logotyp
Login

Aktuality naší třídy

Ovoce do škol

Ovoce do škol

   Každý týden žáci dostávají zdarma ovoce, v rámci projektu „Ovoce do škol“, jehož cílem je vytvořit správné stravovací návyky ve výživě dětí. Ve čtvrtek 17.2.  jsme společně oloupali, nakrájeli a ochutnali exotické ovoce – kivi, mango, avokádo a bílou ředkev. Nejvíce všem však chutnalo mango.

Preventivní program s Policií ČR

Preventivní program s Policií ČR

      V rámci projektu  "Společné vzdělávání v ZŠ a MŠ Štěkeň II"  byl pro žáky vybrán program s názvem „Protidrogový vlak“,  kde společně s Mgr. J. Novákovou diskutovali o legálních a nelegálních drogách, o nebezpečí, které je s užíváním drog spojené. Z úst Mgr. J. Nováková zaznělo též několik odstrašujících případů z praxe. Žáci byli také seznámeni s  platným právním řádem v drogové problematice a postihy při distribucí drog. Emotivní příběh (na základě skutečných událostí) skupinky mladých lidí, kteří se stali nejprve závislými na cigaretách, alkoholu a později přešli k tvrdým drogám, dovedl žáky k zamyšlení se nad hodnotou lidského života každého jednotlivce. Doufejme, že preventivní program byl úspěšný a žáky od experimentování s drogami odradí.

Mikulášská nadílka

Mikulášská nadílkaV pátek 3.prosince přišel mezi děti Mikuláš, andělé a čerti. Hodné děti obdarovávali a zlobivé kárali. Tím zvědavě vyhlíženým Mikulášem, anděly a čerty nebyl nikdo jiný, než naši deváťáci, kteří se tohoto nelehkého úkolu také letos ujali. Chtěla bych jim proto poděkovat za velmi pěkný přístup k mladším dětem a poctivou přípravu.

Advent

AdventK Vánocům neodmyslitelně patří adventní věnec, který nám připomíná, že vánoční čas brzy zaklepe na dveře. Tyto krásné adventní věnce vyrobila děvčata z naší třídy při pracovních činnostech s paní učitelkou Nedvědovou.

Burza škol

Burza škol

V pondělí 18.10. jsme vyjeli na Burzu škol do Kulturního domu ve Strakonicích. Mnozí žáci si ujasnili a potvrdili správnost výběru, někteří byli inspirováni novou nabídkou. Na závěr proběhla exkurze na SPŠ a SOŠ Řemesel a Služeb, kde jsme si prohlédli dílny a dozvěděli se velmi zajímavé informace o studiu.

72 hodin

72 hodin

Již osmým rokem se naše škola zapojila do celorepublikového projektu 72 hodin. Cílem projektu je zapojit co nejvíc mladých lidí a ukázat jim, že společně můžeme něco změnit, někoho potěšit a hlavně mít dobrý pocit, že jsme přiložili ruku k dílu pro správnou věc. Chlapci pilně pracovali na školní zahradě, děvčata  uklízela okolí. Jako každý rok nezklamala nepořádnost našich spoluobčanů, pro které je jednodušší zahodit odpadky, než je donést do kontejnerů. 

Sportovní den

Sportovní den

V pátek 26.9. proběhl sportovní den, který byl spojený se slavnostním otevřením nového víceúčelového hřiště nad naší školou. Děvčata si zahrála přehazovanou, chlapci florbal. Někteří deváťáci si vyzkoušeli běh nebo posilovací stroje.  

Už jsou z nás deváťáci

Už jsou z nás deváťáciV letošním roce naši deváťáci stojí před rozhodnutím, kam směřovat své kroky dál po základní škole. Jistě to není pro mnohé děti jednoduché rozhodnutí, a proto i škola se snaží být v tomto životním kroku dětem nápomocna. Navštívíme podzimní Burzu středních škol a Úřad práce ve Strakonicích, kde žáci získají důležité informace. Konečné rozhodnutí ohledně volby střední školy je ale v rukou každého deváťáka.
   ŠKOLNÍ ROK 2021/2022   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2020/2021   

Nástěnka

Online schránka důvěry

obrázek
NNTB - NeNech To Být
Trápí tě něco? Chceš nám důvěrně něco sdělit? Využij tuto anonymní schránku.

Digitalizujeme školu

obrázek
Naše škola je zapojena do projektu „Digitalizujeme školu“ – realizace investice Národního plánu obnovy – komponenta 3.1. V rámci komponenty 3.1 Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace investice přispívá na vybavení žáků digitálními technologiemi pro rozvoj jejich informatického myšlení a digitálních kompetencí a na prevenci digitální propasti.

Kroužky pro jihočeské děti

obrázek
Naše škola je zaregistrována do programu "Pomáháme s kroužky pro jihočeské děti", který podporuje nízkopříjmové domácnosti. Lze čerpat finanční podporu na LVVK (7. ročník) a na poplatek za školní družinu. Příspěvek je možné čerpat za období od 1.9. 2023 do 30.6. 2024. Případné dotazy zasílejte na email: rajtmajerova@zssteken.cz, nebo na tel. č. 606529078

Doučování žáků

obrázek
Podpora doučování žáků ZŠ v rámci Národního plánu obnovy.

Přijímací řízení do 1. ročníku ZŠ

Virtuální prohlídka školy

Jsme škola otevřená rodičům

obrázek
Získali jsme certifikát - známku RODIČE VÍTÁNI. Splňujeme kritéria partnerské komunikace a přátelské spolupráce.

Škola pro demokracii

obrázek
Jsme zapojeni do programu.

Přijímací řízení na SŠ 2023/24

Aktuální info k přijímacímu řízení na SŠ naleznete v sekci výchovné poradenství

Ovoce a zelenina/ Mléko do škol

obrázek

Aktuální jídelníček

obrázek
Vaříme chutně a zdravě.
www.zssteken.cz

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
HOME
ZŠ a MŠ Štěkeň
Slatinská 155
387 51 Štěkeň
IČ: 75000521
ID dat. schránky: j35mh8r
Ředitelka školy:
Mgr. Vladimíra Cimrhanzlová
skola@zssteken.cz
ZŠ 730 700 144
ŠJ 730 700 143
ŠD I.   608 592 907 
ŠD II.  731 314 668
ŠD  III. 606 529 078
MŠ 730 700 142
 

   ZŠ a MŠ Štěkeň www.zssteken.cz

Created by © 2014 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy