logotyp
Login

Aktuality naší třídy

Naše poslední společné Vánoce

Vánoce 2019

Mikulášská nadílka byla letos v režii 9. třídy

Školní parlament vyhlásil soutěž o nejhezčí dýni. Zapojili jsme se!

   ŠKOLNÍ ROK 2019/2020   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2018/2019   

Exkurze Terezín a Lidice

Pozdrav z lyžařského výcviku

Vánoční akademie 14.12.2018

   ŠKOLNÍ ROK 2018/2019   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2017/2018   

Čtenářský klub

V letošním školním roce se na naší škole realizuje projekt "Společné vzdělávání v ZŠ a MŠ Štěkeň". Součástí tohoto projektu je i Čtenářský klub. Od listopadu 2017 až do dubna 2018 se každou středu scházely děti ze sedmé třídy na dvě vyučovací hodiny a společně se seznamovaly s různými knihami. Velkým zpestřením této aktivity bylo používání čteček, se kterými se děti naučily zacházet. Společně jsme tak strávili nevlídná odpoledne dlouhé zimy užitečnou zábavou.

Školní rok 2017/2018

Školní rok 2017/2018Nový školní rok jsme zahájili hned exkurzí na hrad Rabí a výchovným programem o třídění odpadu v horažďovickém centru PROUD. Všem se nám moc líbilo, akorát někteří měli pocit, že tyto akce pořádáme kvůli výborné pizze.
   ŠKOLNÍ ROK 2017/2018   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2016/2017   

Pomáháme přírodě

Zasněžená krajina je krásná, ale zvířátka ve volné přírodě zažívají nejtěžší období svého života, proto jsme se rozhodli pomáhat. Při technických činnostech kluci vyrobili krmítko a o pracovních činnostech jsme "uvařili" zvonečky pro sýkorky. Takto jsme ověsili školní jabloň a denně doplňujeme semínka slunečnice. Jak pomáháte Vy?

Vánoční přání

Vánoční přáníKrásné a pohodové vánoční prázdniny a v roce 2017 hodně zdraví, štěstí a mnoho školních i osobních úspěchů přeje všem žákům 6. třídy

   PaedDr. Vendulka Vachtová Vacková
              třídní učitelka

Křížaly

KřížalyJablíčka jsme posbírali, potom jsme je nakrájeli, v sušičce usušili - a měli jsme svačinku.
   ŠKOLNÍ ROK 2016/2017   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2015/2016   

Náš nejlepší třídní atlet - Lukáš Zvonek

4. místo na atletické všestrannosti - I. stupeň
3. místo na atletické soutěži jednotlivců - II. stupeň - ve skoku dalekém - bronzová medaile

Rafty - splutí řeky Otavy v úseku Strakonice (Křemelka) - Štěkeň (jez) - 24. 6. 2016

Druhý vrchol. Pátek 24. 6. 2016 v 15:30 vodácká výprava páťáků a jejich přátel ze Štěkně a z okolí. Teplota hodně přes 30°C k splutí Otavy přímo vybízela. Sjeli jsme všechny tři šlajsny na trase. Nejvíce jsme si asi zablbli na jezu ve Slaníku, kde jsme se i příjemně občerstvili a nabrali dalších sil. Zbytek veselého plutí plného i koupání v řece již voněl letními prázdninami.

Cykloturistický výlet na Helfenburk - 15. 6. 2016

Cykloturistický výlet na Helfenburk - 15. 6. 2016Naše vrcholná akce. Vyjížděli jsme za mírného deštíčku a vše vypadalo na předčasný návrat, ale vydrželi jsme. Za odměnu nám v 11:00 vysvitlo sluníčko. Kastelán z Helfenburku nám za hrdinství rozdělal i v krbu. Výhled z nejvyšší věže Helfenburku byl přímo úžasný. Cesta zpátky již probíhala bez problémů. A hlavně - vrátili jsme se všichni zdraví a především fyzicky a psychicky silnější.

3. závěrečné kolo Think Blue Cupu - florbal - 10. 6. 2016

Tak konečně jsme tu Sedlici smetli a to suveréně 11:2. V Zápase o 5. místo jsem si opět poradili s Poděbradkou 6:3. Po třech kolech Think Blue Cupu nám tudíž přísluší celkově též 5. místo.

Dětský den v Lezotopu - 1. 6. 2016

Na dětský den jsme se vypravili za společně vydělané penízky ze sběru papíru a velikonočního jarmarku (nejlepší jarmarečníci) do lezeckého centra v Písku, které všechny děti doslova uchvátilo. Super oslava dětského dne.

Mladý záchranář - 13. 5. 2016

Družstva 5. třídy obsadila 1. a 2. místo ve školním kole.

McDonald's Cup - kopaná 5. 5. 2016

Společně s kluky ze 4. třídy fotbalisti páťáci obsadili páté místo. Paradoxně "až", ve skupině vše vyhráli, nedostali ani gol, skóre 6:0. Ve čtvrtfinále, po remíze 0:0 s Katovicemi v normálním čase, nás opustilo štěstí a prohráli jsme postup na penalty.

Think Blue Cup

Kluci páťáci hrají i letos společně se čtvrťáky florbalový turnaj „Think Blue Cup“. V 1. kole v listopadu obsadili 5. místo mezi 8 účastníky. Byli třetí v základní skupině, kde porazili ZŠ Katovice. V souboji o 5. místo vcelku smetli ZŠ Poděbradova 5:1.

Ve 2. kole v březnu jsme doplatili na nevýhodné rozlosování. Ve skupině jsme se neúspěšně utkali s dvěma favority celého turnaje. V rozhodujícím vyrovnaném zápase jsme podlehli Sedlici těsně 5:6 a skončili v naší skupině čtvrtí. O páté místo jsme tedy tentokrát bojovat nemohli, neboť minule námi poražené týmy ZŠ Poděbradova a ZŠ Katovice byly šťastně nalosovány do druhé jen tříčlenné skupiny a snadno se mohly umístit výše.

Nevadí. Těšíme se na 3. červnové kolo „Think Blue Cupu“, kde si vše vynahradíme.

Velikonoční Jarmark

Velikonoční JarmarkByl pro nás velice vydařenou akcí. Díky pomlázkám a pomoci dvou maminek, náš výdělek činil rekordních 1620kč. Ačkoliv nás je ve třídě jen 13, náš zisky byl nejvyšší ze všech tříd naší školy. Společně s penězi získanými za sběr starého papíru máme tudíž dobře našetřeno na cyklovýlet na Helfenburk, na slutí naší řeky Otavy na raftech či návštěvu lezeckého centra „Lezetop“ v Písku. Žádné další prostředky od rodičů tím pádem už nepotřebujeme.

5. třída při akci 72 hodin - RUKU NA TO

5. třída při akci 72 hodin - RUKU NA TOVyčistili jsme část Klostermannovy stezky. Nasbírali jsme celkem 3 káry odpadu. Dvakrát jsme se potkali se sběrným traktorem, dvakrát vyložili plnou káru a třetí přivezli před školu. Zbavili jsme les i čtyř starých pneumatik. Lesní skřítkové určitš mají radost a snad nám za to začnou růst houby.
   ŠKOLNÍ ROK 2015/2016   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2014/2015   

Závěrečné přátelské utkání 3.-4.třídy

Závěrečné přátelské utkání 3.-4.třídyJak jsme si slíbili, nadešel čas na další přátelský duel ve vybíjené čtrťáci proti třeťákům. Šlo opravdu jen o to, si zahrát, pobavit se a ukázat si, že všichni děti jdou do hry s plným nasazením. Čtvrťáci sice o jednoho hráče prohráli, ale zkrátka "hra je hra", dali do toho vše...

Den dětí se vydařil

Den dětí se vydařil 1.6.2015 jsme přijali pozvání do Školního polesí Hůrka a na čejetické sádky. Nejprve jsme si prohlédli oboru, kde chovají bažanty, krůty a perličky. Potom nás čekala prohlídka lesní obory, kde právě ...

Mladý záchranář 27.5.2015

Mladý záchranář 27.5.2015Letošní soutěživé klání družstev se nám velmi vydařilo. Soutěžili jsme opět v deseti disciplínách (např. hod na cíl, topografie, první pomoc, hasicí přístroje, střelba ze vzduchovky...). Všichni jsme se velmi snažili a úspěch se dostavil. Družstvo pod vedením kapitána S. Fligiela obsadilo krásné druhé místo v kategorii 1. stupně.

Techmania Plzeň

Techmania Plzeň 4. květen 2015 byl ve znamení exkurze do plzeňské Techmanie. Celé dopoledne jsme zkoumali, sledovali zajímavé přednášky, dívali se na pokusy, sami si vyzkoušeli  nejrůznější technické ...

Stop, červená! Končíme...

Stop, červená! Končíme...Poslední barevná středa byla červená, krásně probarvila nejen naši třídu, ale i celou školu. Podívejte se, jak jsme zářili my, čtvrťáci...

Také oranžová nám slušela...

Také oranžová nám slušela...Předposlední barevná středa 22.4.2015 byla ORANŽOVÁ, a tak kdo mohl, se do ní oblékl. Byl právě Den Země, a tak naše barva symbolicky zastupovala žhavé zemské jádro.

Tak jako slunečnice každým dnem...

Tak jako slunečnice každým dnem...V březnu jsme si každý do svého květináče zasadil semínka slunečnice. Pečlivě se o ně staráme a pozorujeme, jak se z malého semínka postupně stává větší a větší rostlinka. A jak se zpívá v písničce, opravdu se stále otáčí za slunce...
Každý týden si naše výpěstky fotíme, takže můžete pozorovat spolu s námi, jak krásně rostou.Usmívající se

Vítej, naše nová tabule...

Vítej, naše nová tabule... 16. 4. 2015 jsme přivítali v naší třídě krásnou novou tabuli společně s novým dataprojektorem, ke kterému se ještě připojí počítač. Dnes jsme si vyzkoušeli, jak se na tabuli píše speciálními fixami ...

3. barevná středa

3. středa v měsíci dubnu roku 2015 byla ve znamení zelené. Počasí bylo nádherně jarní, takže celoškolní focení proběhlo venku... Ve fotogalerii si můžete prohlédnout, kolik "zelenáčů" z naší školy se sešlo.

Poslední rozloučení...

Poslední rozloučení...Naše milá školní tabule,

dnes - tj. 15. dubna 2015 jsme se naposledy s Tebou rozloučili v úzkém třídním kruhu. Bylo nám s Tebou dobře, sloužila jsi nám věrně a my jsme Tě měli rádi. Přece jen ale pomalu vycházíš z módy, a tak se na nás jistě nebudeš zlobit, když Tě vyměníme za novou, modernější... Děkujeme Ti za vše, co jsi pro nás udělala. Někteří žáci by se Ti možná měli i omluvit, jak na Tebe "škrábali" jako kocouři..., tak jim, prosím, odpusť...
Tvoji žáci 4. třídy

Opět jsme zavítali do písecké Sladovny

Opět jsme zavítali do písecké Sladovny V letošním školním roce jsme již podruhé navštívili píseckou Sladovnu. Tentokrát jsme se těšili na interaktivní výstavu "Stroj času". Čtvtrteční ráno 9.4. naznačovalo, že počasí nám bude přát, ...

2. barevná středa

2. barevná středaStředa 8. dubna byla tentokrát žlutá - prozářila nejen naši třídu, ale i celou školu. I když jsme všichni čtvrťáci žluté oblečení neměli, alespoň jsme si "pomohli" žlutými věcmi kolem nás

1. barevná středa

1. barevná středa1. duben byl dnes ve znamení první barevné středy, celá škola se oblékla do modrého a růžového oblečení. Kdo měl odvahu, mohl si oblečení obrátit (kluci do růžové, holky do modré). Bylo to hezké zpestření aprílového dne.

Velikonoční jarmark

Velikonoční jarmarkLetošní velikonoční jarmark se opět vydařil. Naše výrobky se nejen líbily, ale i dobře prodávaly. Měli jsme z toho velikou radost. O tom, jak s utrženými penězi naložíme se ještě společně poradíme.
Více fotek naleznete ve fotogalerii 4. třídy.

Výukový pořad Gladiátoři

Výukový pořad Gladiátoři I naše čtvrtá třída měla možnost se 31.3.2015 zúčastnit historického zábavného a výukového pořadu "Řím - gladiátoři, legionáři a ceasarové" v podání umělecké agentury "Pernštejni" z Pardubic. Předem ...

Co nás čeká v příštích týdnech

31.3. - Gladiátoři - školní divadelní představení, od 10:30
31.3. - Velikonoční jarmark - v přízemí školní budovy, 12:30 - 15 h
1.4. - 1. barevná středa - modrá/růžová (celoškolní projekt - oblečení dle vyhlášené barvy)
9.4. - Sladovna Písek - výstava Stroj času, odjezd v 7:10 linkovým autobusem, návrat do 14. h
4.5. - Techmánie Plzeň - společná exkurze 1.-4. třídy, odjezd 7:15 od školy, příjezd do 15. h

Připravujeme se na velikonoční jarmark

Připravujeme se na velikonoční jarmark V plném proudu jsou přípravy čtvrťáků na letošní velikonoční jarmark, který se bude konat v naší škole 30.3.2015. Zatím máme již téměř hotové papírové věnečky z plat od vajíček. Chytáme se ještě na ...

Přátelské utkání ve vybíjené se 3. třídou

Přátelské utkání ve vybíjené se 3. třídou Ve čtvrtek 26. února 2015 jsme si zahráli malý turnaj ve vybíjené proti žákům 3. třídy. I když jsme několik týdnů poctivě trénovali, přece jen byli třeťáci lepší a vítězství patřilo po zásluze jim. ...

Šťastné a veselé...

Šťastné a veselé...Příjemné a klidné prožití vánočních svátků, do nového roku hlavně hodně zdraví, štěstí a spokojenosti přejí všem
žáci 4. třídy

Příprava na Vánoční akademii

4. třída se již několik týdnů chystá na blížící se Vánoční akademii.  Pilně nacvičujeme naše společné vystoupení - můžeme prozradit, že se v něm budou prolínat prvka pěvecké, hudební i taneční. Jako ...

2. místo ve sběrové akci

V letošní sběrové jsme se umístili na krásném 2. místě. Podařilo se nám nasbírat 495 kg druhotných surovin, což na jednoho žáka průměrně dělá 41,25 kg. Nejlepším sběračem byl Adam Pechlát - 76,5 kg.
Děkujeme rodičům za spolupráci a pomoc při této akci.

Bezpečně na cestách - soutěž

Další soutěží, do které jsme se právě zapojili, byla interaktivní  soutěž týkající se bezpečnosti na cestách. Všichni jsme si vyzkoušeli formou testu, důležitá pravidla pro chodce, cyklisty a další účastníky silničního provozu. Na stránkách www.jihocesi-bezpecne-na-cestach.cz  jsme pak  společně vyplnili test za celou třídu a odeslali do finále. Na těchto webových stránkách je spousta zajímavostí i praktických rad z oblasti dopravy a silničního provozu,  a proto se k nim budeme vracet.

Soutěžíme...

Letošní podzim se soutěžemi jenom hemží, a tak máme za sebou již dvě ... Jen pro připomenutí - tou první je účast na výtvarné soutěži "Když vánoční vločka zebe". Vytvořili jsme krásnou dekoraci v ...

Haloween 4. třída

Haloween 4. třídaV pátek 31.10. jsme si společně vydlabali a vyřezali dýni pumpkin na Halloween. Podívejte se do naší fotogalerie, jak se nám zdobení podařilo.

Obrazy z ruliček

Věřili byste, že se z ruliček od toaletního papíru dají vytvořit krásné obrazy? Přesvědče se sami, že to lze a podívejte se do naší fotogalerie, jaká výtvarná díla se nám podařila... Vyzdobili jsme obrazy školní chodbu i naši třídu.
Další fotky naleznete ve fotogalerii 4. třídy.

72 hodin - Ruku na to

72 hodin - Ruku na to Pátek 10. října byl pro naší celou školu ve znamení akce "72 hodin - Ruku na to". i my, čtvrťáci, jsme se samozřejmě pilně zapojili. Vyčistili jsme od nepořádku Šibeničák a přilehlé okolí. Odpadků ...

Podzimní tvoření

Podzimní tvoření Letošní teplý a slunečný podzim nás přímo vybízel, abychom si šli do podzimní přírody pro výtvarnou inspiraci. Využili jsme barevné krásy všude kolem nás a nasbírali různé přírodniny, které jsme pak ...

Exkurze do Sladovny Písek

Exkurze do Sladovny Písek
Ve čtvrtek 18. září jsme se vydali do Písku. Naším cílem byla Sladovna, ve které byla instalovéna interaktivní výstava "Les - příběh pěti stromů." Byli jsme zvědaví, jak bude ve výstavních ...

A jsou z nás už čtvrťáci...

Po krásných letních prázdninách usedáme opět do školních lavic. Je nás stejný počet, tedy 12 (5 dívek a 7 chlapců). Jsme odpočatí, plni zážitků z cest, z výletů, letních táborů či dovádění s ...
   ŠKOLNÍ ROK 2014/2015   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2013/2014   

Vyrábíme bezovou limonádu

Poslední květnový týden jsme se rozhodli udělat bezovou limonádu. Naložili jsem do převařené sladké vody květy černého bezu, přidali jsme plátky citrónu. A pak jsme už jen několik dnů čekali, než se ...

Školní výlet

Školní výlet Na dnešní den 5.5.2014 jsme se všichni moc těšili, protože na nás čekal školní výlet. Byla to velká výprava 1. - 4. třídy, přes 90 dětí. Celé dopoledne byl pro nás rezervován areál ...

Divadelní představení

Dne 25.4.2014 jsme shlédli divadelní představení Švanda dudák na motivy stejnojmenné div. hry J.K.Tyla. Hru nám přijel zahrát divadelní soubor ZŠ Dukelská ze Strakonic. Představení se uskutečnilo v krásných prostorách štěkeňského zámku, ve velkém sále.
Všichni jsme obdivovali výkony mladých herců a náležitě jsme je ocenili potleskem.

Jarní malování

Jarní malování Příroda kolem nás se již nejen krásně zelená, ale začíná hýřit všemi barvami. Proto i my, třeťáci, jsme si v hodině výtvarné výchovy pohráli s barvami. Tempery jsme nanášeli nejen štětcem, ale i ...

Mladý záchranář 16.4.2014

Dnešní středeční dopoledne bylo v naší škole ve znamení akce "Mladý záchranář". Pětičlenná družstva soutěžila v různých disciplínách - např. zdravověda, topografie, střelba ze vzduchovky, hod na ...

Exkurze do Strakonic

Exkurze do Strakonic V úterý 15. 4. 2014 jsme se vydali na exkurzi do Strakonic. Nejprve jsme zavítali do DDM na Podskalí, kde pro nás byl připraven program o volně žijících zvířetech a současně i o některých chráněných ...

Velikonoční jarmark

Velikonoční jarmark V pondělí 14.4.2014 proběhl v naší škole velikonoční jarmark. Všichni jsme se na něj moc těšili, protože jsme měli přichystáno spoustu krásných výrobků - zajíčková zapichovátka, vlastnoručně pečené ...

Soutěžíme s Rosťou Rozpočtářem

Všechny děti naší třídy se zapojili do interaktivní soutěže týkající se finanční gramotnosti "Rozpočti si to". Vytvořili jsme 3 tými - "Slaníci", "Stěkeňáci" a "Šikulové". Každý tým je tvořen 4 žáky ...

Výsledky sběrové akce

Ve sběru druhotných surovin jsme se umístili na pěkném 6. místě s celkovými 175 kg za celou třídu. Na jednoho žáka tedy vychází cca 14 kg. Někteří také přinesli víčka od plastových lahví. Všem žákům naší třídy i jejich rodičům děkuji za pomoc a spolupráci. Věřím, že v příštím roce budeme stejně úspěšní, popř. se můžeme pokusit umístění vylepšit. Prosím tedy, máte-li možnost, sbírejte dále, na podzim se bude akce jistě opakovat.

Mgr. D. Petrášová, tř. učitelka

Chystáme se na velikonoční jarmark

Chystáme se na velikonoční jarmark Velikonoční jarmark v naší škole se blíží (14.4.), a tak se připravujeme… Rozhodli jsme se upéct drobné velikonoční perníčky – zajíčky, vajíčka, slepičky…atd. Děti se do práce s chutí pustily a ...

Jak se žije třeťákům...?

 Naše třetí třída má jen 13 žáků (5 děvčat a 8 chlapců). I tak je u nás ve třídě stále živo. Jsme taková malá partička správných dětí.Školní rok si zpestřujeme různými aktivitami…. V současné době ...

Nástěnka

Online schránka důvěry

obrázek
NNTB - NeNech To Být
Trápí tě něco? Chceš nám důvěrně něco sdělit? Využij tuto anonymní schránku.

Digitalizujeme školu

obrázek
Naše škola je zapojena do projektu „Digitalizujeme školu“ – realizace investice Národního plánu obnovy – komponenta 3.1. V rámci komponenty 3.1 Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace investice přispívá na vybavení žáků digitálními technologiemi pro rozvoj jejich informatického myšlení a digitálních kompetencí a na prevenci digitální propasti.

Kroužky pro jihočeské děti

obrázek
Naše škola je zaregistrována do programu "Pomáháme s kroužky pro jihočeské děti", který podporuje nízkopříjmové domácnosti. Lze čerpat finanční podporu na LVVK (7. ročník) a na poplatek za školní družinu. Příspěvek je možné čerpat za období od 1.9. 2023 do 30.6. 2024. Případné dotazy zasílejte na email: rajtmajerova@zssteken.cz, nebo na tel. č. 606529078

Doučování žáků

obrázek
Podpora doučování žáků ZŠ v rámci Národního plánu obnovy.

Přijímací řízení do 1. ročníku ZŠ

Virtuální prohlídka školy

Jsme škola otevřená rodičům

obrázek
Získali jsme certifikát - známku RODIČE VÍTÁNI. Splňujeme kritéria partnerské komunikace a přátelské spolupráce.

Škola pro demokracii

obrázek
Jsme zapojeni do programu.

Přijímací řízení na SŠ 2023/24

Aktuální info k přijímacímu řízení na SŠ naleznete v sekci výchovné poradenství

Ovoce a zelenina/ Mléko do škol

obrázek

Aktuální jídelníček

obrázek
Vaříme chutně a zdravě.
www.zssteken.cz

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
HOME
ZŠ a MŠ Štěkeň
Slatinská 155
387 51 Štěkeň
IČ: 75000521
ID dat. schránky: j35mh8r
Ředitelka školy:
Mgr. Vladimíra Cimrhanzlová
skola@zssteken.cz
ZŠ 730 700 144
ŠJ 730 700 143
ŠD I.   608 592 907 
ŠD II.  731 314 668
ŠD  III. 606 529 078
MŠ 730 700 142
 

   ZŠ a MŠ Štěkeň www.zssteken.cz

Created by © 2014 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy