zúčastnili okresního kola biologické olympiády kategorie C (8. a 9. třídy ZŠ a jim odpovídající ročníky víceletých gymnázií). Hodnotil se vědomostní test, poznávání organismů a nechyběla ani laboratorní úloha. Z celkového počtu 22 soutěžících vybojoval 1. místo Jan Kulha (8.r.), 2. místo Anna Kulhová (9.r.) a 7. místo Martin Jíně (8.r.), který se stal úspěšným řešitelem. Gratulujeme k vynikajícímu výkonu a Jendovi a Aničce přejeme hodně úspěchů v krajském kole v Českých Budějovicích.

Den naruby, den učitelů

V rámci Dne učitelů, který připadá na 28.března a přípomíná narození Jana Amose Komenského, si někteří žáci 9. ročníku zkusili vyučování naruby .....
číst celý článek

Vítáme jaro!

Jaro je období, na které se všichni těšíme...
číst celý článek

Velikonoční dílničky ŠD v muzeu Strakonice

V pondělí 25.3. a v úterý 26.3.2024 se naše družiny opět vypravily na tematické Velikonoční dílničky do muzea v Strakonicích. Paní lektorka Kateřina Prokopcová pro děti tentokrát připravila vskutku jarní tvoření. Děti si vyplnily punčochu travními semínky a ta pak zasypala pilinami. Fantazie jim pomohla k dotvoření obličeje, nosu, očí a uší. Výsledkem byl travní skřítek Travňáček. Děti byly poučeny, jak se mají o svého Travňáčka starat, aby jim hezky obrostl travou a hrdě si jej odvezly domů, pochlubit se rodičům. Druhý výrobek zůstal na výstavě v Kapitulní síni. Mohly si vybrat mezi beruškou, motýlkem, květinkou a ptáčkem. Svůj výtvor si děti nejprve krásně vybarvily a pak opatrně vystřihly. Následně jsme výrobky společně odnesli na výstavu a ozdobili jimi jarní přírodu. Děti se dozvěděly nové informace o Velikonocích a tradicích s nimi spojených. Samy se pak rozpovídaly, jaké tradice doma dodržují a co všechno o Velikonocích vědí. Další dílničky nás sice čekají až před Vánoci, ale už teď se nemůžeme dočkat, jaký dárek si s dětmi společně vyrobíme pro radost.
Více ve fotogalerii ŠD

Velikonoční dílny v 1.třídě.

Velikonoční dílny v 1.třídě.Ve čtvrtek 21.3.2024 se uskutečnily v 1.třídě  Velikonoční dílničky,kde rodiče s dětmi tvořili velikonoční věnečky na blížící se velikonoční jarmark.Každý si udělal dva až tři věnečky a ten,který se jim líbil nejvíce,si odnesly děti domů.

Ponožkový den aneb Světový den Downova syndromu

Ponožkový den aneb Světový den Downova syndromu

První jarní den 21.3.2024, nesouvisí jen s počátkem jara. Ten den se také slaví Světový den Downova syndromu. Žákovský parlament se rozhodl tento den zapojit do projektu. Na 21.3.2024 ŽP vyhlašuje ponožkový den. Přidej se k nám! Dej si na každou nožku jinou ponožku.

Matematika učí správně uvažovat, připomíná její mezinárodní den

Ve čtvrtek 14.3.2024 jsme oslavili na naší škole Mezinárodní den matematiky, vyhlášený organizací UNESCO. „Matematika je všude“.
číst celý článek

Vynášení Morany ŠD

Vynášení Morany ŠDNaší tradicí v ŠD je každoroční vynášení Morany. V pondělí 18.3. jsme společně ozdobenou figuru Smrtky vyprovodili přes Štěkeň, hlasitě odříkávali říkadla na zahánění Smrtky a řehtali, až k jezu. Počasí, jako by tušilo, že už se těšíme na jaro. Sluníčko nám krásně hřálo na cestu. Náš slavnostní průvod se odebral od školy přes Višňovku na městečko. Zastavili jsme se v Jednotě, kde děti jako poděkování za jejich snahu a rámus, dostaly sladkou odměnu. Pak se šlo k jezu ještě lépe. Děti po celou dobu poctivě řehtaly a hlaholily říkadla. U jezu jsme Moraně naposledy zamávali na poslední cestu a varovali jsme ji křikem, aby se už nevracela. Smrtka strachy hupsla do vody a odplavala rychle pryč. 
Stejně jako každý rok jsme po rozloučení se Zimou přivítali Vesnu. Ozdobili jsme si vrbové proutky a zavázali do nich svá tajná přáníčka. Děti si zahrály hru na Smrťáky, posilnily se na cestu sladkostí a vydali jsme se na cetu zpět ke škole.
Více ve fotogalerii ŠD.

BESEDA O OCHRANĚ PŘÍRODY A KRAJINY

BESEDA O OCHRANĚ PŘÍRODY A KRAJINY

BESEDA O OCHRANĚ PŘÍRODY A KRAJINY na Strakonicku a v ČR proběhla 12. 3. pro žáky 7. ročníku. Lektor pan Ing. Miroslav Šobr z Městského úřadu ve Strakonicích zaujal žáky poutavým vyprávěním o životě v přírodě. Jeho zkušenosti, nadhled a cit pro ochranu přírody a náš region jihozápadních Čech - jsou nevídané. A tak se sedmáci postupně dozvěděli o ohrožených druzích rostlin i fauny. Překvapil je navíc např. rozsáhlý výskyt vlků na Šumavě, život vydry nebo tolik potřebné pravidelné kosení luk s ohroženou vegetací. Beseda výrazně přispěla k informovanosti žáků o naší přírodě. Na závěr někteří žáci předali svému lektorovi zdařilé výtvarné práce s tématikou právě přírody kolem nás.

Školní mistrovství v prší

Školní mistrovství v prší

Každoročně se v ČR koná mistrovství v deskových a karetních hrách, tak i u nás ve školní družině proběhlo tradiční školní mistrovství v prší.  Mistrovství se zúčastnila 2. a 3.třída – celkem se přihlásilo 16 dětí, z toho 2 dívky. Hráči byli rozřazeni do dvou týmů a vzájemně museli odehrát 3 vítězné souboje. Vždy hrál  každý s každým. První 4 soutěžící z každé skupiny postupovali ze základní skupiny do čtvrtfinále, poté do semifinále a dále do samotného finále. Na krásném 3.místě se umístila Viktorka Vojtová ze 3.třídy, stříbrnou pozici vybojoval, po napínavém duelu, Matyáš Hrubec ze 3.třídy a nejcennější kov obdržel Jakub Čadek ze 2. třídy. První tři hráči obdrželi medaile, diplom, ostatní, kteří se mistrovství zúčastnili, dostali malou sladkou odměnu.

Preventivní programy

Preventivní programy

V rámci primární prevence proběhly na naší  škole besedy s Policí ČR. Pro žáky 6.r.  interaktivní beseda „ Šikana a trestní odpovědnost dětí a mladistvých“ a pro žáky 9.r. „ Protidrogový vlak“.  Emotivní příběhy na základě skutečných událostí, dovedly žáky k zamyšlení se nad hodnotou lidského života každého jedince. Besedy byly velmi poučné.

Den svatého Valentýna

Na sv. Valentýna nás přivítala pěkně nazdobená školní jídelna, kterou pro nás vytvořily děti ze školní družiny.
A jako připomenutí dne svatého Valentýna od náš každý jedlík obdržel krásné linecké srdíčko, které pro nás vytvořily šikovné cukrářky ze Štěkně.
Věříme, že dětem linecké srdíčko chutnalo, a bylo pro ně sladkou tečkou zakončeného školního dne.

Zeměpisná olympiáda

Zeměpisná olympiáda 1. MÍSTO V OKRESNÍM KOLE ZEMĚPISNÉ OLYMPIÁDY pro naši školu získal žák 8. třídy Jan Kulha. Ve velmi náročné 3-hodinové soutěži obhájil loňské prvenství, které je o to cennější, že letos soutěžil v nejvyšší kategorii 8. a 9. ročníků, vč. víceletého gymnázia (hlavní téma: Evropa). Současná geografie není zdaleka jen práce s mapou. Zahrnuje mimo jiné také prvky ekologie, geologie, matematiky i dalších věd. Jendovi blahopřejeme, děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy a přejeme hodně zdaru do krajského kola v závěru března v DDM České Budějovice.

Cíl dosažen - přes Slatinu na Brdo - 508 m n.m.

Cíl dosažen - přes Slatinu na Brdo - 508 m n.m. Tak jsme opět s dětmi z ŠD využili celkem slušného počasí a vyrazili do lesního terénu. Ze školy jsme vystoupali po silnici směrem na Slatinu, do které jsme došli přes les po Klostermannově stezce. ...

Lízátkový den 14.2.2024

Lízátkový den 14.2.2024Cíl: poslat kamarádovi, kamarádce, paní učitelce či ostatním zaměstnancům vzkaz formou lízátka. 
Napsat pár milých slov, poděkování a tím vyjádřit, že si dotyčného vážíme, že víme, že je součástí naši školy, že je kamarád, kamarádka. Na kartičku napsat vzkaz s podpisem či anonymně, pověsit na lízatko a dát do krabice pod nástěnku ŽP.

Lyžařský výcvik

Lyžařský výcvik

V týdnu od 4.2.–9.2. se žáci naší školy zúčastnili lyžařského kurzu ve ski areálu Zadov. Pro absolutní začátečníky byla připravena malá sjezdovka, kde se učili lyžovat. Zkušenější lyžaři se zdokonalovali a prováděli výcvik na velké sjezdovce Kobyle. Všichni se rychle zlepšovali a za pár dní se i šikovní začátečníci odvážili na velkou sjezdovku. Počasí nám sice moc nepřálo, sníh díky středečnímu deštivému počasí mizel před očima. Našim lyžařům to ale náladu nezkazilo a snažili se ze všech sil, zdokonalit své lyžařské dovednosti. I když byl lyžařský kurz velmi fyzicky náročný, hlavně pro ty, kteří nikdy nelyžovali, všem žákům se líbil.

Karneval v ŠD

Karneval v ŠD

I v letošním roce připadá období Masopustu na přelom měsíců ledna a února, a tak jsme pro pořádání našeho karnevalu využili pro nás slavnostní den předávání vysvědčení. V tělocvičně nás navštívily princezny, postavy z Harryho Pottera a spousta zajímavých postaviček všeho druhu. Program byl velmi pestrý. Zúčastnily se ho děti od  1 – 5.třídy. Děti byly rozřazeny do týmů a soutěžily v jednotlivých disciplínách: běh, skákání v obruči, nošení pingpongových míčků, slalom mezi kužely, předávání štafety pomocí kolíků. Disciplíny byly proloženy skvělou hudbou mezi balónky. Každé dítě si odneslo z karnevalu několik drobností, včetně sladké odměny, kterou věnovala Cukrářská výrobna Otava Štěkeň, které tímto ještě jednou děkujeme. Celá akce byla skvělým zakončením prvního pololetí školního roku. Fotky z karnevalu můžete vidět ve fotogalerii ŠD.

 

Barevné úterky

Barevné úterky Žákovský parlament vymyslel pro své spolužáky malé zpestření v podobě „Barevných dnů“.
6.2.2024 bílá
13.2.2024 modrá 
20.2.2024 zelená 
27.2.2024 červená 
Těšíme se na oblečení laděné do dané barvy!
 

LEGO v hodinách informatiky

Program LEGO Education SPIKE TM Prime je nový program LEGO robotiky pro žáky, který se zaměřuje na STEAM výuku zábavnou formou. Se žáky 8. a 9. třídy jsme v hodinách informatiky stavěli jednoduchého robota s programovacími úkoly.........
číst celý článek

Pěvecký sbor Kaštánek

Děkujeme pěveckému sboru Kaštánek za perfektní prezentaci naší školy v roce 2023. Věříme, že odměna ve formě výletu do Českých Budějovic se líbila. Adventní trhy měly své vánoční kouzlo.

PF 2024

PF 2024

V závěru roku Vám přejeme, ať Vás po celý nadcházející rok provází dobrá nálada, štěstí a láska. Vykročte s úsměvem a zachovejte nám přízeň.

A nezapomínejte: „Na Vánoce vedou všechny cesty domů."

Poděkování

Vážení rodiče, milí návštěvníci akademie,
dovolte, abych poděkovala Vám všem, kdo jste naši školu podpořili návštěvou Vánoční akademie konané 19.12.2023. Věřím, že tento kulturní i společenský zážitek mile potěšil nejen nás, ale i Vás. Velké uznání a poděkování patří rodičům za štědrost a ocenění této akce. Ujišťujeme Vás, že vše bude použito na další akce pro Vaše děti.

Mgr. Vladimíra Cimrhanzlová

ředitelka ZŠ a MŠ Štěkeň

Ježíškova nadílka

Ve středu 20. prosince k nám do družiny přinesl dárky Ježíšek. Rozzářené oči dětí prozradily, že mají z dárků opravdu velkou radost a hned si s nimi začaly hrát. Více ve fotogalerii ŠD.

zdobení stromečků ze sádry pro rodiče

Na Vánoce si děti pro rodiče vyrobily ze sádry stromečky, které si samy ozdobily glitrovým lepidlem se třpytkami. Určitě udělají doma radost. Více z práce dětí ve fotogalerii ŠD.

Pečení perníčků ve školní kuchyňce

Pečení perníčků ve školní kuchyňceBlíží se nám nejkrásnější svátky v roce - Vánoce. Proto jsme se ve školní družině rozhodli, že upečeme tradiční voňavé perníčky. Děti vykrajovaly krásné zvonečky, kapříky, andělíčky, vločky a sněhuláky. Celou kuchyňku jsme následně provoněli vánoční atmoférou. Nadýchanými perníčky jsme pohostili návštěvníky vánoční akademie.

Hravé peklo

Hravé peklo

V pátek 8.12. jsme si s dětmi ze ŠD udělali předvánoční výlet do Hravého pekla v Českých Budějovicích. Výstava byla o celkové ploše 700 m2. Děti měly možnost se projít zrcadlovým labyrintem. Dále zde na ně čekali čerti z pohádek, bytosti mystické a hlavně spousta pekelných věcí jako váha, kolo smůly, pekelný dalekohled a další interaktivní zastavení s otázkami. Ti, co se báli, mohli rovnou projít do nebe a pokračovat  do světa pohádek, kde našli draka, vodníka, loupežníka, ježibabu. Všechny pohádkové bytosti byly v životní velikosti. Poté jsme navštívili adventní trhy na náměstí Přemysla Otakara II., kde na nás dýchla vánoční atmosféra ze stánků. Poslechli jsme si koledy, ochutnali vánoční dobroty a podívali se na ledové kluziště kolem kašny. Dětem se výlet moc líbil.  Fotografie z výletu si můžete prohlédnout ve fotogalerii ŠD.

Zimní radovánky

Zimní radovánky

Padá, padá sníh, pojedeme na saních, pojedeme z kopce dolů, až za naši školu. Užíváme si předvánoční čas ve sněhu a moc nás to baví. Více foto ve fotogalerii ŠD.

29.11.2023 jsme si s dětmi opět užili tematické vánoční dílničky v muzeu strakonického hradu. Děti si samy vyrobily nádhernou svíčku z granulovaného vosku a dozdobily ji podle své fantazie. Naše velké poděkování patří paní lektorce Mgr. Kateřině Prokopcové, která se nám skvěle věnuje na dílničkách již několik let. Více ve fotogalerii ŠD.

Preventivní programy

V úterý 28.11. proběhly na naší škole preventivní programy. Pro žáky 8.r. „Protidrogový vlak“ a 9.r. „Kriminalita mládeže“. Besedy byly zaměřeny..........
číst celý článek

Besedy s lektory EKO-KOMu

BESEDY S LEKTORY EKO-KOMu jsme uspořádali dne 21. 11. 2023 pro celou školu. Postupně se..................
číst celý článek

Výuka 27. 11. 2023

V pondělí 27. 11. 2023 bude v ZŠ a MŠ Štěkeň probíhat výuka dle řádného rozvrhu.

Ředitelství školy

Mezinárodní kuchyně ve školní jídelně

Mezinárodní kuchyně ve školní jídelně

Žákovský parlament vyhlašuje, týden od  27. 11. do 1. 12., týdnem mezinárodní kuchyně. Žáci naší školy v tomto týdnu postupně ochutnají anglickou, americkou, čínskou, italskou a českou kuchyni. Proběhne hlasování, která kuchyně žákům nejvíce chutnala.  

Informatická soutěž ibobr.cz

Naše škola se zúčastnila informatické soutěže ibobr.cz.

Kategorie Mini 4. ročník ZŠ –

Úspěšný řešitel soutěže (nad 100 bodů, max. 172 bodů).

4.A                Chabr Martin             115

 

Kategorie Benjamin 5. – 6. ročník ZŠ

Úspěšní řešitelé soutěže – žáci 6.A, kteří získali více než 120 bodů (max. počet bodů 192):

Kristýna Karvanová                            153

Valérie Jalčová                                   129

Štěpán Fiala                                      122

 

Kategorie Kadet 7. – 8. ročník ZŠ

Úspěšní řešitelé soutěže se stali žáci, kteří získali více než 120 bodů (max. počet bodů 192):

8.A                  Kulha Jan                   177

7.A                  Pixa Jan                     162

8.A                  Uhlík Martin               157

8.A                  Horňák Josef              129

 

Všem účastníkům děkuji.

Úspěšným řešitelům blahopřeji.

Domácí pečený chléb

Paní kuchařky z naší jídelny ukázaly, že se ničeho nebojí a rozhodly se připravit pro děti svůj první domácí kváskový chléb.....
číst celý článek

Den bez tašek

Žákovský parlament pořádá v pátek 10.11.2023 "Den bez tašek".
Žáci si v tento den mohou přinést své školní pomůcky
v čemkoli jiném, než je školní taška. Fantazii se meze nekladou. Jako taška Vám může posloužit například popelnice, nákupní vozík, hrnec, pekáč, kočárek apod. 

Pojďte se na chvíli trochu odreagovat a užít si spoustu zábavy!!!

Oslava Halloweenu ve školní jídelně

Oslava Halloweenu ve školní jídelně
Školní jídelna se připojila k tomuto strašidelnému dni a přichystala pro děti Halloweenské menu s překvapením staré čarodějnice. A to, linecké ve tvaru dýně.
Naše "strach parta" si vytvořila vtipné účesy ve vlasech, které doplnila namalovanými pavouky na tvářích. Byl to velmi povedený a zpestřený den.
Celou atmosféru dotvořila nádherná výzdoba, kterou pro nás připravily paní vychovatelky ze školní družiny.
Touto cestou bych jim chtěla, jménem celé kuchyně, poděkovat.
Více fotek naleznete ve fotogalerii školní jídelny.

ŘEDITELSKÉ VOLNO

Mgr. Vladimíra Cimrhanzlová, ředitelka ZŠ a MŠ Štěkeň, vyhlašuje v ZŠ Štěkeň podle § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., v platném znění  (školský zákon) z organizačních a hygienických důvodů (bezproudí) ředitelské volno na čtvrtek 16.11.2023.

OZNÁMENÍ O PŘERUŠENÍ PROVOZU MŠ ŠTĚKEŇ

ZŠ a MŠ Štěkeň po dohodě se zřizovatelem bude z technických důvodů, které znemožňují řádné poskytování předškolního vzdělávání, ve čtvrtek dne 16.11.2023 uzavřena podle § 3 vyhlášky č. 14/2005 Sb., o předškolním vzděšlávání, ve znění pozdějších předpisů.

Halloween ve škole

Halloween ve školeDne 31.10 se koná Halloween pro žáky 1. a 2. stupně.
Přijďte v maskách! budeme hodnotit tu nejstrašidelnější, nejoriginálnější a nejroztomilejší.

Bobřík informatiky

Bobřík informatikyLetos poprvé se naše škola zapoji do online (www.ibobr.cz) soutěže pro testování znalostí a dovedností žáků základních a středních škol v oblasti informatiky a informatického myšlení, podporována Ministerstvem školství.

Soutěží se v pěti věkových kategoriích:


Kategorie  Ročník Testovací dny  Doba testu 
 Mini 3. – 4. r. ZŠ6. - 10. 11. 30 min
 Benjamin  5. – 6. r. ZŠ (prima G8) 6. - 10. 11. 40 min
 Kadet 7. – 8. r. ZŠ (sekunda - tercie G8)10., 13. - 16. 11. 40 min
 Junior 9. r. ZŠ – 1. r. SŠ (kvarta - kvinta G8)13. - 16. 11. 40 min
 Senior 2. – 4. r. SŠ (sexta – oktáva G8) 20. 11. 40 minLogická olympiáda

Kategorie A (3.-5. ročník ZŠ)

Celkem se v kategórií Kategorie A do soutěže zapojilo 17 243 řešitelů, z toho v našem kraji 844. Do logické olympiády se zapojilo 5 žáků, 5. třídy.
V následující sestavě jsou výsledky zobrazeny pouze u žáků, kteří byli mezi 75% nejlepších řešitelů základního kola. Ostatní jsou seřazeni abecedně.
Pořadí (škola)Pořadí (kraj)Celkové pořadíPříjmení, jménoTřída
1.388.-396.8845.-9005.Pelouchová, Monika5.A
2.407.-415.9223.-9464.Bažatová, Natálie5.A
3.441.-451.9904.-10067.Bažatová, Eliška5.A
4.452.-461.10068.-10226.Zíka, Jan5.A
---Kuboušková, Lenka5.A

Kategorie B (druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých SŠ)

Celkem se v kategórií Kategorie B do soutěže zapojilo 25 736 řešitelů, z toho v Jihočeském kraji 1 607. Do logické olympiády se zapojili žáci 6., 7. a 9. třídy.
V následující sestavě jsou výsledky zobrazeny pouze u žáků, kteří byli mezi 75% nejlepších řešitelů základního kola. Ostatní jsou seřazeni abecedně.

Pořadí (škola)Pořadí (kraj)Celkové pořadíPříjmení, jménoTřída
1.222.-237.4376.-4652.Vaněček, Adam6.A
2.659.-692.11311.-11822.Kulhová, Anna9.A
3.920.-964.15484.-16142.Čadek, Vít7.A
4.-5.965.-994.16143.-16670.Bauerová, Aneta7.A
4.-5.965.-994.16143.-16670.Maštalíř, Roman7.A
6.995.-1017.16671.-17079.Čermáková, Natálie9.A
7.1079.-1108.18013.-18647.Karvanová, Kristýna6.A
---Kahudová, Ema6.A
---Kuboušková, Jitka7.A
---Martynek, Jan6.A

ĎEKUJEME, všem žákům za účast v základním kole Logické olympiáde 2023.

Opékání špekáčků se školní družinou

Opékání špekáčků se školní družinouV pondělí 16.10. 2023 jsme využili ještě krásného podzimního odpoledne a na novém ohništi na školní zahradě jsme si opekli špekáčky, chléb, avšak největší pochutinou byly opečené marshmallow. Každý měl svůj styl opékání, někomu stačilo opéct špekáček jen lehce, jiný zase opékal pořádně dozlatova, všichni ale byli s výsledkem svého kulinářského snažení spokojeni a ptali se, kdy bude další opékání.

Více fotografií v galerii ŠD. 

72 hodin

72 hodin

     I v letošním roce se naše škola zúčastnila „úklidového“ projektu 72 hodin.  Do projektu jsme se zapojili již devátým rokem. Nejmenší žáci si vzali na starost okolí školy, větší žáci se vydali spolu s pedagogy do okolí, kde nasbírali několik pytlů odpadu. Škola svou opakovanou účastí na projektu 72 hodin přispívá nejen k lepšímu životnímu prostředí v obci, ale i k výchově mladých lidí, kterým není lhostejné, v jakém prostředí žijí. Všem žákům a vyučujícím patří poděkování za realizaci letošního projektu.

Bezpečnost silničního provozu - odborná ukázka policejní práce 25.9.2023

V pondělí 25.9.2023 jsme pozvali do ŠD dva uniformované policisty, kteří nám ukázali něco ze své policejní práce. Z DDM v Písku nám opět přivezli a postavili na školním dopravním hřišti simulovanou silnici s dopravními značkami, křižovatkami, kruhovým objezdem, přechodem pro chodce a železničním přejezdem. Spolu s touto silnicí nám z DDM zapůjčili i koloběžky a helmy pro děti.
Srážník pan Karol z MP Blatná nám předvedl nástroje na odchytávání psů a hadů, ukázal dětem paralyzér, několik druhů obušků, foukací pušku na daňky a rovněž i vzduchovku na holuby. Děti si mohly taktéž vyzkoušet rychlost svých nohou a následně zjistit, jakou rychlostí běžely. Přístroj na měření rychlosti zaznamenal, zda nepřekročily povolenou rychlost. Pak děti nasedly na koloběžky a pod vedením Podpraporčíka pana Martina Havránka ze státní policie ve Strakonicích, který dětem objasnil a připomenul základní pravidla bezpečnosti silničního provozu, se ony samy staly účastníky silničního provozu. Rozjely se na koloběžkách po silnici, představovaly chodce na přechodu, i vlak, který přejíždí po železničním přejezdu. Vše za bedlivého dozoru policisty, který dohlížel na plynulost dopravy.
Více ve fotogalerii ŠD

Tak nám to začalo: Plavání 3. a 4. třída

Tak nám to začalo: Plavání 3. a 4. třídaDnešním dnem jsme zahájili plavecký výcvik našich žáků. Děti byly plny očekávání, ale také obav, zda vše zvládnou. 
Vše se vyvedlo na jedničku a brzičko budeme mít samé "delfíny". 
Více fotek naleznete ve fotogalerii tříd.

1. školní den v ŠD

1. školní den v ŠDNaše družiny si pro školáky v první a druhý školní den připravily zábavný program. Děti měly na školní zahradě k dispozici skákací hrad. Počasí nám skvěle přálo a děti si tak vstup do školy náramně užily. Děkujeme zaměstnancům městyse Štěkeň i panu starostovi za ochotu nám vyhovět a dětem tak vykouzlit radostný úsměv na jejich tvářičkách. Vychovatelky ŠD.

Přivítání prvňáčků

Kolektiv školní jídelny se chtěl přivítat s dětmi z první třídy, a tak si pro nové děti ve druhý školní den připravil malé překvapení. Abychom měli hezkou výzdobu na nástěnce jídelny, děti nám měly za úkol vymalovat obrázek hrušky a jablka. Odměnou za vymalovaný obrázek prvňáčci obdrželi ovocnou přesnídávku ve stylu motýla. Při té příležitosti jsme se také dětí zeptali, jaké je jejich nejoblíbenější jídlo a co by chtěly uvařit ve školní jídelně.
Odpovědi a jednotlivé fotky dětí můžete naleznout ve fotogalerii první třídy.

Vítáme na palubě škola 1. třídu

Dne 4. 9. 2023 jsme přivítali na palubě školy nové piráty. Úvodní slovo si vzala paní třídní učitelka Lucie Kořánová, která dětem i rodičům vysvětlila vše potřebné. Žáky první třídy přišel přivítat pan starosta Bohumil Bláha i paní ředitelka Vladimíra Cimrhanzlová.
Věříme, že očekávání dětí byla splněna.
Vítejte !!!!!
Více fotek naleznete ve fotogalerii 1. třídy.

Nástěnka

Online schránka důvěry

obrázek
NNTB - NeNech To Být
Trápí tě něco? Chceš nám důvěrně něco sdělit? Využij tuto anonymní schránku.

Digitalizujeme školu

obrázek
Naše škola je zapojena do projektu „Digitalizujeme školu“ – realizace investice Národního plánu obnovy – komponenta 3.1. V rámci komponenty 3.1 Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace investice přispívá na vybavení žáků digitálními technologiemi pro rozvoj jejich informatického myšlení a digitálních kompetencí a na prevenci digitální propasti.

Kroužky pro jihočeské děti

obrázek
Naše škola je zaregistrována do programu "Pomáháme s kroužky pro jihočeské děti", který podporuje nízkopříjmové domácnosti. Lze čerpat finanční podporu na LVVK (7. ročník) a na poplatek za školní družinu. Příspěvek je možné čerpat za období od 1.9. 2023 do 30.6. 2024. Případné dotazy zasílejte na email: rajtmajerova@zssteken.cz, nebo na tel. č. 606529078

Doučování žáků

obrázek
Podpora doučování žáků ZŠ v rámci Národního plánu obnovy.

Přijímací řízení do 1. ročníku ZŠ

Virtuální prohlídka školy

Jsme škola otevřená rodičům

obrázek
Získali jsme certifikát - známku RODIČE VÍTÁNI. Splňujeme kritéria partnerské komunikace a přátelské spolupráce.

Škola pro demokracii

obrázek
Jsme zapojeni do programu.

Přijímací řízení na SŠ 2023/24

Aktuální info k přijímacímu řízení na SŠ naleznete v sekci výchovné poradenství

Ovoce a zelenina/ Mléko do škol

obrázek

Aktuální jídelníček

obrázek
Vaříme chutně a zdravě.
www.zssteken.cz

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
HOME
ZŠ a MŠ Štěkeň
Slatinská 155
387 51 Štěkeň
IČ: 75000521
ID dat. schránky: j35mh8r
Ředitelka školy:
Mgr. Vladimíra Cimrhanzlová
skola@zssteken.cz
ZŠ 730 700 144
ŠJ 730 700 143
ŠD I.   608 592 907 
ŠD II.  731 314 668
ŠD  III. 606 529 078
MŠ 730 700 142
 

   ZŠ a MŠ Štěkeň www.zssteken.cz

Created by © 2014 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy